Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Musisz zdiagnozować co jest przyczyną, może być pompa może być sterownik. Umiejscowienie jest podobnie jak w B9, sterownik przymocowany jest do zbiornika AdBlue.

WWW.B-PARTS.COM

Online kaufen AdBlue-Tank für AUDI A4 B8 (8K2) 2.0 TDI 6016418 und genießen- profitieren ✓ Schnelle...

 

Opublikowano

Dzięki wielkie za informacje:thumbup1:

Opublikowano

Szkoda że nie zrobiłeś diagnostyki, jak się świecił błąd.

W tej chwili jak wszystko dział praktycznie nie da się nic ustalić. 

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Cześć witam. Mnie również dopadła bolączka Ad Blue . Dziennik danych OBDeleven

Data: 2022-12-02 17:27

    VIN: WAUZZZF4XHA139809
    Pojazd: Audi A4
    Rok: 2017
    Typ nadwozia: Avant
    Silnik: DETA
    Przebieg: 166153 KM

---------------------------------------------------------------
01 Elektronika silnika

    Opis sytemu: R4 2.0l TDI
    Numer oprogramowania: 04L906026AG
    Wersja oprogramowania: 1969
    Numer jednostki sterującej: 04L907309L
    Wersja jednostki sterującej: H35
    Nazwa ODX: EV_ECM20TDI01104L906026AG
    Wersja ODX: 001006
    Długie kodowanie: 0A254032237605083408

 

P21CA00 - Sterownik układu dozowania środka redukującego Zasilanie napięciowe, elektryczna usterka
            Statycznie
                Date: 2022-12-01 17:49:48
                Mileage: 166127 km
                Priorytet: 2
                Licznik częstotliwości wystąpienia usterki: 1
                Licznik cykli wyuczania: 255
                Prędkość obrotowa silnika: 860.50 /min
                Unormowana wartość obciążenia: 51.0 %
                Prędkość samochodu: 0 km/h
                Temperatura płynu chłodzącego: 77 °C
                Temperatura zasysanego powietrza: 47 °C
                Ciśnienie otoczenia: 930 mbar
                Napięcie zacisku 30: 15.060 V
                Dynamiczne dane otoczenia: 209628106C0311A60000113901F210FB10B116250AD812FB0C19
 

Zacznę od wymiany tego sterownika.. Pytanie,czy wystarczy wymienić tylko Sterownik czy coś jeszcze? Ewentualnie czy będzie trzeba jakieś softy aktualizować? Swoją drogą strasznie drogie to ustrojstwo 700€ ?? . Wrzucę foty jak się dostanę do tego dziadostwa;) 

Opublikowano

Używka około 150 zł, szkoda kasy na nowy. 

Opublikowano
2 godziny temu, DedykOOOO napisał(a):

Cześć witam. Mnie również dopadła bolączka Ad Blue . Dziennik danych OBDeleven

Data: 2022-12-02 17:27

    VIN: WAUZZZF4XHA139809
    Pojazd: Audi A4
    Rok: 2017
    Typ nadwozia: Avant
    Silnik: DETA
    Przebieg: 166153 KM

---------------------------------------------------------------
01 Elektronika silnika

    Opis sytemu: R4 2.0l TDI
    Numer oprogramowania: 04L906026AG
    Wersja oprogramowania: 1969
    Numer jednostki sterującej: 04L907309L
    Wersja jednostki sterującej: H35
    Nazwa ODX: EV_ECM20TDI01104L906026AG
    Wersja ODX: 001006
    Długie kodowanie: 0A254032237605083408

 

