Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[BRD] Brak mocy na wyższych obrotach.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od pewnego czasu mojej audi brakuje mocy od 2.5 tysiąca obrotów.

1 i 2 bieg idzie w miarę normalnie. Na 3 biegu bardzo ciężko się rozpędza i obroty powolnie idą do góry od 3 tysięcy. Brakuje jej mocy.

 

Żadnego dymienia nie widać. Nadmiernego zużycia oleju też.

Żaden check czy cokolwiek nie wyświetla się. 

 

 

Mam też wrażenie, że na zimnym silniku jest znacznie lepiej. Dopiero po rozgrzaniu ma problemy z przyspieszaniem w górnym zakresie obrotów. 

Gdzie szukać winnego?

Wiem, że podstawą logi. Czy do ich zrobienia wystarczy mi jakiś kabel z allegro KKL czy musi to być ten, który obsługuje CAN?

 

 

Edit:

Wypisałem dziś EGR. Ale to nic nie zmieniło. 

Potwierdzam natomiast ze na zimnym wgniata w fotel i idzie do końca. Na rozgrzanym do 2.3k obrotów wgniata. Potem nabiera obrotów i prędkości jak vw polo 1.2 ?

Edytowane przez Bambr97

Opublikowano

a nie masz może takich objawów jak szarpniecie przy gwałtownym wciśnięciu gazu jak np. lecisz na trasie szybciej niż powinieneś w okolicach 3k obr i chcesz jeszcze podciągnąć?

miałem taki problem, z moca, pozniej lekkie szarpniecie, nie chciało przekroczyć 180 na 6 biegu, w końcu nie dało się jechać na 3 biegu już szarpało powyżej 2k obr

okazało się ze uszczelnienia na pompkach były zamontowane ponownie przy remoncie głowicy. po zmianie jak reka odjal i wrocilo 55 koni ;)

Opublikowano
  • Autor

Bez szarpnięcia. Gaz w podłogę. Idzie do lekko ponad 2 tysięcy obrotów a potem nic. Muł jak pisałem wyżej polo 1.2

Ciężko go dociagnac do tych 3k obrotów w górę ?

 

 

Może to być notlauf? Coś z turbina nie tak? 

 

Edytowane przez Bambr97

Opublikowano

a na biegu jałowym wkręca się do 5 tyś obr czy nie ?

Opublikowano
  • Autor

Na biegu jałowym nie kręci do końca, ale tak miała od kiedy ją kupiłem. 

Opublikowano

Bo na jałowym jest taka jakby blokada i np u mnie leci do 3k i koniec

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie. Okolice 3 na jałowym 

Opublikowano

Wciśnij sprzęgło i zobacz czy się wkreca do 5 tyś 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Nie wiem co to ma do rzeczy ale nawet na wciśniętym sprzęgle nie kręci do końca. 

Zwykly kabel kkl wystarczy do zrobienia podstawowych logów? Czy muszę mieć ten can?

Wstawić kryzę w egr?

Edytowane przez Bambr97

Opublikowano
  • Autor

Brakuje mocy w górnym zakresie obrotów okolice 3 tys. Plus poszarpuje sobie przy przyspieszaniu w tej górnej granicy 

Opublikowano
  • Autor

Odświeżam 

Opublikowano
  • Autor

Na zimnym idzie. Na ciepłym nie ma Siły i przerywa. 

Opublikowano
  • Autor

Mozliwe, że rozwiązane. Zepsute sterowanie klapami w kolektorze. Możliwe, że to powodowało takie problemy?

Opublikowano
  • Autor

Jednak auto dalej nie ma mocy i szarpie. Na postoju wszystko okej. 

Dodatkowo zauważyłem gdy przypadkowo wrzuciłem 5 bieg przy 60km/h to samochód jakby zaczął podskakiwac przednia oś. (takie dziwne szarpanie) 

Opublikowano
  • Autor

Mega szarpanie na biegach od 4 do 6

Opublikowano

@Bambr97 czyste paliwo w filtrze jest? Sprawdź..

Opublikowano
  • Autor

Rura przy egr jest luźna. Można nią ruszać przód tył lecz nie wypada. To jedyne co dostrzegłem. Sprawdzę i wymienię filtr. Jeżeli paliwo jest brudne to vacum? 

Opublikowano

Kup sobie kabel, albo poproś kogoś o logi, bo tak to będziesz szukał i szukał... 

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, kamil-vag napisał:

Kup sobie kabel, albo poproś kogoś o logi, bo tak to będziesz szukał i szukał... 

Właśnie pytałem czy zwykły kabelek kkl z allegro jakiś tam chińczyk wystarczy mi do tego żeby takie podstawowe logi wykonać. Czy jednak potrzebny mi będzie hex-can

Opublikowano

Wydaje mi się, że silnik powinno obsłużyć KKL, ale nie lepiej wydać te 150 zł i moc się łączyć ze wszystkim? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.