Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny termometr w liczniku


demoralizator

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ja mam dość dziwny problem z tym moim termometrem. Otóż, do kostki pod maską prąd dochodzi (sprawdzałem), czujnik podłączony, a na wyświetlaczu temperatury nie ma. Pierwszy pomysł - padł czujnik, więc podłączyłem czujkę od znajomego, u którego wszystko wyświetla idealnie - bez zmian, brak temperatury na wyświetlaczu. Gdzie zatem szukać przyczyny usterki? Błąd czujki można chyba wyeliminować, wczoraj wykręcałem zegary, kostka wpięta dobrze, wrzucony bieg z automatu pokazuje na górnym wyświetlaczu ok, jedynie ta temperatura... Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przewody są ok to jest możliwość że przetwornik w wyświetlaczu padł (ewentualnie styki trzeba przelutować ) - trzeba rozebrać i luknąć co jest grane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najszybciej to sprawdzę przekładając całe wyświetlacze od innej Audicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem wyświetlacz z oryginalną wtyczką, z wtyczki wychodzi 5 kabelków, czy mógłby ktoś napisać jakie kolory kabelków będą do zasilania, masy i sygnału z czujnika? Przed rozkręcaniem chcę mieć jasność :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeprowadziłem montaż wyświetlacza model 8-pinowy dokładnie taki sam jak kolega w pierwszym wątku pokazał na zdjęciach. Zastosowałem się do rad kolegów, którzy podpinali sygnał temperatury z klimatronika kostka B pin 1 (przewód brązowo żółty), zasilanie z niebieskiej kostki licznika (przewód czarno czerwony) i masa z czarnej kostki od radia (brązowy przewód).

Nie obyło się bez komplikacji tzn. po podłączeniu wszystkich kabelków i podłączeniu kostek włączam zapłon a na wyświetlaczu temperatury pojawia się wartość -11...zacząłem sprawdzać na klimatroniku jaka temperaturę podaje a tam + 21 czyli prawidłowo no to zmieniłem na klimatroniku stopnie C na F i na klimie się zmieniły a na wyświetlaczu nic to już wiedziałem, że coś nie tak podłączyłem. Tak więc wyciągnąłem panel klimatronika i sprawdziłem czy przewód do którego się podpiąłem to rzeczywiście idzie do pin 1 kostka B (a jak podłączałem nie sprawdziłem miernikiem przejścia między kostką a miejscem w któym rozizolowałem kabel). Okazało się, że wpiąłem się w nie ten przewód ponieważ w tej kostce są dwa przewody brązowo żółte i wpiąłem się w nieodpowiedni, po zmianie przewodu i sprawdzeniu przejścia podłączyłem panel klimatronika i tym razem temperatura na wyświetlaczu była właściwa tzn. pokazało się + 20 i urosła do + 21 tak jak na panelu klimatronika. Kabelki do podłączenia wyciełem ze starego komputera tak jak koledzy też przoponowali.

oto efekt końcowy

3c4765fb333b5ae3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeprowadziłem montaż wyświetlacza model 8-pinowy dokładnie taki sam jak kolega w pierwszym wątku pokazał na zdjęciach. Zastosowałem się do rad kolegów, którzy podpinali sygnał temperatury z klimatronika kostka B pin 1 (przewód brązowo żółty), zasilanie z niebieskiej kostki licznika (przewód czarno czerwony) i masa z czarnej kostki od radia (brązowy przewód).

