Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny termometr w liczniku


demoralizator

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zatujcie . kupiłem termometr od McBoss zrobiłem sobie kostke i nastapił problem . chciałbym zobaczyc czy działa zanim rozbiore i wyciagne licznik . no to prostownik w rece i według opisu 12V pierwszy pin minus pin 5 i nic cisza na wyswietlaczu. wie moze ktos dlaczego ? moze mam inaczej . wyswietlacz 8pin-owy numery takie jak na zdjeciu gdzie sa opisane piny. Moze dostałem rozwalony wyswietlacz ?? czy podłaczam cos nie tak ??

Zdaje się, że żeby zagadał musi dostać sygnał z czujnika temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zatujcie . kupiłem termometr od McBoss zrobiłem sobie kostke i nastapił problem . chciałbym zobaczyc czy działa zanim rozbiore i wyciagne licznik . no to prostownik w rece i według opisu 12V pierwszy pin minus pin 5 i nic cisza na wyswietlaczu. wie moze ktos dlaczego ? moze mam inaczej . wyswietlacz 8pin-owy numery takie jak na zdjeciu gdzie sa opisane piny. Moze dostałem rozwalony wyswietlacz ?? czy podłaczam cos nie tak ??

Zdaje się, że żeby zagadał musi dostać sygnał z czujnika temp.

Dokładnie, musi mieć jeszcze sygnał z czujnika żeby się zaświecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez kupilem wyswietlacz temperatury razem z licznikiem od McBoss'a i wszystko dziala. Wyswietlacz sprawdzalem podlaczajac do akumulatora oczywiscie podpinajac czujnik do wyswietlacza i masy bo bez tego nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki koledzy kamien z serca teraz uderze do Krychy bo widziałem ze ma tam czujniki po 35zł , chciałem sobie zrobic ten bajerek z termistorem ale nie moge znalezdz nigdzie o rezystancji 1Kochm. zastanawiam sie nad zakupen na alledrogo ale chyba mi sie nie kalkuluje i szarpne sie na taki od Krychy :cool1: jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc juz myslałem ze jaki lipny ten wyswietlacz :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki koledzy kamien z serca teraz uderze do Krychy bo widziałem ze ma tam czujniki po 35zł , chciałem sobie zrobic ten bajerek z termistorem ale nie moge znalezdz nigdzie o rezystancji 1Kochm. zastanawiam sie nad zakupen na alledrogo ale chyba mi sie nie kalkuluje i szarpne sie na taki od Krychy :cool1: jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc juz myslałem ze jaki lipny ten wyswietlacz :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Przecież możesz podłączyć pod czujnik w aucie, no chyba że nie masz klimy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki koledzy kamien z serca teraz uderze do Krychy bo widziałem ze ma tam czujniki po 35zł , chciałem sobie zrobic ten bajerek z termistorem ale nie moge znalezdz nigdzie o rezystancji 1Kochm. zastanawiam sie nad zakupen na alledrogo ale chyba mi sie nie kalkuluje i szarpne sie na taki od Krychy :cool1: jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc juz myslałem ze jaki lipny ten wyswietlacz :notworthy: :notworthy: :notworthy:

U mnie termistor strasznie przekłamywał, wywaliłem po tygodniu i kupiłem ori czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie mam klimy ; ) załatwiłem sobie czujnik temp. cieczy od BMW tylko nie wiem czy bd mi wyswietlał ujemne temperatury. zaraz ide do garazu i to sprawdze . Wazne ze po podłaczeniu wyswiatlacz odrzył ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie termistor strasznie przekłamywał, wywaliłem po tygodniu i kupiłem ori czujnik.

by termistor dzialal odpowiednio nalezy go odpowiednio zaizolowac, u mnie dziala prawidlowo:notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by termistor dzialal odpowiednio nalezy go odpowiednio zaizolowac, u mnie dziala prawidlowo:notworthy: :notworthy:

Zalany był klejem na gorąco, więc myślę, że był zaizolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by termistor dzialal odpowiednio nalezy go odpowiednio zaizolowac, u mnie dziala prawidlowo:notworthy: :notworthy:

To licho wie .... u mnie smiga ... grubosc warstwy kleju to ok 2,5 mm

Zalany był klejem na gorąco, więc myślę, że był zaizolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalany był klejem na gorąco, więc myślę, że był zaizolowany.

