Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana głośników fabrycznych w A4 B9


Auditomcio

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Daniel1253 napisał(a):

A co to za głośniki? 

 

AUDISON.COM

For the vehicles equipped with an 8 inch woofer as standard OEM component, the Audison...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaa5 napisał(a):

Zacznij od wymiany w podszybiu na 

 

2x Fatial Pro 3FE26    ver 8 ohm np TUTAj albo ebay , albo gdziekolwiek

jako crossover podłacz do plusa condensator bipolarny 100V 82,00 uf  w obu głośnikach

(trzeba też obciąć/wyłamać dwa zaczepy w tych głośnikach żeby się zmieściły jak dojdziesz do tego etapu mogę wstawć foto)

 

Dodaj subwofore 8 a nawet 6,5 cala wystarczy z powodzeniem .

Można kupiś świetne skrzynie basowe mieszczące się w schowku obok nadkola w bagażniku . TUTAJ

a subwoofer polecam w obudowie zamkniętej 

 

Wytłum drzwi 

I to by był zsestaw startowy 

 

Potem zabierz się za wymianę głośników w drzwiach jeżeli będzie taka potrzeba .

 

 

 

To znacznie przerasta jego budżet, upierasz się na poprawie basu a on wcześniej pisał, że góry mu brakuje. Do tego filtracja jednym kondensatorem mija się z celem, lepiej zwrotnice kupić i nie robić takiej rzeźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Langista napisał(a):

To znacznie przerasta jego budżet, upierasz się na poprawie basu a on wcześniej pisał, że góry mu brakuje. Do tego filtracja jednym kondensatorem mija się z celem, lepiej zwrotnice kupić i nie robić takiej rzeźby.

Pisał że nie ma góry i basu brakuje .

Jeżeli chodzi o kondensator i tweeter to jest to jak najbardzije prawidłowa forma crossovera do głośnika wysokotonowego .

Dokładnie tak samo teraz masz w aucie , o ile masz fabryczne z różnica pojemności kondensatora .

I tak też wygląda 99% zwrotnic tweetera w środku , jest tam kondensator bi polarny ale o tym pewnie wiesz.

Cewka potrzebna jest do wycinania górnego pasma czyli do mid i woofer .

 

Podaj linka o jakiej zwrotnicy pod tego FatialPro myślisz że będzie lepsza od zaproponowanego przezemnie kondensatora .

Wcześniej zerkni sobie też na pasmo przenoszenia tego głośnika i zobaczymy czy dopasujesz w " zwrotnice" 

 

Fatiale to będzie koszt jakieś 270zł więc nie wiem o co chodzi .

za rezte kupi używanego suba aktywnego , albo zdecyduje się na ładniekszą zabudowe .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2024 o 22:50, Daniel1253 napisał(a):

Obecnie przede wszystkim brakuje wysokich tonów, mam je ustawione na maksa. Poza tym przy większej głośności grają boczki drzwi więc myślę, że wygłuszenie jest niezbędne. Nie jestem audiofilem, ma grać po prostu rozrywkowo, więc średnie tony nie są priorytetem. 🙂 No i fajnie jeśli bas byłby miękki. Czyli wszystko na odwrót w stosunku do tego jak powinien grać porządny sprzęt 🙂

Nie widzę tu aby basu mu brakowało, jedyni oczekuje 'cieplejszego' basu, co powinno dać się uzyskać samym wytłumieniem drzwi. 

Co do zwrotnic to najlepiej zastosować je w zestawie przez kogoś przygotowanym, bo nie widzę żadnych na osobno 8Ohm dla tweeta i 4Ohm dla średniotonowca, a nie w mówisz mi że to gorsze od dolutowanego kondensatora przy głośniku.

 

Gdzie by się kolega nie ruszył, zacząć trzeba od wytłumienia drzwi, jak będzie za mało to potem kierować się w wymianę głośników, z wykorzystaniem jednej z możliwych firm, np. 

 

 

To pierwszy wynik w google z kilku, także wybór jest. Jestem zwolennikiem robienia czegoś raz a dobrze, jak stawiać różne rzeźby które potem będą męczyć latami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli absolutny priorytet to wytlumienie drzwi. Dlatego postanowiłem zapytać na forum czy przy okazji rozbierania drzwi nie wymienić głośników na coś lepszego. Okazuje się, że nie🙂

Jeśli chodzi o ten centralny i niskotonowy to tak jak mówiłem mam podstawową wersję nagłośnienia fabrycznego i pewnie trzeba ciągnąć całe okablowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Langista napisał(a):

 

 

 

To pierwszy wynik w google z kilku, także wybór jest. Jestem zwolennikiem robienia czegoś raz a dobrze, jak stawiać różne rzeźby które potem będą męczyć latami.

 

No super , ale miałeś pokazać linki ze zwrotnicami do głośnika wysokotonowego . Nie do tub czy niskotonowych ,czy dwudrożnych .

Proponujesz nie robić rzeźby i raz a dobrze za , i może z pomcą zwortnicy 2u drożnej .

To weź od razu wyjaśnij jak połączysz za pomocą tej zwrotnicy głośnik w podszybiu i w drzwiach , Jak to widzisz ? gdzie się wpinamy w przewody .

 

Rzeźba to jest wstawienie głośnika 4 ohmy tam gdzie ma być 8 ohm .

 

Dla poglądu wstawiam fotkę (1a) oryginalnych tweeterów które wszyscy mamy w autach i jako ciekawostkę kilka rzeźbiarskich wybryków . :hi:

w otatnim FatiallPro w podszybiu

1.jpg

3.jpg

3a.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

2a.jpg

2b.jpg

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2024 o 00:59, Lukaa5 napisał(a):

Cewka potrzebna jest do wycinania górnego pasma czyli do mid i woofer .

A ja zaproponuję trochę teorii:

WWW.ELEKTRONIKJK.COM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, szpara napisał(a):

A ja zaproponuję trochę teorii:

WWW.ELEKTRONIKJK.COM

 

Do czego pijesz ?

To co napisałem było w uproszczeniu. 

 

Jak masz jakieś rewelacje to zamiast odsyłać do teorii daj schemat link do zwrotnicy , głośnik już znasz w/w

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...