Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włamano się do mojej A4


gooteck1

Rekomendowane odpowiedzi

zamki sa pneumatyczne w audi tak ?

Kiedys widzialem jak otwierali auta na dziwne sposoby.

np pikla tenisowa robisz dziure w pilce przykladasz do zamka i pchasz autko sie otwiera samo :)[br]Dopisany: 24 Marzec 2009, 22:28_________________________________________________http://www.youtube.com/watch?v=6YK7wpw_pXg&feature=related

nie wiem ile w tym prawdy ale jesli dziala to 5ciolatek otworzy auto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesliby tak bylo-kazdy idiota otwieralby auta,zasada dzialania zamka pneumatycznego jest prosta-przekrecasz kluczyk w zamku i idzie impuls elektryczny do pompki,ktora tloczy powietrze do innych zamkow-rurki sa szczelne,bo inaczej cisnienie by uciekalo gdzies bokiem i nie otworzyloby zamka,mozna otworzyc zamek pneumatyczny dmuchajac w rurke,lub zasysajac powietrze,ale wpierw musialbys ja odczepic od pompki-z zewnatrz tego nie zrobisz... :wink4: jesli ktos ma watpliwosci-niech bierze pilke i probuje... :naughty:

jesli otwarcie auta byloby taka prosta sprawa-firmy produkujace zabezpieczenia nigdy nie zarobilyby na siebie-mowa o autach marek wysokiej klasy,jesliby otwarcie auta i zlamanie systemu zabezpieczenia bylo dziecinnie proste dla laika-kazdyby to mogl zrobic-a tak nie jest,kazde zabezpieczenie mozna ''zlamac'' wczesniej,czy pozniej,ale jesli nie wiesz jak jest zbudowane i jak dziala -droga dedukcji na ulicy do tego nie dojdziesz... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no prosze was, z tym otieraniem zamka piłką tenisową to mnie rozśmieszyliście. Ostatnio oglądałem na discowery jak to pogromcy mitów mieli zagwozdkę dotyczącą właśnie otwierania zamka bez żadnej ingerencji w niego. I był filmik który ktoś im przesłał że widać było jak klienka podchodzi z dziurawą piłką tenisową i "wpompowuje" w bebbenek zamka powietrze i że niby się otwiera. A to była jedna wielka ściema. I to co mogło być najaprawdopodobniejsze to to że samochód był wyposażony w ootwieranie zamka z pilota. Jednym słowem ktoś stał poza kadrem a klienka z piłką pompowała powietrze a ktoś stojący obok wcisnął guziczek w pilocie otwierając zamek. I to wyglądało gdyby to ona otwierała to ciśnieniem wytworzonym przez zgniecienie piłki. Po za tym układ pneumatycznego otwierania drzwi jest obiegiem zamkniętym i przede wszystkim szczelnym. Więc numery z piłką tenisową to bujda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok

napisalem

nie wiem ile w tym prawdy ale jesli dziala to 5ciolatek otworzy auto :D

Po sieci kraza inne nie mniej ciekawe filmiki jak otwierac auta :) - mam nadzieje ze to bujda jak ten filmik co pokazalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim świecie wy żyjecie,przecież alarm fabryczny to ściema.Drzwi otwierają łamakiem i alarm się nie włącza np.http://www.myvideo.de/watch/3560465/Fahrzeugoeffnung_mit_Polenschluessel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.myvideo.de/watch/4614049/Fahrzeugoeffnung_mit_Zugglocke

To też ciekawe

Po za tym nie takie samochody kradli i sie do nich włamywali wiec włam do a4 to tym bardziej pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podchodze do auta, a ono jest otwarte i brakuje w nim radia, auto posiada fabrycznie centralny + alarm, sterowane kluczykiem i pilotem, wszystkie drzwi jak i bagaznik byly otwrte, alarm byl rozbrojony, zadnego sladu grzebania, wyglada to tak jak by auto zostalo otworzone wlasnie kluczykiem albo pilotem, stad mam takie pytanie, jak ktos mogl tego dokonac i jak sie przed tym zabezpieczyc

Kolego od jakiegoś czasu zajmuje się zabezpieczeniami i muszę Ci powiedzieć że ori alarm to jest bardzo głupi pomysł. Wystarczy przekręcić jeden z zamków i alarm się rozbraja, to jest błąd. Sprawdź bagażnik czy nie masz złamanych łopatek.

