Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] SWAP silnika 2.0 BRD a blok z AWX ?


oneskypemen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Ostanim czasie robiłem kapitalke w 1.9 130KM. Zrobiłem nim około 3 tys km i koleś zagapil się przy 50km/h wjechał mi w tył samochodu. Ogólnie kiepska sprawa bo trzeba by robić cała wstawke tyłu samochodu. 

Więc zastanawiam się nad zakupem samochodu A4 B7 2.0 TDI BRD 170KM. Zastanawia mnie jedno czy blok silnika jest identyczny jak w 1.9. 

Słyszałem również że w 2.0 były wadliwe pomy oleju. A więc z pompa nie było by problemów po wymianie bloku wraz z wałem korobowym wysztko by było jak w 1.9 

Jedynie co musiał bym zrobić to wymienić czapkę z dwoma walkami rozrządu

Czy takie coś jest możliwe? 

Edytowane przez oneskypemen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak można przełożyć cały silnik z osprzętem. Tylko chyba nie zagra się ze sterownikiem i listwą zasilająca wtryski. Z tego co się orientuję to w 2.0 16v swiece żarowe są pod pokrywa i są zintegrowane z listwą zasilająca wtryski. A w 1.9 jest to na zewnątrz 

Edytowane przez oneskypemen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązkę silnika też przekładasz, ze swoim kompem i zegarami + cewka immo z kluczykami i nie musisz nawet się bawić... 

@misiek95 wsadzał do B7 1.9 TDI... 

Najlepiej byś wyszedł na tym jakbyś kupił ładną budę z uszkodzonym silnikiem i przełożył swój cały 1.9 skoro jest po kapitalce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem w dość dobrym stanie b7 właśnie z motorem brd. 

Gość mówi że silnik pali ale kopci. Mówił że wymienił turbo ale po krótkim czasie padło. Ktoś mu niby powiedział, że gdzieś na jednym cylindrze puszcza olej. 

Więc zastanawiam się nad taką opcja. 

A co do przekładki jak bym chciał zostawić licznik to musiał bym się pewnie bawić z jego programowaniem tzn komputera z 1.9? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz licznik z B7 z ECU B6 to trzeba zrobić immo off... 

@Galetto ogarnia takie rzeczy jakbyś mu wysłał swój licznik i ten z B7 to zrobi Ci to P&P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Ci @kamil-vag najlepszym rozwiązaniem jest przełożyć komplet skoro robiłeś kapitalke. Wszystko powinno podpasować bez problemów mechanicznie. A czemu cchesz zostawić licznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik nie chcę wymieniać z tego względu, że w b7 jest już kolorowy FIS. 

A w swojej b6 mam czerwony FIS. Może to taki mały detal, ale jak już tak jest to po co przekładać licznik z b6 do b7 

Tak myślę 

Edytowane przez oneskypemen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...