Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Limo 1.8T BEX Quattro Sline


JeJu

Rekomendowane odpowiedzi

W sierpniu ubiegłego roku pojechaliśmy :a4fan:  do ślubu :) 

image.png

image.png

image.png

image.png

Update
300 000 (12.2020) - montaz kamery cofania pod RNSE na podstawie poradnika forumowego kolegi kamil-vag

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

Krótki film przedstawiający działanie kamerki:

image.png
image.png

image.png

Aby nie było tak kolorowo to pewnego mroźnego (-17°C) poranka pokazał się dziwny pasek na wyświetlaczu RNSE. Podejrzewam że wysiadła tasma albo wyświetlacz. Gdybyście wiedzieli co powinienem wymienić żeby naprawic RNSE to dajcie znać :) 
image.png

 

Edytowane przez JeJu
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na rnse to raczej bad pixele ?, też mam takie ale na szczęście na górze ekranu i prawie nie widać... 

Fajnie, że kamerka działa, zawsze to trochę PLN zostaje w kieszeni dzięki temu zestawieniu z Ali ?

Auto do ślubu prezentowało się pierwsza klasa! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak B6 w Limo mi się nie podoba,tak Twoja robi naprawde wrażenie

Fajna sztuka,bede zaglądał :thumbup1:

Ps. Jesteś z Piekar czy Śląskiego Betlejem ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 12:26, kamil-vag napisał:

To na rnse to raczej bad pixele ?, też mam takie ale na szczęście na górze ekranu i prawie nie widać... 

Fajnie, że kamerka działa, zawsze to trochę PLN zostaje w kieszeni dzięki temu zestawieniu z Ali ?

Auto do ślubu prezentowało się pierwsza klasa! 

Kamerka jest świetna, troche teraz przy tej pogodzie sie brudzi i nic nie widać :D 
 

 

W dniu 23.01.2021 o 14:14, Marfiol napisał:

Tak jak B6 w Limo mi się nie podoba,tak Twoja robi naprawde wrażenie

Fajna sztuka,bede zaglądał :thumbup1:

Ps. Jesteś z Piekar czy Śląskiego Betlejem ? :D

do Piekar Śl to mam chyba najbliżej, a tak na codzien to Pyrzowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 08:15, JeJu napisał:

Kamerka jest świetna, troche teraz przy tej pogodzie sie brudzi i nic nie widać :D 
 

 

do Piekar Śl to mam chyba najbliżej, a tak na codzien to Pyrzowice

Ja z okolic Lublińca czyli niedaleko ;)

Moja a4 kupiłem właśnie z Piekar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nadszedł ten moment w którym sprzegło się rozleciało, przy 304k km pojawiły się spore drgania i szum z okolic skrzyni, odrazu zamówiłem części i wziąłem się za demontaż skrzyni, po rozebraniu okazało się że jednak nie tarcza sprzęgła, a metalowa blaszka na obwodzie docisku pękła pewnie ze zmęczenia i tarła o obudowę skrzyni. Widziałem juz rozwalone tarcze sprzęgła w 1.8T i tego się spodziewałem chociaż auto do końca jeździło, dobrze wysprzęglało. 
Wpadł zestaw AWX z tarczą od BEXa ze sprężynkami.
Nr części: 
- Koło zamachowe LUK 415 0231 10 (AWX)
- Tarcza sprzęgła LUK 323 0645 10 (BFB, BEX)
- Łożysko oporowe LUK 500 1050 10
- Docisk sprzegła LUK 123032411 (AWX)
przy okazji demontażu skrzyni wymieniłem: włącznik świateł cofania FAE 41303 oraz wysprzeglik SACHS 8E0 721 257 B
+ pierdoły typu: uszczelka miedzy turbo--downpipe, obejma skręcana wydechu, płyn ATE SL6 Dot4.

Zdjęć za dużo nie mam bo troche było roboty, a czas gonił żeby auto nie stało:D. Zeszło mi około 10h (demontaż+montaż) robiąc to pierwszy raz w tym aucie. Któryś przegub  z wału mi sie rozleciał wiec musiałem to wyczyścić, złożyc, nasmarować więc dodatkowy czas na robote doszedł :grin:.  1 (Copy).jpg2 (Copy).jpg

4 (Copy).jpg
3 (Copy).jpg

5 (Copy).jpg

6 (Copy).jpg

7 (Copy).jpg

8 (Copy).jpg

9 (Copy).jpg

10 (Copy).jpg

11 (Copy).jpg
Podsumowując stare sprzęgło dość dużo wytrzymało bo aż 18lat 304k km, do tego ostatnie tysiące km auto po programie więc dostało pod koniec swojego żywota, widać że było przegrzane bo są kolorowe ślady, a nigdy mi się nie ślizgało. Quattro dodatkowo obciąża napęd i sprzęgło, dwumasa musi więcej drgań tłumić, wyrąbana też już nieźle była więc nawet nie myślałem jej zostawiać, może jak ktoś ma ośke to dwumasa przejedzie 2 tarcze sprzęgła. 
Nowy zestaw AWX+ tarcza BEX pasuje p&p, drgań żadnych nie ma, teraz przyjemniej się jeździ. Polecam ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JeJu napisał:

Podsumowując stare sprzęgło dość dużo wytrzymało bo aż 18lat 304k km, do tego ostatnie tysiące km auto po programie więc dostało pod koniec swojego żywota, widać że było przegrzane bo są kolorowe ślady, a nigdy mi się nie ślizgało. Quattro dodatkowo obciąża napęd i sprzęgło, dwumasa musi więcej drgań tłumić, wyrąbana też już nieźle była więc nawet nie myślałem jej zostawiać, może jak ktoś ma ośke to dwumasa przejedzie 2 tarcze sprzęgła. 

Też mam 320 Nm, ale 90 kkm mniej nalotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny sedan zazdroszczę że w Q ;) Miałbym pytanie czy pamiętasz ile wyszedł cię finalnie IC? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 00:40, Grown napisał:

Piękny sedan zazdroszczę że w Q ;) Miałbym pytanie czy pamiętasz ile wyszedł cię finalnie IC? 

Dzięki :) 1530zł juz z wysyłką ale to było ponad rok temu, a teraz ceny szaleją zwłaszcza stali więc pewnie bedzie drożej z tym że musisz pytac u źródłao aktualny cennik :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...