Przeważnie mają "uniewralny" klucz, który wchodzi w zamek i poprzez łamak na siłę przekręcają zamek łamiąć te wszystkie zapadki, alarm się rozbraja. Posprawdzaj, np śrubokrętem czy któryś z zamków się nie obraca. Spróbuj poprostu otworzyć auto śrubokrętem.

Chcesz kilka wskazówek na dobre zabezpieczenia auta:

1. Alarm tylko i wyłącznie z powiadomieniem (dzięki temu będziesz wiedział że ktoś ci grzebie przy auci),

2. Musi posiadać czujnik wstrząsowy (chroni od zbicia szyby lub innego uderzenia auta, nawet zarysowania) i czujnik chroniący strefę w środku (gdyby ten wstrząsowy nie zadziałał)

3. Odcięcie paliwa musi działać na odwrotnej zasadzie niż w alarmach, normalnie jest tak że jest przekaźnik który w normalnym stanie ma zwarte styki czyli puszcza cały czas prąd, odcięcie zadziała wtedy gdy włączy się alarm i alarm wysyła sygnał na blokadę wtedy przekaźnik rozwiera styki(żle, źle, źle)

Odcięcie ma być cały czas, czyli przekaźnik ze stykami normalnie rozwartymi a styki się połączyą gdy Ty zezwolisz (przez jakiś przełącznik, czy z pilota, cokolwiek), ale on ma zewrzeć jak zostanie potwierdzone że to Ty odpalasz auto.

4. Alarm ma się wyłączyć z pilota (a nie po otworzeniu kluczykiem), mało tego po 60 sekundach ma się zazbroić ponownie jak nie zrobisz jakiś czynności, np musisz wcisnąć jakiś ukryty przycisk (ja jeszcze daje kilka zabezpieczeń np przycisk należy wcisnąć przy otwartych drzwiach lub należy położyć gdzieś magnes, tu dowolnie im trudniej tym lepiej)

5. No i nie podłączajcie tych drzwi do alarmu (chodzi mi o to że w większości alarmów gdy się nie odtworzy drzwi to on sam się zamyka, więc trzeba zrobić tak żeby nawet jak się otworzy drzwi to on ma się uzbroić znowu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponownie musze zabrac glos w sprawie alarmow w autach-poswiecilem chwile czasu na to,zeby udowodnic niektorym,ktorzy twierdza,ze rozbrojenie alarmu-to rzecz latwa,otoz nakrecilem filmik,jak dziala alarm w B6,zasada dzialania jest podobna do wiekszosci aut sredniej klasy produkowanych po 2000 r,zaznaczyc na poczatku musze ,ze otwarcie auta,a rozbrojenie alarmu-to dwie rozne rzeczy,bo do tego potrzeba troche wiedzy,a nie tylko samego lamaka :wink4: i jesli ktos wie co zrobic dalej-prosba o zachowanie tego DLA SIEBIE :wink4:

niektorzy twierdza,ze np do B6 mozna ''wejsc'' lamiac zamek w bagazniku i jednoczesnie unieruchamiajac alarm-bzdura ,co bedzie widac na filmie :naughty: kolejna rzecza to otwarcie drzwi z jednoczesnym rozbrojeniem alarmu-film pokaze,ze to tez jest bzdura, :cool1:

powtorze cos,co napisalem wczesniej,bez wiedzy ,jak dziala alarm-autem nie odjedzie ktos,kto nie ma o tym pojecia,posiadajac tylko lamaka... :wink4:

a tu wspomniany filmik :wink4:

http://www.youtube.com/watch?v=OECuhNm2Img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że my mówimy o B5, a B5 z ori na 100% się rozbraja po otworzeniu zamka kierowcy, bagażnika lub pasażera. A w Twoim też go rozbroiłeś odtwierając od kierowcy, to nie wiem o co Ci chodzi. Nawet usiadłeś w środku, to już wystarczy żeby wyciągnąć radio czy go odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku ale nie wszystkie alarmy ori mają zamontowane czujki ruchu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu nie zamknąłeś samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że my mówimy o B5, a B5 z ori na 100% się rozbraja po otworzeniu zamka kierowcy, bagażnika lub pasażera. A w Twoim też go rozbroiłeś odtwierając od kierowcy, to nie wiem o co Ci chodzi. Nawet usiadłeś w środku, to już wystarczy żeby wyciągnąć radio czy go odpalić.

