Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Ciekawy odgłos przy skręcaniu


Rako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu w mojej niuni wkurza mnie pewien dzwięk. Gdy skrecam w lewo słychać jakby jakas guma tarła o gume taki odgłos ,,starych skrzypiących drzwi"

Odgłos wydobywa sie wiecej z wnetrza samochodu. Nie mam pojęcia co to może byc ;/ Gdy skrecam w prawo wszystko jest ok. Dodam że nie dzieje sie to co chwile.

Kręciłem kierą na postoju i wszystko ok wspomaganie działa jak należy...

Macie może jakies pomysły co to moze byc??

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam ostatnio podobnie, moze amor krzywy ? kolega mial krzywy amor i tak samo mu skrzeczalo jak mi, ale glowy nie daje uciac ze to amor,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie niewiem ;/ w nastepnym tygodniu jade do serwisu niech oblukają sprawe. Bo to troche wnerwiające :/

Niedawno byłem na przegladzie i niby bylo wszystko ok z amorkami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo no to już cosik więcej wiem :)

No jeśli to wahacz to najlepiej rozumiem byłoby wymienic 2 ? Jeśli możecie doradzić to najlepiej jakie?? no i jaki koszt mniej wiecej??

Dodam ze mam lalke zglebowana jeśli ma to jakies znaczenie ale chyba żadne.

Pozdro:)

P.S. Chciałbym żeby wszystko było na cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemforder i będzie cacy... te dwa to będzie ok. 300zł - zależy jak trafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na dolny wahacz w miejscu gdzie on łączy się z amorem, znajduje się tam element gumowy, który uległ "oderwaniu", przy skręcaniu "pracuje" właśnie tamto łączenie. Mam takie same dźwięki na prawej stronie, jest to też związane z wilgocią (kałuże), kiedy będzie sucho raczej nie powinno być słychać tych nieprzyjemnych odgłosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolnego wahacza nie robię bo reszta elementów gumowych w nim jest dobra, mechanik stwierdził, że nie ma co na razie nim sobie głowy zawracać. A hałas zniknie jak bedzie sucho więc poczekam, aż dolny dostanie luzów i dopiero go wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w ASO. A więc nie wahacz lecz stabilizator do wymiany.

Jutro jade na wymiane koszt od 70 do 80 zl. Za jednym zamachem wymieniam dwa.

Pozro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w ASO. A więc nie wahacz lecz stabilizator do wymiany.

Jutro jade na wymiane koszt od 70 do 80 zl. Za jednym zamachem wymieniam dwa.

Pozro;)

stabilizator czy łącznik stabilizatora, jeśli piszesz ze dwa to chyba chodzi o łączniki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącznik łącznik ;)[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2009, 23:45_________________________________________________no i problem z głowy:) Cichuteńko :)

Za wymiane dwóch łacznikow stabilizatora zaplacilem 180 zl ale sie opłacało :)

Zresztą co sie nie robi dla niuni;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącznik łącznik ;)[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2009, 23:45_________________________________________________no i problem z głowy:) Cichuteńko :)

Za wymiane dwóch łacznikow stabilizatora zaplacilem 180 zl ale sie opłacało :)

Zresztą co sie nie robi dla niuni;p

przepłaciłeś ja zapłaciłem 70 zł za łączniki i wymieniłem sam 10 minut roboty i jak widzę 100 zł w kieszeni :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCM mógłbyś powiedzieć na co zwrócić uwagę przy zmianie łączników? No i czy masz pomysł jak to zrobić, bo nie wiem jak się do tego zabrać...? Mam do wymiany po obu stronach, gdyż pukać zaczęły na dziurach... A wiem, że to to na sto procent, bo ostatnio 2 różnych mechaniorów mi to zdiagnozowało. Ale skoro robiłeś to sam i poszło nieźle, to ja też bym zrobił... Tylko podaj proszę przepis;D :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnosisz furke - odkręcasz koła - odkręcasz łączniki - zakładasz nowe (nie dokręcasz) - zakładasz koła (najlepiej nie dokręcaj niczego z zawieszenia w górze) opuść autko na koła i dokręć łączniki, najlepiej by to wyszło z kanału,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat :naughty:

Dziś u mnie tez pojawil się ten odgłos starych skrzypiących drzwi nieważne czy skręcając w prawo czy lewo i też nie zależnie czy mokro lub sucho . Widze że zdiagnozowaliście problem że jest to łącznik stabilizatora . Chcę kupić ta część na własną rękę i powiedzcie mi czym się sugerować ?? np. jaka firma itd. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...