Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie chce odpalić


moris93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zmagam się z kolejnym problemem w mojej 1.8t.

Sprawa wygląda tak że po nocy jak rano chce odpalić auto to zapała i od razu gaśnie i tak parę razy dopiero jak trzymam wciśnięty gaz to auto odpala i muszę go trzymac na obrotach żeby się trochę zagrzał bo inaczej znowu zgaśnie. Później w ciągu dnia jak nie ma problemu z odpalaniem, tylko po nocnym postoju. Ostatnio zauważyłem że wolne obroty utrzymują się w granicy 1000. Dzisiaj chciałem zrobić adaptacje przepustnicy vcds-m i nie da sie, jak wchodzę na adaptację to w polu gdzie powinno pokazywać postęp adaptacji jest ERROR i nie da się nic zrobic. I od długiego czasu wydaje mi się że po przegazowaniu obroty wolno spadaja ,a czasem bardzo wolno. Ogólnie to auto jeździ okej choć czasem przy przyspieszaniu jak wciśnie się pedał do podłogi to w granicach 2500obr czuć tak jakbym odpuścił gaz i znowu go wcisnal. 

Czy problem może być w przepustnicy? I czemu nie da się jej zaadaptować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod błędu 17987 moduł sterujący przepustnica adaptacja nie została rozpoczęta 

Wczoraj przy próbie adaptacji wyskakiwał error i nie dało się zrobić 

Dzisiaj wyciągnę przepustnice wyczyszcze i spróbuję jeszcze raz 

 

Czyscilem przepustnice i dużo razy próbowałem ja adaptować przez vcds, ale za każdym razem wyskakuje error. Czyli wygląda na to że przepustnica jest walnieta. Zamówiłem już na podmianę używana Ori i zobaczymy

Edytowane przez moris93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podmienilem przepustnice na drugą Ori i jest to samo cały czas jest błąd 17987 nie da się go skasować, a podczas adaptacji wyskakuje error. Żadnych innych błędów nie ma, ale z ciekawości przeglądałem inne kanały i na kanale 001 pokazywało temperaturę 136 stopni na rozgrzanym silniku. Musiał bym jeszcze zobaczyć po nocy jaką temperaturę pokazuje bo może w tym jest problem  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik temperatury i wygląda na to że on był wszystkiemu winien. Przepustnica się zaadaptowała obroty wróciły do normy i brak błędów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu dokładnie ten sam problem. Wymiana G62 rozwiązała problem. Też nie było żadnego błędu. Dopiero po odczycie wartości w vcds w bloku silnika domyśliłem się ze to czujnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszystkiemu winien czujnik temperatury. Ja zakładałem zamiennik i śmiga bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...