Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiany w przepisach


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

 

5vc6ntyr3yupmzisqpvfwi1fy1wsmozr.jpg
WWW.POLSATNEWS.PL

Nie trzymasz rąk na kierownicy, wiercisz się w fotelu, próbujesz wysiąść? - za każdą z tych czynności wykonaną podczas kontroli drogowej możesz...



Miedzy innymi :


Radiowóz może stać niemal wszędzie

Dużym zaskoczeniem może być fakt, iż radiowóz, z którego od 7 listopada wysiądą policjanci zatrzymujący kierowcę do kontroli, stoi np. w miejscu, gdzie postój jest zabroniony. Kierowcy będą więc musieli się liczyć z tym, że zobaczą radiowóz np. w zatocze autobusowej. Nowelizacja zezwala bowiem funkcjonariuszom na takie działanie, byle nie stwarzali zagrożenia w ruchu - tu również jest wyjątek, który mówi o szczególnych przypadkach.

Ważne jest jednak to, że wymienione zasady nie dotyczą pojazdu kontrolowanego. Kierowca musi zatrzymać się w miejscu dozwolonym. Policjant nie powinien więc zobowiązywać uczestnika ruchu do zaparkowania tam, gdzie się tego zabrania. Innymi słowy łamie on wówczas prawo.

Przepis o niestosowaniu się do zakazu postoju dotyczy nie tylko oznakowanego radiowozu, ale również pojazdów nieoznakowanych.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracają czasy że będą wyskakiwać z krzaków albo tablicy o terenie zabudowanym, i że pan władza może więcej, bo teraz juz nie trzeba bedzie się przejmować obywatelami zwracającymi na to uwage :( Gdzie ja żyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ich miejscu wziąłbym się za samochody, które stoją nieprawidłowo zaparkowane. Jakby chcieli, to mieliby tyle kasy z tego, ale oczywiście... "bez zgłoszenia nie możemy podjąć interwencji".

U mnie na osiedlu porobili sporo nowych miejsc parkingowych i są w większości puste, bo większość woli zaparować na trawniku albo na chodniku blokując go całkowicie. Jakby mogli, to wjechaliby do klatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też jakieś plusy :decayed:

jazda-na-suwak.jpg
WWW.BRD24.PL

Posłowie przyjęli dziś zmiany w prawie, które wprowadzą obowiązek jazdy na suwak i uregulują tworzenie korytarzy życia po wypadkach Znaki zalecające jazdę na suwak Fot. Adrian Grycuk/...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek obowiązkiem.

Często poruszam się po niemcowni.

Jest o wiele lepiej jak w PL z tą jazdą na suwak ale zawsze trafiają się jełopy.

 

Z tym korytarzem życia w niemcowni też różnie.

Ostatno jechał za mną niemas, wszyscy w korku na boki, ja też a ten za mną środkiem.

Nawet motocyklistom nie zjeżdżał.

Hamów nie brakuje.

Nie jestem za , za powszechnym monitoringiem ale na niektórych taki bat by się przydał.

Buractwo jest wszędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...