Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8 T BEX +LPG - Prośba o analizę logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

logować się nauczyłem, ale z analizą logów i wyciągnięciem wniosków mam jeszcze problemy, stąd prośba do Was o pomoc.

Pacjent:
A4 B6 1.8T BEX + LPG
Fabryczny program Oettinger na 215 KM
LPG: Optima nano, Barracudy 130, Alex TurboT

003+020
PB: http://vaglogi.pl/log-003_020_9N6ml8.html
LPG: http://vaglogi.pl/log-003_020_Tx47tY.html

002+033
PB: http://vaglogi.pl/log-002_033_bv7p3y4.html
LPG: http://vaglogi.pl/log-002_033_sNlA9.html

115+118
PB: http://vaglogi.pl/log-115_118_vEO4r.html
LPG: http://vaglogi.pl/log-115_118_plom6.html

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z grupy 020 wychodzi, że mocno cofa zapłon, pytanie czy do przeżycia czy trzeba się martwić?
Jak pozostałe grupy?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Opublikowano

Cofa mocno więc nie jest do przeżycia :) coś trzeba z tym zrobić. Świece kiedy zmieniane?
Czasy wtrysków na Pb za wysokie, pewnie sprawdzić by ciśnienie paliwa, ale to niech ktoś inny się wypowie jeszcze.

Opublikowano

Czasy nie są za wysokie, bo auto po chipie. Zacznij od sprawdzenia kompreji i trochę mały przepływ. Kat jeszcze jest?

Jak juzw tak cofa na lpg to jest źle.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, MichauKR napisał:

Cofa mocno więc nie jest do przeżycia :) coś trzeba z tym zrobić. Świece kiedy zmieniane?
Czasy wtrysków na Pb za wysokie, pewnie sprawdzić by ciśnienie paliwa, ale to niech ktoś inny się wypowie jeszcze.

Świece zmieniane miesiąc temu, NGK PRF6Q

47 minut temu, przem8 napisał:

Czasy nie są za wysokie, bo auto po chipie. Zacznij od sprawdzenia kompreji i trochę mały przepływ. Kat jeszcze jest?

Jak juzw tak cofa na lpg to jest źle.

Kat wycięty, DP wstawiony. 

Opublikowano

Kompresja do sprawdzenia. Większość tych "wspaniałych" fabrycznych programów leci na ubogo, ten nie jest wyjątkiem. Silnik po czymś takim może być śmietnikiem. U kolegi po programie abt nie obyło się bez remontu.

Opublikowano
2 godziny temu, mpj92 napisał:

Kat wycięty, DP wstawiony. 

To jest lipa.

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, przem8 napisał:

To jest lipa.

Rozwiniesz?

Opublikowano

Bo często uszkodzony kat wpływa na zwiększone stuki więc po cichu myślałem, że tu jest problem. Sprawdź koniecznie tą kompresję i jak nie będzie najgorsza to pewnie pasowałoby wrócić do serii bex i ponowić logi.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 15.10.2019 o 17:15, przem8 napisał:

Bo często uszkodzony kat wpływa na zwiększone stuki więc po cichu myślałem, że tu jest problem. Sprawdź koniecznie tą kompresję i jak nie będzie najgorsza to pewnie pasowałoby wrócić do serii bex i ponowić logi.

Dzięki za porady @przem8, @tranduo, @MichauKR!
W najbliższym czasie posprawdzam kompresję i ciśnienie paliwa.

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy, gdzieś mi się obiło o uszy, że umierający napinacz/łańcuch potrafi też dawać takie sygnały jakby stuki były,
a akurat wczoraj posłuchałem i po dłuższej trasie coś zaczęło mi dzwonić w okolicach napinacza, może coś w tym być?

Opublikowano

Ja znam wersję o tym, że wywalone poduchy mogą powodować stuki. Kiedyś robiłem logi na przestawionym rozrządzie o ząbek i stuków nie było ale jeśli napinacz hałasuje to i może czujniki to wychwycą, zwłaszcza na 3 i 4 cylindrze. 

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Poduszki wątpie, prędzej uszkodzony dwumas , napinacz lancuch. Gzdies widzialem tez przypadek gdzie uszkodzony napinacz paska rozrządu powodował takie problemy. 

Opublikowano
  • Autor

@przem8, @tranduo

Sprawdziłem kompresję:

1) 12,5

2) 12,0

3) 12,0

4) 12,0

Opublikowano

Kompresja jest ok 

Opublikowano

A jak z tym napinaczem jest, stuka? 

Ja bym wrócił do serii, zgral ten wsad, i powtórzył logi na pb98 oczywiście.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Jestem po wymianie:
- rozrządu
- łańcuszka rozrządu
- napinacza rozrządu
- kompletu poduszek silnika

Jeszcze jestem przed wizytą u tunera,
zrobiłem na szybko logi:

003+020
PB: http://www.vaglogi.pl/log-003_020_jc9J1i0.html
LPG: http://www.vaglogi.pl/log-003_020_NDFp9iw.html

002+033
PB: http://www.vaglogi.pl/log-002_033_jN9Jx0.html
LPG: http://www.vaglogi.pl/log-002_033_W95en.html

 

115+118
PB: http://www.vaglogi.pl/log-115_118_8yqBDSk.html
LPG: http://www.vaglogi.pl/log-115_118_3SWO3v.html

 

Trochę jest lepiej? Takie wartości przy cofaniu już mogą być?

Opublikowano

Gaz do regulacji, a tak to jest w miarę jeśli chodzi o stuki.

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Tunera?

Przeciez tu soft juz jest. 

Niby jest ok ale zastanawiam sie jeszcze czy przeplywka przypadkiem nie zaniza.... 

Opublikowano

Raczej zaniża bo tak jak piszesz soft jest, doładowanie ruszone, a przepływ jak dla serii bexa.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 15.01.2020 o 09:47, soul87 napisał:

Tunera?

Przeciez tu soft juz jest. 

Niby jest ok ale zastanawiam sie jeszcze czy przeplywka przypadkiem nie zaniza.... 

Wcześniej chłopaki pisali, że ten soft Oettingera i fabryczne programy to lipa, więc był plan na wyprogramowanie wtyczki napinacza, bo zamontowałem ten bez wtyczki + nowy soft.

Opublikowano

W takim wypadku najłatwiej wgrać seryjny soft i najpierw sprawdzić jak to wygląda na serii.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.