Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlane znaczki Audi rodem z "I Robot"


Hincó

Rekomendowane odpowiedzi

Małe sprostowanie : znalazłem te zdjęcia całkiem przypadkowo przeglądając fora internetowe i uznałem za słuszne umieszczenie odnośnika aby i inni zainteresowani mogli je zobaczyć. Nie jest to mój samochód ale zdjęcia, wydaje mi się, pokazują w przybliżeniu to (podświetlany znaczek) co z takim mozołem Tu powstaje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no biore dwa :) jeden sobie powiesze w pokoju :twisted: to policz ile to wychodzi dokładnie i Ci wpłace :wink:

Powoli, płatne jak sie wyśle albo jak bedzie spakowane, no chyba że zamierzasz kase przepić :P

Długi weekend sie zbliza no i 3 dni wypadają z planu zajęć wszystkich niemal firm, dlatego bedzie trzeba jeszcze poczekac, z wpłatami też, nie chce czyjejś kasy trzymac, bo potem bedzie nagonka że sie opóźnia wszystko :P

[ Dodano: 29-04-2007, 22:56 ]

Małe sprostowanie : znalazłem te zdjęcia całkiem przypadkowo przeglądając fora internetowe i uznałem za słuszne umieszczenie odnośnika aby i inni zainteresowani mogli je zobaczyć. Nie jest to mój samochód ale zdjęcia, wydaje mi się, pokazują w przybliżeniu to (podświetlany znaczek) co z takim mozołem Tu powstaje.

Pozdrawiam.

Taki efekt jak na fotkach byłby marzeniem, ale nie ma sie coczarowac, bedzie wygladało inaczej :P

Po pierwsze sposób podświetlania, tam wygląda to na katode podłóżną, tutaj słabszy troche neon, tam znaczek jest wycięty w klapie i podłożona czerwnoa pleksi- tutaj przeźroczysty znaczek z pleksy przyklejany na klape a podświetlenie na czerwono. Tam wygląda to za***iście, a tutaj jeszcze niewiadomo.. :(

[ Dodano: 29-04-2007, 23:34 ]

BTW,

Keżor, myśle zemy to troche pohandlujemy wymiennie :> :P

[ Dodano: 08-05-2007, 12:27 ]

No i coś ruszyło. PMki poszły jak coś bedzie nie tak albo coś pokrzaczyłem to prosze pisac :P

Cena wyszła jeszcze wyższa ale przewidziane koszty opakowania jakoś przeboleje, bo paczki sie znajdą, wyśle poleconym wszystko, w jakiejś tekturze albo w małych paczkach kwalifikujacych siepod polecony :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku... tzn. w wątku założonym przez jocker01, gdy dyskutowano o sposobie odtworzenia kształtu oryginalnego emblematu, między innymi był pomysł aby wykonać formę w gipsie lub lepiej w silikonie dentystycznym a potem zalać ją z umieszczonym wewnątrz podświetleniem. Jedną z opcji była żywica epoksydowa powszechnie stosowana przy naprawach blacharskich ale jakoś nikt nie podjął się tego zadania. A może jednak wykonać taką formę i zastosować coś takiego: http://www.btowstore.com/epages/Store2.sf/?ObjectPath=/Shops/Store2.Shop1349/Products/LIQPL1 jako wypełnienie do formy (materiału znaczka)...? Co prawda jest to w Angli ale może ktoś ma znajomego, który tam przebywa. Cena też całkiem całkiem, a z litra to pewnie parę sztuk można by wykonać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku... tzn. w wątku założonym przez jocker01, gdy dyskutowano o sposobie odtworzenia kształtu oryginalnego emblematu, między innymi był pomysł aby wykonać formę w gipsie lub lepiej w silikonie dentystycznym a potem zalać ją z umieszczonym wewnątrz podświetleniem. Jedną z opcji była żywica epoksydowa powszechnie stosowana przy naprawach blacharskich ale jakoś nikt nie podjął się tego zadania. A może jednak wykonać taką formę i zastosować coś takiego: http://www.btowstore.com/epages/Store2.sf/?ObjectPath=/Shops/Store2.Shop1349/Products/LIQPL1 jako wypełnienie do formy (materiału znaczka)...? Co prawda jest to w Angli ale może ktoś ma znajomego, który tam przebywa. Cena też całkiem całkiem, a z litra to pewnie parę sztuk można by wykonać...