Taki klej to chyba słabo przewodzi temperaturę, może to stanowi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za instrukcje,wskazówki i opisy,co i jak.Dzisiaj zamontowałem sobie wyświetlacz i bez problemu działa.Nie montowałem dodatkowego czujnika temperatury tylko podłączyłem się pod klimatronik,różnica 0,5 stopnia czyli w normie. Siedząc przed kompem wydaje się to trudne ale w rzeczywistości jest to duuuużo łatwiejsze. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktoś z was może wie co mogło się stać miałem cały czas termometr który pokazywał mi w liczniku temperaturę zewnętrzną od jakiegoś czasu sam z siebie już nie pokazuje temperatury wyciągałem licznik czyściłem kostkę co wchodzi w licznik i dalej nic posiadam Alarm a4 b5 ADP 1.6 ben-gaz 1996 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie posiadam klimy znalazlem taki czujnik http://moto.allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-audi-a4-b5-96-01r-i2085692652.html to wystarczy do podłaczenia? dziekuje za podpowiedz :hi: zegary mam ori bez fisa z dwoma wyswietlaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie posiadam klimy znalazlem taki czujnik http://moto.allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-audi-a4-b5-96-01r-i2085692652.html to wystarczy do podłaczenia? dziekuje za podpowiedz :hi: zegary mam ori bez fisa z dwoma wyswietlaczami

Czujnik jest ok, do tego jeszcze musisz dokupić wyświetlacz temperatury do licznika. Coś takiego np.

http://allegro.pl/wyswietlacz-temperatury-czujnik-audi-a4-i2056239400.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8 stronie :wink4:

Opiszę jak zrobiłem to u siebie

1. Wyciągamy licznik i montujemy posiadany wyświetlacz (mój 8 pinowy)

961f857b3e1b09a8m.jpg

01cfa8f499a9f203m.jpg

2. Podłączamy kostkę z przylutowanymi kabelkami :4 szt różne kolory

27c37fdd760b38a4m.jpg

zgodnie ze zdjęciem pablo_9 podłączamy

3RfjS.jpg

1pin - zasilanie +12 łączymy z pinem 4 wtyczki zasilania radia (ja posiadam gamma cc) http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm jest to plus pojawiający się po załączeniu stacyjki

3pin - czujnik temperatury - wtyczka B pin 1 klimatronika (przy braku klimatronika trzeba zamontować czujnik)

4pin - podświetlanie :naughty: - łączmy z pinem 6 wtyczki zasilania radia

5pin - masa łączymy z pinem 8 zasilania radia

I już gotowe mamy wyświetlacz temperaturki z regulacją podświetlania.

Licznik na full rozjaśniony:

a6490e8b22087493m.jpg

Licznik na min rozjaśniony (nie całkiem wyłączone podświetlanie licznika)

2699313a18c571d7m.jpg

Dodatkowe rady (zaczerpnięte z tego forum):

1. wszystkie połączenia lutować i izolować.

2. jako wtyczki do wyświetlacza można wykorzystać wtyk od taśmy HDD obciętej do wymaganej ilości pinów

3. wtyk B od klimatronika można rozebrać i tam się wpiąć

4. przy posiadaniu wyświetlacza 10 pinowego czujnik temperatury podłączony do 10 pinu

5. sprawdzamy wyświetlacz dopiero po podłączeniu klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią zadziałam w tym temacie ale niech się cieplej zrobi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...