Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, nerwos napisał:

Dzięki za opinie :hi:

Jesteś kolejną osobą, która potwierdza , że wymiana filtrów skrzyni daje pozytywny rezultat przy różnych przebiegach.  Dlaczego serwis nie przewiduje wymiany filtrów?

Za wysokie koszty serwisu czy ryzyko uszkodzenia drogich podzespołów?Czy po prostu skrócenia żywotności skrzyni..

Swoją drogą czy w silniku ktoś wymienia sam olej bez filtra?

Myśle, ze nieumiejętności serwisantów. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej jest to wysoki koszt wymiany u nich i marudzenie klientów w stylu

"...  a dlaczego tak drogo?"

"Mam nie po drodze, do ASO, przez 12tys km"

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem po wymianie oleju i filtrów. Przy 185tyś km. filtry nie ruszane od nowości tylko olej co 60tys. Było trochę szlamu na magnesach ale bez tragedii.

Całość z wymianą i nową miską,śrubami uszczelkami wyszła 2800zł

Po zabiegu jest poprawa skrzynia delikatniej zmienia biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wampir napisał:

Robiłeś w Opolu czy w Koźlu?

 

W Wodzisławiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dobry zakład? Jaka nazwa? Możesz polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marcin ogarnia wszystko sam. Naprawdę polecam, konkretny gość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie umówiłem się na wymianę oleju + 2x filtry + chyba jakaś uszczelka (?) za 1500 zł. DObra cena? dodatkowo, czy te filtry trzeba wymieniać co 60k, czy rzadziej? moje auto ma nalatane 119k, więc postanowiłem za pierwszym razem zrobić całość.

Edytowane przez darus1611
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się i od razu niemiła niespodzianka. Skrzynia traci olej z mechatroniki. Mówi, że przez te 60k (3 lata) straciła około 2l... Mechanik określił, że musiałby sprawdzić co konkretnie cieknie musi spuścić sanki a to 900 zł.

Na razie postanowiliśmy zostawić i za miesiąc sprawdzić ile oleju ucieka i wtedy ewentualnie podjąć kolejne kroki. 

Auto kupione 2 tygodnie temu.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, darus1611 napisał:

Zdecydowałem się i od razu niemiła niespodzianka. Skrzynia traci olej z mechatroniki. Mówi, że przez te 60k (3 lata) straciła około 2l... Mechanik określił, że musiałby sprawdzić co konkretnie cieknie musi spuścić sanki a to 900 zł.

Na razie postanowiliśmy zostawić i za miesiąc sprawdzić ile oleju ucieka i wtedy ewentualnie podjąć kolejne kroki. 

Auto kupione 2 tygodnie temu.... 

 

Straciła 2 l oleju ?! przecież do skrzyni wchodzi 3,5 l to by znaczyło że jeździłeś bez oleju. Coś Ci ten mechanik ściemnia :)

Edytowane przez SikoraEłk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka, powiedział, że stracił prawie litr oleju. Za miesiąc zrobimy kontrole i zobaczymy czy znów będzie widać wyciek.

Ale po zmienię oleju skrzynia chodzi dużo lepiej. szybciej i płynniej. Więc chyba faktycznie musiało coś brakować. Olej był wymieniany chyba przy 61k (wydruk z asa - olej, przekładnia - coś takiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev prośba o zestaw do wymiany oleju w stronicu (kod SUY). Z tego co wyczytałem w poprzednich postach powinno być statycznie i 3 filtry. Zgadza się?

VIN: WAUZZZF42JA178349

Mechanik chce robić dynamicznie i wycenił całość na 1300zł. Z tym, że po swoich schematach ma 2 filtry i zaleca zmieniać tylko 1. Potwierdzał u Vag fachmajstra, że ciśnieniowy w mechatronice zmienia się tylko przy jej regeneracji.

  • robocizna - 700zł
  • oleje 6L(multi dctf) +4L(gear 300 75W90) - 600zł

Może ktoś potwierdzić, która wersja jest prawidłowa w przypadku tej skrzyni? Do tego miska jest zapocona i sugerują wymianę na nową + uszczelnienia. Czy może to być wadliwy simering, jak było pisane wyżej? Była jakaś akcja serwisowa bodajże na to. Czy tyczy się to tej skrzyni?

Proszę o pilną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana dynamiczna w DSG jest bez sensu

poza tym do tej skrzyni nie ida te oliwy które wpisałeś

do mechatroniki i sprzęgieł tylko oryginał, na te chwile nie ma zamiennika

do kól zebatych Febi FE49700 lub ori

jest tam jeszcze trzeci olej, do skrzyni rozdzielczej - G 055 515 A2

w zamienniku Ravenol RAV TF-0870/DTF-1

no i dyfer - G 055 190 A2  w zamienniku - Ravenol RAV DGL 75W85 LS GL-5

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DevSuper, dzięki za wyjaśnienie. Czyli są aż 4 oleje do wymiany?

A filtry są 3? Powinno się wymienić wszystkie, jeśli skrzynia już będzie rozebrana?

Edytowane przez widur84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz bedzie rozebrana to wymieniaj wszystkie, sa trzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może schemat tej skrzyni? Albo jakiekolwiek inne oznaczenie modelowe niż SUY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego majstra po VINie nie wyświetla mu się ten konkretny model tylko kilka VAGowskich. Pewnie stąd ta rozbieżność w ilości filtrów i innych olejach. Myślałem, że jest może jeszcze jakieś inne oznaczenie modelu jak np. 0B5 - DL501-7Q lub OCK - DL382. Jeśli posiadasz schemat, możesz podesłać na maila lub na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ( nie ASO) powiedzieli mi 2600 za wymianę olejów z filtrami. Nie za wiele?

czy to normalne że nie dają żadnej gwarancji po wykonanej pracy ? twierdzą że ta skrzynia jest awaryjna po 150k km- pytam co konkretnie się miałoby psuć w niej i w odp słyszę że sprzęgło.

Edytowane przez humptydumpty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, humptydumpty napisał:

Panowie ( nie ASO) powiedzieli mi 2600 za wymianę olejów z filtrami. Nie za wiele?

czy to normalne że nie dają żadnej gwarancji po wykonanej pracy ? twierdzą że ta skrzynia jest awaryjna po 150k km- pytam co konkretnie się miałoby psuć w niej i w odp słyszę że sprzęgło.

Taki urban legend. Wymieniam olej co 60 tyś bez filtrów i mam ponad 150 tyś i aż się przestraszyłem :facepalm::decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...