nie rozbroilem go,bo zaczal wyc po 10 sekundach,bo do rozbrojenia potrzeba czegos jeszcze -nie patrzyles uwaznie ,majac wiedze techniczna od zabezpieczen powinienes to wiedziec ,ze nawet odpiecie radia w B6 powoduje uruchomienie alarmu(mam na mysli standardowe radio),jesli jest polaczone(zamienione) :wink4:

filmik jest po to,bo ktos wczesniej uwaza,ze kazde auto ma rozbrojony alarm,po otwarciu drzwi-a to jest nieprawda akurat w B6 i w innych autach ,

starsze ,jak B5-zgoda,ale do odjechania B6 i innymi nowszymi autami,potrzeba czegos jeszcze...

W porządku ale nie wszystkie alarmy ori mają zamontowane czujki ruchu :gwizdanie:

wszystkie ori-w B5 masz je w slupkach,na gorze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś się chce wbić do naszych audiczek to i tak to zrobi... niestety teraz złodzieje mają takie sposoby że raczej ciężko temu zapobiec. Nawet _strzeżone_ parkingi nie pomogą ewentualnie jakieś garaże czy coś... ale ogólnie jak ktoś chce coś zajumać to to zajumie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tego nie negujemy-po prostu obalamy niektore mity,jak ten,ze to dziecinnie proste dla kazdego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w B5,ale w mojej B6 nie było czujek,a jak są to koło oświetlenia w podsufitów-ce.Z resztą może to zależy od wersji albo kraju wydania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w B5,ale w mojej B6 nie było czujek,a jak są to koło oświetlenia w podsufitów-ce.Z resztą może to zależy od wersji albo kraju wydania

w B6 sa kolo swiatla w podsufitce,razem z czujnikiem od klimy :wink4:

alarm jest w standardzie-ale nie zawsze,centralny jest zawsze :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez przewody do elektrycznego lusterka

i co,niby unieruchomisz tym alarm? :polew: :polew: :polew: czyli podchodzisz do auta,wyrywasz lusterko,albo bijesz szklo z obudowy i robisz zwarcie? i po tym sie zrobi ''sezamie otworz sie''?:polew: :polew: :polew: chyba za duzo filmow ogladasz...

Ale ty jestes slaby :thumbdown: nie mam pojecia z czego tak boki zrywasz, nie napisalem ze auto otworzysz tylko rozbroisz oryginalny alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzez przewody do elektrycznego lusterka

i co,niby unieruchomisz tym alarm? :polew: :polew: :polew: czyli podchodzisz do auta,wyrywasz lusterko,albo bijesz szklo z obudowy i robisz zwarcie? i po tym sie zrobi ''sezamie otworz sie''?:polew: :polew: :polew: chyba za duzo filmow ogladasz...

Ale ty jestes slaby :thumbdown: nie mam pojecia z czego tak boki zrywasz, nie napisalem ze auto otworzysz tylko rozbroisz oryginalny alarm.

Ale ja Ty chcesz to zrobić?? Podejrzewam że nawet zwarcia nie zrobisz, bo musi być obwód zamknięty żeby zrobić zwarcie, a wątpię żeby tam był plus. A nawet jak dochodzi tam plus to spalisz bezpiecznik od lusterka, a nie od alarmu, no chybą że jakiś magik podłączył zasilanie centralki poprzez bezpiecznik od lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty jestes slaby :thumbdown: nie mam pojecia z czego tak boki zrywasz, nie napisalem ze auto otworzysz tylko rozbroisz oryginalny alarm.

moze i jestem slaby i moje wypowiedzi niektorych irytuja,ale ''cos'' tam o alarmie wiem, i to cos pozwala mi na twierdzenie,ze piszac,

tylko rozbroisz oryginalny alarm.

opowiadasz bzdury,bo jak zyje ,nie spotkalem sie z alarmem w audi,ktory bylby podlaczony jakos do lusterka :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...