Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Navi Plus z 11'2000


Rekomendowane odpowiedzi

mamy S4 z listopada 2000 (model 2001) z Navigation Plus. po odpaleniu i żmudny odkodowaniu przechodzimy do dalszych spraw :D

najpierw męczylismy sie z telewizorem i przestawieniem PAL/SECAM. w końcu się udało TV gra. i tu pojawia sie pytanie. jak odblokować by grał nawet w czasie jazdy? czytałem gdzieś ze wystarczy wyjąc jakiś przewód galla ale wydaje mi sie ze wtedy navi nie bedzie działac mam racje?

problem drugi to mapy i polskie menu do navi . wiem że mapy są pod DX i nie pod DX, ale moze mi ktos wytłumacyć co to jest to DX? wydaje mi się ze DX tam jest bo jest napisane coś takiego w instrukcji:

-Gerate-Name: Navigation Plus

-i na samym poczatku:

'Das Audi Navigationssystem plus kann nur mit navigation CD-ROMs betrieben werden, die den aufdruck "TravelPilot DX compatible" haben'

niemiecki mój jest mocno słaby ale chyba chodzi o to ze działa tylko z mapami DX. tak?

jeśli tak to jaką mapę polecacie do tej navi? :rolleyes:

i ostatnie pytanie da się do tego wgrać polskie Menu albo chociaz zmienic język ze szkopskiego na angielski? :)

PZDR

:audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odbioru tv podczas jazdy kup sobie specjalny przelacznik na alegro.

Co do map no to oczywscie najnowsza 2006/2007 DX :)

Mozna wgrac polski jezyk ale tylko tam gdzie sie na tym znaja :) i to troche kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnoszę temat. mapki już mam, navi ma DX 8) z TV zrezygnowaliśmy ale problem jest inny.

język zmieniłem na angielski i ja z obsługa Navi sobie radze bez problemu ale poniewaz auto jest ojca i to on głównie nim jezdzi to jednak chciałby je przestroić na polski. zadzwonił kilka dni temu do krotoskiego i powiedzieli mu ze nie ma probelmu i koszt to od 50 do 100 zł. pojechał dziś i mu powiedzieli że jest to w ogóle nie możliwe! :eek: dzwonił do Auto Premium i Audio Complexu i to samo :confused:

Czy ktoś wie gdzie można w Poznaniu wgrać polskie menu do Navi Plus? będe bardzo wdzieczny, a mój ojciec jeszcze bardziej i obiecuje ze w najblizszych dniach wrzuce foto :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie menu w navi VW w systemi DX wgrywa się bez problemu - wkłada się tylko płytę z której navi zczytuje sobie odpowiednie pliki z tym że w VW da się to zrobić do wersji D (A,B,C,D) włącznie (z tym że A i chyba B nie czytają "polskich" map ) . natomiast nie ma sensu wgrywać polskiego menu do wersji G bo automatycznie robiony jest downgreade do wersji D( a wersja G ma parę drobiazgów naprawdę ułatwiających życie, nie mówiąc o tym że chodzi szybciej, to chociaż by to że przy wpisywaniu miejscowośc znikają literki z alfabetu które na pewno nie będą już wykorzystane w nazwie miejscowości...) (wersja oprogramowania w navi VW podana jest na prawej bocznej ściance navi na końcu numeru i oznaczona jest wielką literą). po włożeniu mapy polska/czechy 2005/2006 DX lub 2006/2007 DX i po przełączeniu z Angielskiego na Niemiecki i z powrotem z Niemieckiego na Angileski (metryczny) navi zaczyna wydawać komendy w języku polskim.także jeżeli masz najnowszą wersję softu w navi to darowałbym sobie zmianę oprogramowania na PL lepiej nauczyś staruszka obsługi ewentualnie nawet napisać mu wszystko na kartce a z czasem się nauczy...daj znać jak poszło Ci z ustawieniem polskich komend

pozdro :exclaim: :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wersji to nie wiem. musze w domu sprawdzić w instrukcji bo tam jest numer navi i chyba tam powinna byc ta literka oznaczajaca wersje. ale auto jest z 2000 roku wiec nie sadze zeby to była jakas G ;) co do polskich komend to... nie musiałem nic zmieniac. zmieniłem jezyk na angielski, wsadziłem płyte teleatlasu i automatycznie był polski lektor nic nie trzeba było zmieniac. teoreycznie to mogłbym go uczyć ale... jesli mozna wgrac polskie to czemu nie wgrac? ;) dzieki za info :) bede szukac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...