Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kryzys po mojemu


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Przyjaciele!

Kryzys finansowy dotyczy nie tylko firm, niestety dotknął także mnie - osobiście.

Banki odmówiły współpracy...

Aby móc pospłacać moje długi i życ jakoś dalej, muszę zorganizować popularną na zachodzie wyprzedaż garażową i sprzedać trochę moich prywatnych rzeczy. W przyszłą sobotę zaczynam pierwszą wyprzedaż jednak w pierwszej kolejności kieruję moją ofertę do przyjaciół. Wszystko, co na początek mam do zaoferowania wstawiłem do ogródka i sfotografowałem - zdjecie w załączniku.

Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam gorąco :-)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7bb55f5e4180244b.html

:> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wezme to czerwone ferrari 4 od lewej w 3 rzędzie :evil:

Ile cenisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że z kryzysu nie ma co żartów robić - kryzys obciął mi pensję o 50% i teraz nie robię na 1 etacie tylko na 3ch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że z kryzysu nie ma co żartów robić - kryzys obciął mi pensję o 50% i teraz nie robię na 1 etacie tylko na 3ch :)

a ja uważam że kryzys wymyślili politycy nadmuchali go i teraz ponosimy tego konsekwencje, :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że z kryzysu nie ma co żartów robić - kryzys obciął mi pensję o 50% i teraz nie robię na 1 etacie tylko na 3ch :)

a ja uważam że kryzys wymyślili politycy nadmuchali go i teraz ponosimy tego konsekwencje, :gwizdanie:

też bym się skłaniał ku takiej wersji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że z kryzysu nie ma co żartów robić - kryzys obciął mi pensję o 50% i teraz nie robię na 1 etacie tylko na 3ch :)

a ja uważam że kryzys wymyślili politycy nadmuchali go i teraz ponosimy tego konsekwencje, :gwizdanie:

też bym się skłaniał ku takiej wersji

ludzie mają kasę, trzymają ją po prostu w skarpecie na lepsze czasy, i czekają czy "kryzys" :wink4: minie[br]Dopisany: 18 Marzec 2009, 13:06_________________________________________________dopóki politycy nie zaczęli mówić że jest kryzys to go nie było i gdyby tyle nie trąbili to pewnie inaczej to wszystko by się potoczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys to po prostu kolejny dobry argument żeby nieźle zarobić ... zobaczcie że Ci którzy ten kryzys wywołali nie ponoszą konsekwencji a wielu jeszcze na tym zarabia. Pensję i etaty też można obciąć bo kryzys ... jak jakaś jeba.a mantra qr** mać ...

przepraszam ale się wziąłem i zdenerowowałem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że z kryzysu nie ma co żartów robić - kryzys obciął mi pensję o 50% i teraz nie robię na 1 etacie tylko na 3ch :)

a ja uważam że kryzys wymyślili politycy nadmuchali go i teraz ponosimy tego konsekwencje, :gwizdanie:

też bym się skłaniał ku takiej wersji

ludzie mają kasę, trzymają ją po prostu w skarpecie na lepsze czasy, i czekają czy "kryzys" :wink4: minie[br]Dopisany: 18 Marzec 2009, 13:06_________________________________________________dopóki politycy nie zaczęli mówić że jest kryzys to go nie było i gdyby tyle nie trąbili to pewnie inaczej to wszystko by się potoczyło

Nie macie racji koledzy. Kryzys jest. Jak najbardziej realny. Tylko niektórzy bardziej go odczuwaja, a inni mniej. W PL jesteśmy dość bezpieczni. A odnosząc sie do polityki, to jest gorzej niż myśli/robi PO, a lepiej niz myśli PIS :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej kryzys się pojawił, bo ktoś powiedział że jest. W rezultacie każdy zaczął oszczędzać i mało kupować. Rezultat jest taki że jak nie ma kupujących to i nie ma produkcji, a jak nie ma produkcji to nie ma pracy, a jak ludzie tracą pracę to nie mają kasy.

Prawda jest taka że im więcej się kupuje to tym więcej się zarabia (bo każdy na jakimś zakupie zyskuje), ale to każdy musi kupować (dawać zarabiać innym)

Prosta zasada Ty dajesz zarobić komuś ktoś inny daje zarobić Tobie. Jak jeden nawali to się zaczyna reakcja łańcuchowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,6394652,Ile_zarabiamy_zdaniem_prezydenta_Kaczynskiego.html

już nie wspomnę że wypłacił sobie nagrodę 50tysi w momencie kryzysu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że z kryzysu nie ma co żartów robić - kryzys obciął mi pensję o 50% i teraz nie robię na 1 etacie tylko na 3ch :)

a ja uważam że kryzys wymyślili politycy nadmuchali go i teraz ponosimy tego konsekwencje, :gwizdanie:

ja bym bardziej na media stawial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej kryzys się pojawił, bo ktoś powiedział że jest. W rezultacie każdy zaczął oszczędzać i mało kupować. Rezultat jest taki że jak nie ma kupujących to i nie ma produkcji, a jak nie ma produkcji to nie ma pracy, a jak ludzie tracą pracę to nie mają kasy.

