Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 Avant 1.8T Quattro Lewego


lewmichal

Rekomendowane odpowiedzi

Jak coś to sanki pasują bez większych problemów z b4 do b5 quattro. Mowa tu oczywiście o tyle. Do zmiany są jedynie dolne wahacze na te z b4 bo są krótsze. Same mocowania sanek z b4 względem b4 mają mniejszy rozstaw o ok 3cm i to powoduje konieczność wymiany tych wahaczy. Inaczej nie ustawisz poprawnie zbieżności.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanki z B5 juz czekają gotowe. Wrzucałem fotki na poprzedniej podstronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RS4 B5 V8T -OVERKILL- napisał(a):

Jak coś to sanki pasują bez większych problemów z b4 do b5 quattro. Mowa tu oczywiście o tyle. Do zmiany są jedynie dolne wahacze na te z b4 bo są krótsze. Same mocowania sanek z b4 względem b4 mają mniejszy rozstaw o ok 3cm i to powoduje konieczność wymiany tych wahaczy. Inaczej nie ustawisz poprawnie zbieżności.

Dzięki, takiej informacji z kolei mi było trzeba.

 

Czyli generalnie jeśli dobrze rozumiem same sanki z B4 pasują bez modyfikacji do B5, jedyną rzeczą do wymiany są dolne wahacze, po jednym na stronę? Poza tym wszystko hula jak w B5 i nie widać różnicy po zmianie?

 

Kiedyś wrzuciłem do siebie mocowania tylnych amortyzatorów od B4 i później jeżdżąc zauważyłem, że ścina mi opony od strony wewnętrznej. Teraz się zastanawiam, czy coś przy okazji mogłem zrobić nie tak? Temat nie jest dla mnie tak oczywisty, bo do tego zestawu jeżdżę na sprężynach Eibach Pro-Kit -30 i seryjnych amortyzatorach 1BE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@longer_xd Dobrze zrozumiałeś, wymieniasz tylko dolne wahacze i wszystko jest p&p. Ogólnie polecam taki "mod" bo znaleść sanki tył z b5 w dobrym stanie graniczy niemal z cudem, a takie z b4 w bardzo dobrym stanie łatwiej znaleść i do tego są jeszcze tańsze.

Niestety nie pomogę ci z tematem mocowań amortyzatorów z b4 bo jeszcze nigdy ich nie dawałem do b5. Na pewno warto zawitać na ustawienie zbieżności jeśli jeszcze nie byłeś.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź @RS4 B5 V8T -OVERKILL-, na pewno zbieżność do zbadania, ale też przy okazji wymiany sanek warto będzie sprawdzić w jakim stanie są gumy/tuleje czy co tam jeszcze jest i powymieniać co trzeba. Mod z mocowaniami amortyzatorów od B4 to myślę znany temat, analogiczna sytuacja co z belką, tylko już chyba coraz ciężej znaleźć graty od B4 i pojawili się sprzedawcy, co oferują odnowione mocowania za coraz to większe pieniądze.

 

Wybacz @lewmichal za lekki offtopic, ale temat B5 staje się coraz bardziej niszowy i jak tylko udaje się zgłębić jakieś informacje, trzeba korzystać :)

Masz szczęście, że Twój egzemplarz tak zdrowo zachowany, bo sporo poliftowych B5 jest ruda pod spodem. Wydaje mi się, że pierwsze B5 były lepiej zabezpieczone, a elementy o których rozmawiamy w B4 były w ocynku i stąd łatwiej znaleźć zdrowe graty od paradoksalnie starszego wozu. Według mnie buda B5 była tą pierwszą, w której producent przestawał myśleć o tworzeniu samochodów "na lata". To całe gadanie, że "kiedyś to były pancerne wozy" ma tutaj ziarno prawdy :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowania amorów są wspólne, mają ten sam numer wybity :) U mnie leżą takie na półce już z 10 lat "tak na zapas"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli ruszyłem ze szlifowaniem miejsc z korozją. Do zdjęcia konserwacji używam szczotek drucianych na wiertarkę. Potem nalot z korozji usuwam szczotkami nylonowymi, a jeżeli są już wżery, w ruch idzie frez i usuwam to dogłębnie. Po odtłuszczeniu zmywaczem silikonowym daję jeszcze profilaktycznie Fertan na min. 48 godzin. Następnie zdejmuję jego pozostałości szczotkami nylonowymi i po ponownym odtłuszczeniu podaję z pędzla podkład epoksydowy z utwardzaczem. Przygotowane w ten sposób miejsca mogą już spokojnie czekać na całościowe położenie warstwy zabezpieczającej.

Przy okazji wyprostowałem powyginane łączenia blach na progach.

 

QXpQVL.jpgOBqvqF.jpg

OFlzgD.jpg
a3dRRf.jpgaojp8y.jpgZE5JN9.jpg


PuIwp2.jpg

rQGZTn.jpgpz2mRd.jpg
cPEbnY.jpg
5VvNh9.jpg
SiEL3J.jpg
9OMPWm.jpg
Mxrn9s.jpg

Edytowane przez lewmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...