P21CA00 - Sterownik układu dozowania środka redukującego Zasilanie napięciowe, elektryczna usterka
            Statycznie
                Date: 2022-12-01 17:49:48
                Mileage: 166127 km
                Priorytet: 2
                Licznik częstotliwości wystąpienia usterki: 1
                Licznik cykli wyuczania: 255
                Prędkość obrotowa silnika: 860.50 /min
                Unormowana wartość obciążenia: 51.0 %
                Prędkość samochodu: 0 km/h
                Temperatura płynu chłodzącego: 77 °C
                Temperatura zasysanego powietrza: 47 °C
                Ciśnienie otoczenia: 930 mbar
                Napięcie zacisku 30: 15.060 V
                Dynamiczne dane otoczenia: 209628106C0311A60000113901F210FB10B116250AD812FB0C19
 

Zacznę od wymiany tego sterownika.. Pytanie,czy wystarczy wymienić tylko Sterownik czy coś jeszcze? Ewentualnie czy będzie trzeba jakieś softy aktualizować? Swoją drogą strasznie drogie to ustrojstwo 700€ ?? . Wrzucę foty jak się dostanę do tego dziadostwa;) 

Wstawiając używany wystarczy go podmienić i nic więcej nie trzeba robić. Jest p&p.

Wstawiając fabrycznie nowy należy wgrać zestaw danych do sterownika. 

Masz przedlifta więc szukaj sterownika z indeksem góra do D. Sterowniki z indeksem E są do poliftów i musiałbyś w przedlifcie wszystko wymieniać, pompę i zbiornik aby sparować ze sterownikiem z indeksem E.

 

Opublikowano

No to dzięki Panowie za cenne informację! Poszedlbym po kosztach,a i tak pewnie za jakis czas znowu padnie:) Dam znac co i jak.!

 

 

 

 

 

 

 

 

Cześć witam. Mnie również dopadła bolączka Ad Blue . Dziennik danych OBDeleven

Data: 2022-12-02 17:27

    VIN: WAUZZZF4XHA139809
    Pojazd: Audi A4
    Rok: 2017
    Typ nadwozia: Avant
    Silnik: DETA
    Przebieg: 166153 KM

---------------------------------------------------------------
01 Elektronika silnika

    Opis sytemu: R4 2.0l TDI
    Numer oprogramowania: 04L906026AG
    Wersja oprogramowania: 1969
    Numer jednostki sterującej: 04L907309L
    Wersja jednostki sterującej: H35
    Nazwa ODX: EV_ECM20TDI01104L906026AG
    Wersja ODX: 001006
    Długie kodowanie: 0A254032237605083408

 

P21CA00 - Sterownik układu dozowania środka redukującego Zasilanie napięciowe, elektryczna usterka
            Statycznie
                Date: 2022-12-01 17:49:48
                Mileage: 166127 km
                Priorytet: 2
                Licznik częstotliwości wystąpienia usterki: 1
                Licznik cykli wyuczania: 255
                Prędkość obrotowa silnika: 860.50 /min
                Unormowana wartość obciążenia: 51.0 %
                Prędkość samochodu: 0 km/h
                Temperatura płynu chłodzącego: 77 °C
                Temperatura zasysanego powietrza: 47 °C
                Ciśnienie otoczenia: 930 mbar
                Napięcie zacisku 30: 15.060 V
                Dynamiczne dane otoczenia: 209628106C0311A60000113901F210FB10B116250AD812FB0C19
 

Zacznę od wymiany tego sterownika.. Pytanie,czy wystarczy wymienić tylko Sterownik czy coś jeszcze? Ewentualnie czy będzie trzeba jakieś softy aktualizować? Swoją drogą strasznie drogie to ustrojstwo 700€ ?? . Wrzucę foty jak się dostanę do tego dziadostwa;) 

Edytowane przez DedykOOOO

Opublikowano
15 minut temu, DedykOOOO napisał(a):

No to dzięki Panowie za cenne informację! Poszedlbym po kosztach,a i tak pewnie za jakis czas znowu padnie:) Dam znac co i jak.!

Kup z indeksem D, i naklej membranę  na odpowietrznik. Dłużej posłuży.

