Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik zapięcia pasów


Avari

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od kąd kupiłem auto po zapięciu pasów pali się  czujnik, że są nie zapięte. Jak poruszam klamrą to na chwile gaśnie ale jak puszczę to znowu sie zapala. Co mogę zrobić? Przekopałem forum i wyczytałem, że mozna to rozebrać i podłubać? Czy ma to sens? Może udałoby się coś mi zdziałać skoro on gaśnie jak go dociskam? Czy może zamówić taką używke pasa na allegro? Widziałem za 50zł sprawne. Tylko kolejne pytanie czy ja to sam wymienię, czy to ciężko się wyciąga tą klamre? Nie znalazłem żadnej instrukcji na interencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem i po prostu wyłączyłem informacje o nie zapiętych pasach za pomocą VCDS. Jedynie tak potrafię pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem raczej żeby to było włączone :). Ale jeśli będę miał wkładać w to kase to może i lepiej wyłączyć. Sam to wyłączyłeś ? Ciężko? Mam vag coma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w Instrumenty grupa 17 następnie kodowanie-07 i tam zmieniasz wartość dla pasów na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mój wyłączył bo mu kontrolka świeciła o niezapiętych pasach jak miał wypadek to mu się poduszka nie otworzyła bo system go niewidzial,że tam siedzi.Ma to sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że wyłączył to tylko w zegarach czyli sygnalizacje że jest nie zapięty, co nie zmienia faktu że nadal jest nie zapięty i następnym razem znowu pocałuje kierownice bo sterowniki AirBag dalej nie wiedzą że tam siedzi bo usterka nadal jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już parę tematów z tym związanych - generalnie wszystkie kończyły się na tym, że trzeba rozebrać zapięcie pasa i po jego rozbiórce łatwo można stwierdzić co tam jest nie tak. Nikt dokładnie nie opisywał co było przyczyną, ale każdy sobie radził z usunięciem tej usterki

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,odnośnie kontrolki niezapiętych pasów to widziałem u kumpla jak robił.Wyłął fotel,odkręcił zapięcie pasów,podważył śrubokrętem od spodu wyczyścił (pełno różnych baboli)złożył na klej i jest teraz OK

Edytowane przez Rokers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...