Prawda jest taka że im więcej się kupuje to tym więcej się zarabia (bo każdy na jakimś zakupie zyskuje), ale to każdy musi kupować (dawać zarabiać innym)

Prosta zasada Ty dajesz zarobić komuś ktoś inny daje zarobić Tobie. Jak jeden nawali to się zaczyna reakcja łańcuchowa.

zgadza się :good: , dodatkowo sprawę podsycają media i my sami... są tacy co ogromne pieniądze na tym "kryzysie" zarobili, ale jest też sporo ludzi którzy sporo stracili, niestety wszystko odczuwamy na własnej skórze, choćby idąc do sklepów po piwko i zamiast przynosić 3 zgrzewy , dostajemy tylko dwie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że z kryzysu nie ma co żartów robić - kryzys obciął mi pensję o 50% i teraz nie robię na 1 etacie tylko na 3ch :)

a ja uważam że kryzys wymyślili politycy nadmuchali go i teraz ponosimy tego konsekwencje, :gwizdanie:

ja bym bardziej na media stawial...

Media tylko przekazują informacje którą ktoś podał, więc tutaj ja bym ich nie obwiniał (no może troche bo podaja niepotwierdzone informacje - ale to nie media powiedziały że jest kryzys i już), bo nie Rosja, żeby media ukrywały wszystko co się da i mówiły jak to pieknie i ślicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o czymś takim jak samospełniające się proroctwo:

To było tak w skrócie:

1. Bank dobrze prosperował.

2. Media rozpuściły plotkę że bank stoi na krawędzi bankructwa.

3. Ludzie w panice zaczęli wyciągać pieniądze.

4. Bank stał się niewypłacalny i stanął na krawędzi bankructwa.

Więc media to potężna siła ..... która może na prawdę bardzo dużo ... więcej więcej niż politycy i finansiści.

Akurat w tym wypadku wyglądało to tak, że kilku cwanych finansistów zrobiło dużego wałka ... tylko nie wiadomo dlaczego zamiast ich skazać na 100 lat robót w kamieniołomach a firmy które stały się niewypłacalne splajtować ... państwo zapłaciło za ich wałki a oni z tej zapomogi pojechali na wakacje, za to inne firmy które dobrze i uczciwie prosperowały w związku z tym np: straciły możliwość otrzymywania kredytów i splajtowały. Coś zupełnie to wszystko z d*py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się, ale media sobie tego nie wymyśliy, tylko przekazały plotkę. Winien jest ten kto puścił taką informację, a media jak ciekawska sąsiadka poszła do bloku obok i rozgadała. Tam jest taka podobna która idzie dalej itd. Czy obwiniać sąsiadkę, czy tego od którego wyszła taka informacja??

Pośrednio są winne media, ale taka ich rola rozpuszczanie plotek. I mądrzy ludzie nie polegaja na mediach, bo większośc to bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaa tylko szkoda że w wyborach biorą udział nie tylko mądrzy, i nie tylko mądrzy maje pieniążki w bankach itp. ....

Wystarczy spojrzeć na skłonność do ulegania populistycznym hasłom wyborców w Polsce ... od razu widać że mądrzy decydują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę macie racji Koledzy z tymi mediami, radio, TV, gazety ciągle trąbią KRYZYS, KRYZYS, KRYZYS.... ludzie troszeczkę się tego przestraszyli. Ale…… Pracuje w branży TSL (transport, spedycja, logistyka) i powiem Wam, że objawy i skutki kryzysu widać bardzo dobrze z mojej pozycji. Import towaru z krajów zachodnich praktycznie "umarł", W tamtym roku całymi kolumnami ciężarówek wywożony był towar z Hiszpanii, Francji i krajów Beneluxu do Rosji. Duży procent towarów trafiało na Litwę, skąd były przewożone dalej na wschód. Litwa stawała się krajem miodem i mlekiem płynącym. Na chwile obecną połowa firm litewskich, która zajmowała się organizowaniem transportu zbankrutowała pozostawiając tylko długi. Były już próby rozwiązania rządu litewskiego, który w drastyczny sposób szukał pieniędzy podnosząc podatki, co skończyło się stłumieniem puczu przez policję. Import towaru do Polski też stoi pod dużym znakiem zapytania, chyba każdy widzi co się dzieje z kursem Euro, od 3,2 w sieprniu 2008r do prawie 5 zł w tym kwartale. W ostatnim czasie zniknęło lub ograniczyło produkcję i liczbę etatów dużo firm produkcyjnych, usługowych i transportowych. Trzeba pocieszać się tym, że kryzys nie będzie trwał wiecznie…. I na koniec…., moja żona w tamtym tygodniu dowiedziała się, że dostanie wypowiedzenie, pracodawca tłumaczył się nadchodzącym kryzysem i spadkiem obrotów firmy…….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...