Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Właśnie ktoś mi zgarnął ładną sztukę sprzed nosa :(

Sterownik.png.bc39b1d84b54acc73fc0a17bfe91cca1.png

 

 

Czy na tej etykiecie widnieje gdzieś rok produkcji ?

 

608213643_Zrzutekranu2023-04-18103504.png.c897b3701d08693906a5eaebd466e9f5.png

 

 

 

 

 

Edytowane przez simon__75

Opublikowano

Małe pytanie w kwestii formalnej:
Czy do wymiany modułu sterującego kochanm adblue konieczne jest odłaczenie akumulatora , czy całą podmianę można wykonać na żywca ?
Po podmianie pokasować błędy (o ile się uda), przejechać się i tyle ???
Jak Wy wymienialiście ten moduł ?

Opublikowano
Godzinę temu, simon__75 napisał(a):

Małe pytanie w kwestii formalnej:
Czy do wymiany modułu sterującego kochanm adblue konieczne jest odłaczenie akumulatora , czy całą podmianę można wykonać na żywca ?
Po podmianie pokasować błędy (o ile się uda), przejechać się i tyle ???
Jak Wy wymienialiście ten moduł ?

Sterownik możesz wypiąć i podpiąć bez odłączania akumulatora. Zapłon musi być wylączony. Po podmianie kasowanie błędów w sterowniku silnika.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

 Sterownik wymieniony, bledy skasowane....odliczanie km trwa (ale jeszcze nie jezdzilem nic). Kiedy odliczanie poeinno zniknac?

 

Aktualizacja :

 

Odliczanie zniknelo ??????

Edytowane przez simon__75

Opublikowano
Godzinę temu, simon__75 napisał(a):

 Sterownik wymieniony, bledy skasowane....odliczanie km trwa (ale jeszcze nie jezdzilem nic). Kiedy odliczanie poeinno zniknac?

 

Aktualizacja :

 

Odliczanie zniknelo ??????

Nakleiłeś na nowy sterownik membranę?

Opublikowano

Oczywiscie ze tak.

20230422_114516.thumb.jpg.a9f9aad04f1ce2ba816f3c0afcebfc0e.jpg

 

Strary mizernie wyladal ??

20230422_152205.thumb.jpg.56ddd79db70d1e63cadb7ff7089435d1.jpg

 

 

 

Opublikowano

No to powinno załatwić problem. Sprawdzałem jak wygląda membrama po roku od zamontowania i wyglądało bardzo dobrze. 

Opublikowano
W dniu 22.04.2023 o 20:05, Muskel1 napisał(a):

No to powinno załatwić problem. Sprawdzałem jak wygląda membrana po roku od zamontowania i wyglądało bardzo dobrze. 

Mam nadziej ,ze to załatwi temat.

W poniedziałek z ciekawości otworze star sterownik....Strach pomyśleć co możne być w środku.

Edytowane przez simon__75

Opublikowano

Sterownik po zdjeciu:

sterownik_1.thumb.jpg.d33cfe80ed3c4bdfb75841fb0dc5a430.jpg

 

Sterownik po wyczyszczeniu miejsca:

sterownik_2.thumb.jpg.db489c87d4a695106553ff6295b30525.jpg

 

Sterownik byl takze mocno zasyfiony. Nie zrobilem zdjecia po zaklejeniu - nie uzylem tej okraglej membrany tylko tasme dyspersyjna eurovent.

 

Edytowane przez Koalakm

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam. Mam taki o to problem z adblue. Pacjent Audi Q5 silnik cglb. Jakieś pomysły? 

IMG_20230519_172344.jpg

IMG_20230519_172334.jpg

Opublikowano

Nie ten dział kolego. Ty masz Q5 8R. Problem tutaj dotyczy A4 B9, które są inną generacją, na innych podzespołach, sterowniku itp.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Czy ktoś myślał o przedłużeniu wiązki i przeniesieniu sterownika do bagażnika / tj do miejsca suchego a nie za kołem w podwoziu / ?

 

Opublikowano
17 minut temu, dekiel 13 napisał(a):

Czy ktoś myślał o przedłużeniu wiązki i przeniesieniu sterownika do bagażnika / tj do miejsca suchego a nie za kołem w podwoziu / ?

Ktoś chyba miał taki plan, ale przecież zaklejenie membranom to zdecydowanie łatwiejszy sposób 

Opublikowano

Ktoś już o to pytał ale moim zdaniem wiąże się to wysokim nakładem pracy.

Opublikowano

w Q5 FY też jest pod podłogą czy w bagażniku sterownik adblue?

Opublikowano
1 godzinę temu, RALF76 napisał(a):

w Q5 FY też jest pod podłogą

Nie, już tu kiedyś chyba nawet pisałem. W Q5 i w Q7 sterowniki AdBlue są wewnątrz pojazdu w prawym tylnym boku.

Screenshot (17).png

Screenshot (18).png

Opublikowano
4 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Nie, już tu kiedyś chyba nawet pisałem. W Q5 i w Q7 sterowniki AdBlue są wewnątrz pojazdu w prawym tylnym boku.

ok dzięki, q7 to wiedziałem a q5 nie miałem wiedzy

Muskel z jakiej strony są te rysunki? carprog2 prześledziłem i nie znalazłem umiejscowienia tego sterownika

Opublikowano

Nie mogli zapodać tak w A4 ?  To dali za kołem dzbany. O systemie Ad Blue nie wspomnę zbyt dużo usterek i to dopuscili bo łekologja.

Opublikowano
Godzinę temu, RALF76 napisał(a):

ok dzięki, q7 to wiedziałem a q5 nie miałem wiedzy

Muskel z jakiej strony są te rysunki? carprog2 prześledziłem i nie znalazłem umiejscowienia tego sterownika

erWin Audi

Opublikowano
49 minut temu, dekiel 13 napisał(a):

Nie mogli zapodać tak w A4 ?  To dali za kołem dzbany. O systemie Ad Blue nie wspomnę zbyt dużo usterek i to dopuscili bo łekologja.

Ekologia nie jest zła. Jak pomyślę co było 15-20 lat temu gdy stałeś w korku lub na światłach za pojazdami z normą spalin EU3 lub niższą, musiałeś wtedy klimę na obieg wewnętrzny przełączyć. Uważam, że w dobrym kierunku się rozwinęło. Tyle, że tak jak pisałeś, trochę nie przemyśleli z tym sterownikiem na zewnątrz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.