Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czerwone cewki zapłonowe - pytanie


sebamol

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, a mam do Was pytanie? Co dają cewki te np. od 4.2 l (z czerwonymi korpusami górnymi) wkładane do 1.8T? Bo widziałem je włożone w kilku przypadkach przy zwiększonych mocach? Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nowe i jest szpan. "Mocniejszą iskrę" uzyskasz samym tym, że cewka będzie nowa.

W sumie zależy jeszcze jaki 1.8T. Te najstarsze miały stary typ cewek i w tym przypadku można rozważyć zmianę na czerwone, czy czarne, byle nowsze, bo są bardziej niezawodne.

Nie zapomnij też o świecach, bo to one pracują najbardziej. Można kombinować ze świecami jeśli coś tam podłubane przy silniku, ale przy seryjnym nie zyskasz nic oprócz kultury pracy (może..), więc lepiej zostać przy tym co producent poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne się z pytaniem, czy "Czerwone" są lepiej zrobione niż "zwykłe czarne" BERU ? w sensie czy dłużej pochodzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce zakładać nowego tematu natomiast szukam tych czerwonych cewek do 1.8 T. Możecie podać kod silnika w jakich się znajdowały ? Bo 2.0 tfsi miało kilka odmian. I jakaś konkretna firma produkująca te cewki czy bez różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Darecki8 napisał(a):

Panowie nie chce zakładać nowego tematu natomiast szukam tych czerwonych cewek do 1.8 T. Możecie podać kod silnika w jakich się znajdowały ? Bo 2.0 tfsi miało kilka odmian. I jakaś konkretna firma produkująca te cewki czy bez różnicy?

NGK U5014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info a jakieś tam adaptery są potrzebne pod te cewki z racji długości ? Bo słyszałem ze są dłuższe jakieś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...