Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny termometr w liczniku


demoralizator

Rekomendowane odpowiedzi

Pogadaj z Krychą, powinien mieć. Miałem założony termistor na początku czyli coś w rodzaju tego z aukcji i przekłamywał. Na oryginalnym czujniku jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, przeczytałem wątek ale mam jeszcze pytanie. Czy aby podać masę to nie wystarczy wpiąć sie w któryś kabel z kostki od licznika i tak samo z regulacją podświetlenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wpiąłem się z zasilaniem pod licznik (niebieska kostka 32 piny)

pin 1 - zasilanie po stacyjce (15)

pin 9 - masa (31)

pozostaje tylko regulacja podświetlania lecz u mnie nie chce to działać :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam licznik z 95r. wiec i inne kostki, podłączył ktoś do przedlifta pod licznik? 12v po stacyjce to wiem który to ale który przewód od ściemniania i masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczcie sie pod zapalniczke! zeby miec sciemnianie a chyba w kazdym modelu byla ! Sa 3 kable masa prad i podswietlenie.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczcie sie pod zapalniczke! zeby miec sciemnianie a chyba w kazdym modelu byla ! Sa 3 kable masa prad i podswietlenie.. :gwizdanie:

to normalne, tak samo mozna pod inne przełaczniki, ale ja chciałbym to podpiąć pod licznik, a jeden tylko kabel dac do klimatronika :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ściemniania wykorzystany jest pin 19 w twojej kostce (26 stykowa niebieska) , jest to zacisk oznaczany jako 58d.

Daj znać czy Ci będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, poczytaj parę postów wcześniej, ja właśnie tak podpiąłem, tzn pod licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koloru kabla nie pamiętam, ale nawet jakby to bym się tym nie sugerował, bo np u mnie w liczniku się one nie zgadały z tym co inni pisali. Co do masy to za licznikiem jest metalowa blacha w której miałem pustą nagwintowaną dziurę, więc wkręciłem tam śrubkę z kabelkiem :decayed:

tu masz schemat: http://www.rezacze.pl/bilu/rezanko_licznika/90-25%20Instrument%20cluster%20location%20diagram%20from%20M.Y.%202000.pdf

interesuje Cie pin od terminalu 58d (pin15 wtyk niebieski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, może jutro to zamontuje, razem z rigami alu :naughty: tylko jeszcze zapytam: bo miałem przy wyświetlaczu ori kostkę z 3cm przewodami, czy przedłużając ten od czujnika temp. do klimatronika muszę zachować średnice przewodu taką samą czy też dać grubszy kabel??[br]Dopisany: 09 Marzec 2011, 20:53_________________________________________________Ze schematu wynika ze 19 bo pin 15 to z kostki 32 stykowej :)

tylko jak z średnicą przewodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to taki mniej więcej jaki jest, nie mniej nie ma to tu większego znaczenia, chyba, że planujesz dać taki jak do akumulatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no taki gruby to nie ale poszukam mniej więcej takiego samego żeby potem chyba :) termometr nie przekłamywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i u mnie termometr zawitał...

masa z zapalczniki..

prad z czerwonej kostki radia concert I - czarno czerwony kabel

podswietlenie kabel szaro- jakis tam z czerwonej kostki

w czerwonej kostce mialem tylko 2 kable..

klimatronik kostka b pin 1 jak koledzy wyzej pisali sygnal temperatury

i wsio..

201103141_hrapxqw.jpg

201103141_hrapnph.jpg

201103141_hrapnhr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie dałoby się jakoś zagospodarowac tego drugiego paska od automatu ? Np. żeby wyświetlał napięcie ładowania... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie dałoby się jakoś zagospodarowac tego drugiego paska od automatu ? Np. żeby wyświetlał napięcie ładowania... :kox:

Nie da rady, pokazuje tylko biegi automatu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że można ten drugi pasek od biegów zaadoptować jako stan lpg :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: panowie mam pytanko mam czujnik temperatury pod zderzakiem a na wyświetlaczu jest czarna d..a :wallbash: :wallbash:

pytanko jest takie czy wystarczy wymienić czujnik i pokaże się temperatura czy coś z wyświetlaczem jest nie tak bo jak kupiłem te auto to już tak było ;( ;(

i nie wiem co pierw ruszyć :cool1: z góry dzięki :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...