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Witam. Też dopadł mnie ten problem z audi b9 2.0 TDI 190km. Podjechałem na diagnozę bo już zaczyna mi odliczać , już jest na 900km . Po odczytaniu błędów wychodzi na pompę ale wolę zapytać może lepiej sam sterownik wymienić  pierw ? Kody błędów załacze w zdjęciu .

IMG_20221209_142401.jpg

Opublikowano

W większości przypadków jest to sterownik.

Opublikowano

Hej wszystkim. Właśnie jestem po wymianie sterownika. Kupiłem używany za 700 PLN z miesięczna gwarancą. Czas wymiany pod blokiem,żadnych podnośników-30 minut wraz z ogrzewaniem dłoni :whistling:. Zakupiłem również te membrany o których była mowa wcześniej,zabezpieczyłem tak jak kolega Muskel wyjaśnił i wszystko śmiga:decayed: . Usterka zażegnana,błąd usunięty. Został mi jeszcze jeden z jakimś silniczkiem klap świeżego powietrza czy jakoś tak.. Ale to będę szukał na forum,ewentualnie założę temat. Tak czy siak usterka o której mowa powyżej została usunięta. Tej obudowy która maskuje pompę i Sterownik  nawet całej nie ściągałem. 2x torx i jedna 10-siatka plus dwie śruby Torx mocujące Sterownik. Dzięki za wszystko,wrzucam foto mojego zużytego i nowego (używanego)Sterownika. Pozdrawiam.:siema:

20221210_082732.jpg

20221210_082746.jpg

20221210_082724.jpg

20221210_084511.jpg

Opublikowano

No i gitara:thumbup1:

Opublikowano

Trochę drogo za ten sterownik, ale ważne że problem został rozwiązany

Opublikowano

Kurcze czy drogo ?? Hmm,może i trochę tak. Ja ogólnie mieszkam w DE, i tutaj było dopiero mega drogo na Ebayach itp..  Dlatego szukałem też czegoś w PL z możliwością wysyłki za granicę kraju,z jakomkolwiek gwarancją. Kilometrów ubywało co dzień i czas naglił :decayed: . Jak patrzylem tutaj na ceny to zaczynały się od około 200€, plus wysyłka,a stan wizualny dawał wiele do życzenia:kwasny:. Szkopom się nawet nie chcę przejechać czyścikiem...Nie wspominając już o tym że ilość tych sprzedawanych "pierd*lni*ów też nie jest jakoś duża. Pozdrawiam,miłego weekendu :siema:

Opublikowano
11 minut temu, DedykOOOO napisał(a):

Szkopom się nawet nie chcę przejechać czyścikiem...

Szkopy to obraźliwe określenie narodu,  w którym mieszkasz i pracujesz, zresztą ja także.  Zachowajmy trochę szacunku:wink:

Opublikowano

[...] Odbieram co moje,podatki też płacę,łaski nie robią 

Opublikowano

A co Ci zabrali?

Opublikowano

Kolejna A4 uratowana.

 

 

Opublikowano

Witam. Czy możecie mi pomóc i po nr VIN powiedzieć jakich części szukać do mojej A4B9 2016r. Nr vinWAUZZZF44HA069448. Z serwisu audi podano mi dla sterownika pompy 4M0907355H a dla zbiornika 8W0131879BB i oczywiście zaprosili do siebie na wymianę za ok 9 tys. zł za części. Pozdrawiam.

Opublikowano

Sterownik 4M0907355H jest kompatybilny tyko z nową pompą i nowym zbiornikiem i w ASO tylko takie wsadzają, dlatego przy sterowniku z indeksem H muszą wszystko na nowszej generacji wymienić. 

Ty masz rocznik 2016 więc do starego zbiornika i statej pompy pasują tylko sterowniki do indeksu D, czyli B,C,D.

Od indeksu E należy wymienić zbiornik i pompę.

Szukaj używanego sterownika z indeksem D, podmień go p&p i po kłopocie (oczywiście jeżeli masz tylko sterownik uszkodzony). 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.