Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy przelotowy układ wydechowy doda więcej kuni


morelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie,

Mam 1.8T BFB 120KW obecnie Na stage 2 doszli my do 176KW

Wymienione już:

prawa hłodnica z bex
Wydajniejsze wtryski BOSCH  430cc
Turbo GVG hybryda
TIP sztywny
Downpipe
Swiece NGK
N75 na ori
Przepływka ori
DV ori

Czy wymiana końcowych tłumików na ULTER np
https://allegro.pl/oferta/tlumik-sportowy-audi-a4-b6-1-8-turbo-ulter-8007611095
Doda ciut mocy czy to raczej już gra nie warta świeczki?
Czy lepiej brać Milltek cały przelot?

Dodam że walory dźwiękowe mnie nie interesują wolał bym by było cicho jak w serii, a tylko moc.

Może ktoś robił pomiary przed wydechem i po chętnie zobaczę, dziękuje za odp.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

176 kw czyli ok 240 km to ja mam na k03s, także u Ciebie to jest problem gdzie indziej niż z wydechem.

Dsmic na więcej niż te 240 km i tak górą nie pozwoli raczej, bo hybryda mocno grzeje i będzie w dolocie piekarnik więc od tego bym zaczął. Seryjny wydech (z dp) w 1.8t starcza na te 260 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSMIC spokojnie pozwoli jeszcze na więcej.

 

HYBRYDA raczej będzie grzać mniej powietrze niż K03s.....

Co do seryjnego wydechu... robiles jakies pomiary na temat tego na ile juz procent seryjny wydech stanowi ograniczenie przy 260 koniach ? ... bo to raczej niewiadoma jest.

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, soul87 napisał:

DSMIC spokojnie pozwoli jeszcze na więcej.

 

Ciekawe rzeczy opowiadasz. U kolegi hybryda na dsmic gotuje dolot. 252 km to ma jak na dworze jest kilka-kilkanaście stopni maks. Przy 25 na dworze zostaje z tego 240 mniej więcej, kilka razy depniesz i jeszcze mniej.

Jak wyjaśnisz post nr 4 w takm razie? 

i gdzie temu dsmic do nawet fmic 180tki, która była za mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bartez90 napisał:

Ciekawe rzeczy opowiadasz. U kolegi hybryda na dsmic gotuje dolot. 252 km to ma jak na dworze jest kilka-kilkanaście stopni maks. Przy 25 na dworze zostaje z tego 240 mniej więcej, kilka razy depniesz i jeszcze mniej.

Jak wyjaśnisz post nr 4 w takm razie? 

i gdzie temu dsmic do nawet fmic 180tki, która była za mała?

Dodam troszkę od siebie:

Mam setup:

prawa chłodnica z bex
Wydajniejsze wtryski z S3 BAM
Turbo GVG hybryda
TIP sztywny
Katalizator sportowy
Swiece nowe NGK
N75 na ori
Przepływka ori
DV ori

Podczas strojenia także usłyszałem, że w dolocie jest za gorąco i konieczny byłby montaż centralnego IC. Strojenie odbywało się przy temperaturze 16 stopni.

Tak więc tutaj też może DSMIC nie pozwalać na wyższy wynik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tyczy się wydechu no ale, z tego co ja się dowiedziałem od Geremiego to On robi na tych hybrydach 250-260km na dsmic i jest dobrze, do 270km MAX później hybryda to nie wydoli i kolektor trzyma. Idąc dalej Pojemność dsmic jest niewiele mniejsza niż fmic 180, a większa niż 140.

Edytowane przez morelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, morelo napisał:

Temat tyczy się wydechu no ale, z tego co ja się dowiedziałem od Geremiego to On robi na tych hybrydach 250-260km na dsmic i jest dobrze, do 270km MAX później hybryda to nie wydoli i kolektor trzyma.

Tak, tak, te cudowne wyniki Geremiego wszyscy znamy, łącznie z 300km z hybrydy na doładowaniu 1,1b. Cudotwórca normalnie, szkoda że nikt więcej w PL tak nie potrafi jak on, a te wszystkie radosne wyniki jakie wrzuca są w ujemnych temperaturach, albo w kilku stopniach maks.

Edytowane przez bartez90
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bartez90 napisał:

Tak, tak, te cudowne wyniki Geremiego wszyscy znamy, łącznie z 300km z hybrydy na doładowaniu 1,1b. Cudotwórca normalnie, szkoda że nikt więcej w PL tak nie potrafi jak on, a te wszystkie radosne wyniki jakie wrzuca są w ujemnych temperaturach, albo w kilku stopniach maks.

