Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wyciek na oringu węża wody 8E1819371R


grymberg

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Mam wyciek na oringu węża wody 8E1819371R. Jakiego oringu szukać aby go wymienić? 

W załączeniu zdjęcie gdzieś z sieci dla uszczegółowienia 

Z góry dziękuję

 

zdj.png

Edytowane przez grymberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłub oring, przemierz sam suwmiarką, albo jedź z nim do sklepu technicznego i dobiorą Ci coś na pewno... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak najprościej ale jak wydłubię to nie będę miał czym pojechać do sklepu :)

Edytowane przez grymberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem oring 22x3.5  (22 wymiar wewnętrzny). Niby pasuje ale nadal cieknie. Większy oring 22x4 niestety sprawia, że nie jestem w stanie założyć węża na króciec. Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ci cieknie? Na wyjściu z silnika przy czujniku temperatury czy na powrocie z nagrzewnicy? Ja te połącznia rozłączałem kilkukrotnie i potem było szczelne bez wymiany oringu. Sprawdź czy na pewno cieknie na oringu, może uszkodzenie jest po drugiej stronie.

Ten przewód trudno jest dostać w używkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż o którym pisałem wyżej wpisany jest w krociec 038121144A. Myślałem czy nie obciąć tej złączki na wezu i założyć bezpośrednio na krociec, spiąć opaską ale to trochę drutowanie

Screenshot_20191020_093106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, grymberg napisał:

Znalazłem oring 22x3.5  (22 wymiar wewnętrzny). Niby pasuje ale nadal cieknie. Większy oring 22x4 niestety sprawia, że nie jestem w stanie założyć węża na króciec. Ma ktoś jakieś pomysły?

No to ciekawe że w pierwszym przypadku ( j22x3.5  ) jest wyciek a jak dasz oringa grubszego o 0,5mm to nie mozna nałożyć Może to dziwnie zabrzmi ..Ale ja bym spróbował posmarować oring np. płynem do mycia naczyń i powinien dać się nałożyć , no chyba że jest stary i twardy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu oring jest zbyt gruby i nie docisniesz węża odpowiednio mocno żeby zapiąć zabezpieczenie. Obstawiam że ten oring ma rozmiar w okolicy 22x3,75 lub 3,83. Często producenci komplikują wymiary żebyś nie mógł dobrać takiego z półki w sklepie.

Smarowanie płynem do naczyń nic tu nie pomoże raczej.

Są firmy które dorabiają oringi pod konkretne wymiary, ale to kosztuje więcej niż sam oring jest warty. Druga opcja to kupić nowy wąż lub szukać na internecie oringi w wymiarach pośrednich między 3,5 a 4 i liczyć czy uda się coś dobrać.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie ten króciec którego zdjęcie wkleiłeś, zdarza się że to spod niego leci lub może być odkształcony. Dla pewności możesz kupić jakikolwiek ori mało używany przewód z takim złączem od vw lub BMW, one są identyczne. np takie coś 

Rura-wody-Audi-A4-A5-A6-Q5-Seat-Exeo-2-0
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 20 zł - Rura wody Audi A4 A5 A6 Q5 Seat Exeo 2.0 TDI CAG (5940265586). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo...

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że to nie wina oringów tylko króciec był pęknięty. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Tak swoją drogą, w między czasie, po wielkich wysiłkach nawet udało się wcisnąć oring 22x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elemencie montowany na silniku. W miejscu wskazanym na zdjęciu. Pęknięcie niewidoczne jak nie szuka się na siłę dziury w całym. 

Screenshot_20191026_180338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...