Też dobry pomysł ;)

Akurat ojca mam w UK, a do tego zrobienie formy nie powinno być problemem, tylk oz czego ona może być żeby to sie nie pokleiło i komu się chce? ;)

[ Dodano: 09-05-2007, 20:20 ]

Sprawa do ogarnięcia, ale to kiedy indziej, po 17 maja ;p

Przyszło troche więcej hehehm.gif

image095bu5.jpg

image096bp0.jpg

Te folijki to przez folie zabezpieczajace ; ]

[ Dodano: 10-05-2007, 18:56 ]

A teraz to powaznie myśle o sprowadzeniu tej płynnej pleksy, wtedy to znaczek wyglądałby jak ori, miałby zfazowanie itp... mmm :D[br]Dopisany: 10 Maj 2007, 18:25 _________________________________________________No to jak? Nikt oprócz schillera nie dotrzymuje słowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zamówić te znaczki jeszcze ? :D:audi::a4fan:

Jeszcze pare mam, bo Ci co sie wcześnmiej zdeklarowali milcza, więc ich słowa były puste i chyba 5 jest wolnych ; ]

Nie wiem czy Keżor nie weźmie jak bedzie miał dostęp do neta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych panow :bicz: sie naleza (no oczywiscie kezor jest uspr.) a pisales im PW?

Wszystkim poszedł hurt-tak jak Tobie, z nr konta, cena itp.., ale dziwne, nikt nie odpisał :|

Nawet cisza tutaj-w temacie, ale luzik, jakoś to bedzie, zostaną dla mnie i ktoś sie znajdzie może ;P

Zalałem klejem znaczek z neonem, jutro zmatowie powierzchnie i.. i nie wiem jak zrobie fote bo mi apart padł a komórkowe 1Mpix o kant d.py można rozbić..

BTW, Twój avatar jakoś tak nieładnie wygląda, rozmazany czy coś, zabierz sie za to ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a fakt, cos sie z nim po zmianie forum stalo. w sobote do dopieszcze. widze ze jednak cos piescisz przy tych znaczkach..? robisz narazie tylko swoj?

Robie pierwszy egzemplarz, a kogo bedzie to sie zobaczy :P

napewno nadawać się bedzie za szybe w samochodzie, ale czy na klape to sam nie wiem ; ]

Troche ciasno sie zrobiło po włozeniu neonu ale nie ma tragedii ;]

Świeci ok.

Ah, koniec z maturami, wracam do zycia ; ]

Tyle zaległosci.. hoho ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadałem z hainco i już ma prawie na ukonczeniu znaczek na tył wyszło git koszt niewielki 40-60złz neonami inver pleksa rozebrałem gril i z przodu można łatwiej i prosciej zrobic mam fotki wrzuce

scaliłem do tego tematu, proszę nie robić bałaganu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce nie poskładany znaczek, do tego neon i inwerter (inwerter mam chyba 1 wolny) to niech sie pospieszy bo przed niedzielą musze byc w Londynie, a tam neta bede miał nie prędko, a do polszki wracam na 29 czerwca, wiec hurry up jak coś ;)

tutusik, jak coś to pisz na PW, tak samo polecam innym, ilosć opgraniczona ;)

A, no i mam teja zrobiłem, nadaje sie raczej za czybe, w sumie mozna i na klape ale trzebaby nad nim popracować jeszcze, a za szybe bedzie ideał, świeci tak jak trzeba, wyprowadzenie kabelków ma itp.. ;)

Skrócony cennik:

inwerter w paczce-21zł

metr neonu- 15zł(na znaczek trzeba ok 0.7m, ale radze wziać z metr,no moze 90cm, na próby zarobienia końcówki i inne treningi ;) )

kompletny znaczek-21

Ceny neonu na allegro są wyzsze, ale w to wliczonac jest przesyłka do mnie, nie chce na tym zarabiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hinco przysłał mi znaczek podaje foty gotowca jak wyszedł tylko do poskładania

proszę uzupełnij profil[br]Dopisany: 29 Maj 2007, 07:58 _________________________________________________sorry ale aparat umarł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podswietlenie.jpg

Legenda do obrazka:

czerwony-neon, ułożony tak by w jednym kawałku to podświetlić

zielony-miejsca gdzie trzeba z neonu troszke izolacji czerwonej zdjać by sie koło siebie/ na sobie zzmieścił w rowku i nie wystawał ponad znaczek(uwazać żeby za dużo go nie zdjąć)

niebieski-obszary grzie trzeba spiłować troche kanty pleksy znaczka. żeby łatwiej i łagodniej neon się wygiął.

Już zrobione mam 2 znaczki, za niedługo zaczynam 3-tym razek spróbuje z sylikonem się pobawić :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wróce do domku to Ci powiem, chyba coś leży gdzieś pod łóżkiem ;P

IMG_0008.jpg

IMG_0007.jpg

IMG_0006.jpg

IMG_0005.jpg

IMG_0004.jpg

IMG_0003.jpg

IMG_0002.jpg

IMG_0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...