Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CHORUS II wymiana na CONCERT II 2 PROBLEMY!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam nastepujacy problem i licze na Wasza pomoc. Do tej pory mialem w samochodzie zamontowane radio chorus II z kasetka od A3 bez listwy. Ostatnio nabylem Concerta II do A4 na CD z listwa. Teraz wszystko wyglada jak nalezy

Po podpieciu wszystko jest ok poza dwiema rzeczami:

nie dziala wywietlanie danych RDS na FIS

oraz radio nie wylacza sie automatycznie po wyjeciu kluczyka

moze jestescie wstanie mi powiedziec ja temu zaradzic

a i jeszcze jedno w tym radiu pomiedzy antena a gniazdem iso jest takie male gniazdo podobne do antenowego coz to takiego?? jak mialem podpiete radio z a3 to ten kabel byl niewykorzystany ale teraz go podpialem.

Z gory dziekuje za pomoc

Dodam ze z chourusem II wszystko chodzilo jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek chwila malej uwagi pod katem concert II jest to radi/cd na szynie CAN-BUS co wiec za tym idzie sygnal z radia jak i z reszta po calym autku bedzie musial biegac cyfrowo czyli na 2 kabelkach wiec zabawa w twoim przypadku ma 2 wyjscia

1. sprzedaj ConcertII i kup sobie Concert I + zmieniarka, albo

2.kup sobie interfejs z przejsciem sygnalu analogowego na cyfrowy(dodam ze bajka nie godna nawet uwagi )lub tez poszukaj concert II bez listwy.

Dodam ze po 2001 roku audi zmienilo wyglad a przy okazji kilka innych detali w elekrtyce.

Mam nadzieje ze to ci w jakis sposob pomoze a jak nie moge ci to w bardziej przejzysty sposob wytlumaczyc chociaz ten jest juz wystarczajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

ale przeciez chourus II dzialal bez problemu i nie ma mozliwosci zebym nie mial can bus to jest b6 a nie b5 i model 2002 tak wiec can bus jest napewno jesli by nie bylo chourus II chyba by tez nie wyswietlal informacji na fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku czy niema rozbieznosci w kabelkach bo ten cencert II ma system Bose wiec mozesz miec mala mijanke na kabelkach a jak dalej nie bedzie chcialo dzialac to na razie mi sie pomysly skonczyly ,

a tak poza tematem co to za B6 z chorusem musi byc jakis okrojony basic i jeszcze do tego na 15'' aluskach

Pozdorwionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUpilem to auto uzywane radi bylo z A3 dlatego kupilem nowe a felgi 16`` z tego co napisano mi na innych forach trzeba podlaczyc vaga i na nowo zakodowac radio to jesli chodzi o fis i wyswietlanie stacji. Podjade do aso i poprosze zeby sprawdzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałeś chorusa II z A3, a teraz kupiłeś concerta II z A4 to faktycznie może trzeba przekodować.

pomocne linki :

http://de.openobd.org/audi/rns.htm#56_2

http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_Radio_Generation_II#Coding

podepnij się i odczytaj jak teraz jest zakodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...