Gdzie te wyniki pokaż, by nie widziałem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, morelo napisał:

Gdzie te wyniki pokaż, by nie widziałem tego.

Wystarczy wejść na jego profil na fb i zobaczyć pierwszy lepszy wykres. Albo na grupach gdzie wrzuca wykresy. Grudzień i styczeń to jego ulubione miesiące na strojenie i wrzucanie wyników:grin:

Zresztą jeśli twierdzisz inaczej, to najlepiej pytaj jego, niech doradzi, czemu tylko tyle jest, a nie 260 km jak powinno być.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, soul87 napisał:

240 koni na 0.95 bara też wydaje się być lekko cudowne. 

Na 1.2 b w peaku. Zresztą jak masz jakiś problem z dowierzaniem, to pisz do Karola. On to stroił i hamował, a nie ja, więc skoro wrzuca taki wynik w 18 stopniach, a nie 5, to znaczy że tak jest.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bartez90 napisał:

Na 1.2 b w peaku. Zresztą jak masz jakiś problem z dowierzaniem, to pisz do Karola. On to stroił i hamował, a nie ja.

Ja nie mam problemu ;) 

Sam podwazasz wiarygodnosc innych wynikow a Jak Ciebie sie zaczepi to sie bulwersujesz, hamownia hamowni nie równa , do tego raczej chcialem uderzyc ;) 

Wracając do tematu wątku, 

@morelo moje zdanie znasz, jezeli chcesz cicho a troszke odetkac wydech to seryjne tłumiki z 2.0 TFSI od od srodkowego (2x50mm) . Milltek napewno bedzie glosniejszy. 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, soul87 napisał:

Ja nie mam problemu ;) 

Dziwne bo zachowujesz się jakbyś miał.

 

1 minutę temu, soul87 napisał:

hamownia hamowni nie równa , do tego raczej chcialem uderzyc ;) 

 

Myslałem, że drogowa po ważeniu auta przed pomiarem jest raczej dosyć wiarygodna, ale co ja tam wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bartez90 napisał:

Wystarczy wejść na jego profil na fb i zobaczyć pierwszy lepszy wykres. Albo na grupach gdzie wrzuca wykresy. Grudzień i styczeń to jego ulubione miesiące na strojenie i wrzucanie wyników:grin:

Zresztą jeśli twierdzisz inaczej, to najlepiej pytaj jego, niech doradzi, czemu tylko tyle jest, a nie 260 km jak powinno być.

Nie mam FB :D Daj lin do tych kresek lub wklej tu. I zejdźmy na temat układów wydechowych.

Edytowane przez morelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegos powodu Audi w silnikach turbo ktore maja od 200 do 220 koni zastosowalo wydech ktory ma 55 > 2x50mm srednicy oraz fabrycznie przelotowe tylne tlumiki versus wydech w 1.8t ktory ma 55>2x45mm i komorowe tlumiki tylne 
Wiec montaz takiego wydechu napewno bedzie mial jakis pozytywny wplyw na przepustowosc układu. 

Aczkolwiek milltek chyba ma jeszcze wieksze srednice... Napewno będzie to tez mialo wiekszy pozytywny wpływ ale już napewno tak jak pisalem, będzie głosniej :(

 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, morelo napisał:

ok a kolega bartez90 co nam o układach wydechowych powie?:)

To powiem, że znam mnóstwo b6/7 1.8t, które na seryjnym układzie wydechowym z dp robią 260 km, a nawet trochę więcej. Na dsmic nie znam żadnego. Wykaż trochę inicjatywy i wejdź w dział wykresy i sobie zobacz

Nawet masz kilka:

GREGOR10.PL

Audi A4 B7 1.8T BFB 163KM -> 261KM 358NM STAGE +2 LPG POWER

Więcej mi się nie che. A na tym swoim dsmic możesz równie dobrze pełen przelot na 3 calach zrobić. I tak to wiele nie zmieni.

Edytowane przez bartez90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bartez90 napisał:

To powiem, że znam mnóstwo b6/7 1.8t, które na seryjnym układzie wydechowym z dp robią 260 km, a nawet trochę więcej. Na dsmic nie znam żadnego. Wykaż trochę inicjatywy i wejdź w dział wykresy i sobie zobacz

Patrzyłem :)   a te kreski od GVG ? bo ja nie maju FB te grupy o których wspominasz? Chętnie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, morelo napisał:

Patrzyłem :)   a te kreski od GVG ? bo ja nie maju FB te grupy o których wspominasz? Chętnie zobaczę.

Nie musisz się rejestrować na fb żeby wejść na główny profil Geremiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...