Nie obyło się bez komplikacji tzn. po podłączeniu wszystkich kabelków i podłączeniu kostek włączam zapłon a na wyświetlaczu temperatury pojawia się wartość -11...zacząłem sprawdzać na klimatroniku jaka temperaturę podaje a tam + 21 czyli prawidłowo no to zmieniłem na klimatroniku stopnie C na F i na klimie się zmieniły a na wyświetlaczu nic to już wiedziałem, że coś nie tak podłączyłem. Tak więc wyciągnąłem panel klimatronika i sprawdziłem czy przewód do którego się podpiąłem to rzeczywiście idzie do pin 1 kostka B (a jak podłączałem nie sprawdziłem miernikiem przejścia między kostką a miejscem w któym rozizolowałem kabel). Okazało się, że wpiąłem się w nie ten przewód ponieważ w tej kostce są dwa przewody brązowo żółte i wpiąłem się w nieodpowiedni, po zmianie przewodu i sprawdzeniu przejścia podłączyłem panel klimatronika i tym razem temperatura na wyświetlaczu była właściwa tzn. pokazało się + 20 i urosła do + 21 tak jak na panelu klimatronika. Kabelki do podłączenia wyciełem ze starego komputera tak jak koledzy też przoponowali.

oto efekt końcowy

3c4765fb333b5ae3med.jpg

To wiem :wink4: tylko czy w kostce, którą dostałem razem z wyświetlaczem kolor tych kabelków będzie taki sam np. zasilanie to trzeba się wpiąć w przewód czarno-czerwony z niebieskiej kostki licznika więc w mojej oryginalnej kostce wyświetlacza także będzie to przewód czarno-czerwony? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet gdyby kolor przewodów w twojej wtyczce był inny, to pozostaje kolejnośc pinów :cool1:

Moje pytanie jest skierowane do osób, które montowały wyświetlacz i wiedzą czy te kolory przewodów się zgadzają :wink4:

Jestem kompletnym laikiem i na elektryce nie znam się wogóle więc zanim się za to wezmę chcę mieć pewność że dam radę zrobic to sam.

Mówisz kolejność pinów? Autor wątku pisze że piny są fabrycznie inaczej ponumerowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kolory miałem u siebie

P1100512.jpg

P1100513.jpg

Super kolego, dzięki za foto o to mi chodziło, pamiętasz może czy numeracja pinów na kostce zgadzała się z opisem w tym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kolego, dzięki za foto o to mi chodziło, pamiętasz może czy numeracja pinów na kostce zgadzała się z opisem w tym wątku?

Tak zgadzają się.

Termometr_piny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może ktoś podłączał wyświetlacz w sposób zgodny z rozpiską kostek licznika z tego wątku:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=13560.0

Idąc za opisem:

Złącze wielostykowe 20-stykowe, czerwone:

[...]

5 - Temperatura zewnętrzna

[...]

Więc czy jest sens podłączanie odpowiedniego pina do klimatronika?

Orientujecie się może jak to jest podłączone w oryginale?

Dorwałem wyświetlacz z wtyczką i obciętymi kabelkami na długości ok 10cm i jestem ciekawy jak oryginalnie poprowadzone było to podłączenie (w fabrycznie zamontowanych wyświetlaczach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W mojej audi też chciałbym zamontować wyświetlanie temp. zew. czy wiecie ile za taką operację życzy sobie ASO lub elektryk??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W mojej audi też chciałbym zamontować wyświetlanie temp. zew. czy wiecie ile za taką operację życzy sobie ASO lub elektryk??? Pozdrawiam

Hmm koszt wyświetlacza +/- 60 zł możesz kupić nawet na forum zawsze taniej niż na allegro, a podłączysz sobie sam bo w tym wątku jest wszystko opisane krok po kroku, jeśli nie to elektryk ogarnie to za +/- 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info myślę że podjadę do elektryka bo jestem kompletnym laikiem w tym temacie, rok temu wymieniałem wycieraczki (razem z przednią szybą :wallbash:) więc nie będę ryzykował. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jeśli u mnie przy temp ok 0st pokazuje 7st to gdzie szukać przyczyn w czujniku czy złym montażu? Termometr podłaczał poprzedni właściciel i chyba nie wiedziął gdzie sie podpiąć do czujnika temp i tak to zostało,bo po podłączeniu sie do climatronica wszystko ładnie zaświeciło,tylko ta temp nie bardzo sie zgadza :confused4: Dodam że na climatronicu i na desce jest ta sama temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...