[ALL B5] Opony letnie nowe czy używane ? R17

spolprog

Witam,

Mam taki problem zastanawiam się w jakie opony najlepiej zainwestować biorąc następujące czynniki :

-Samochód prawdopodobnie zamienie w ciągu roku

-Mogę zostawić całe koła z felgami lub sprzedać je z samochodem ? (Co lepiej ?)

-Na ile lat wystarczą nowe opony przy normalnej jeździe ?

-Na ile lat wystarczą używane opony przy spokojnej jeździe ?

Zastanawiam się nad oponami 225/45 R17

Proszę o wasze opinie

tylko nowe to jest Twój łącznik z podłożem :naughty:

Kiedys tak dziadowałem a to używki albo jakis nadlew nie warto wiecznie byly problemy teraz kupuje tylko nowki i mam spokoj :good:

Ja ci powiem że wole kupić używki dobrej marki niz nówki jakiegos szajsu z chin , kupując rozmiar o którym napisałeś (sam kupiłem takie kapcie przedwczoraj) musisz liczyć sie z wydatkiem rzedu 400pln+ za sztuke nowej opony dobrej marki , troche kasy jest. ja dzis wyrwałem na allegro używke Michelin Pilot sport 2 w cenie 220pln za dwie sztuki bieznik 5-6mm. nowe kosztuja 520pln za sztuke. no i licz sie z tym ze jak bedziesz sprzedawał auto to nikt ci nie zwróci za nowe gumy :thumbdown:

Jezeli juz kupowac uzywki to w miare mlodym wiekiem 2-3 letnie (ja kiedys nigdy na to nie zwracałem uwagi i pewnie z tad mialem zawsze problemy z obuwiem :>)

Na opony nowe dostajesz gwarancię ,a na używki to rzadkość,więc jeśli trafisz na buble to będą do wyrzucenia :hi:

ja ostatnio w awojej a4 mialem calkiem nie stare i z 5 mm bieznikiem oponki i musialem je wymienic bo byly wyzabkowane przez co strasznie szumialy wiedz po przejsciach zalozylem nowki.Aż zal patrzec jak na przedniej osi w oczach znikają :smutas:

Jak masz wybierać pomiędzy jakimiś tanimi nowymi oponami a dobrymi i młodymi markowymi używkami to bierz używki. Tymbardziej że sam nie wiesz ile będziesz na nich jeździł. Ale jak stać Cię na nowe opony markowe to bierz nowe.

Mam zamiar ze trzy lata pojeździć swoim autkiem, więc dzisiaj założyłem nowe oponki w takim właśnie rozmiarze.

jesli masz takie moziwosc finansowe to lepiej nowe kupic :good:

spoko , ale dobrej marki a nie "Wanli" itp. bo tylko Bóg raczy wiedziec jak one hamuja (i czy wogóle) na mokrej nawierzchni

A Nexen ktoś badał na własnej skórze?

Klubowy sprzedawca opon je poleca (cena bardzo zachęcająca) i mam ochotę je wybróbować (17').

A Nexen ktoś badał na własnej skórze?

Parę osób chwaliło Nexeny na forum. :szukaj: a napewno znajdziesz te opinie.

kup nowe lezaki magazynowe w Krispolu. dostaniesz nowe (4letnie) opony z roczną gwarancją za cenę starych (paroletnich) używek.

wlasnie bylem na stronie krispolu, faktycznie ceny maja bardzo dobre, jak za niejezdzone opony to opcja uzywek nie powinna w ogole wchodzic w gre :slina:

dla zainteresowanych http://www.krispol.net/opony-letnie

Tylko że w niektórych rozmiarach za dużego wyboru nie ma :confused4: