Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlane znaczki Audi rodem z "I Robot"


Hincó

Rekomendowane odpowiedzi

jak to będzie tak wyglądać jak na tych ostatnich fotach to rezam klape :twisted:

a swoją drogą zajefajna ta B6ka z linków , no może poza badlookiem

Już wiem!

Przyjrzałem sie dokładnie i wygląda to tak, jakby ten znaczek który ma sie zrobić w przyszłym tygodniu był wycięty w klapie i w nią wsunięty, wtedy to z podświetlaniem można poszaleć.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze.. nie podoba Mi się to... po co montować takie coś.. mówicie że podświetlania jakieś są do Audi złe a te znaczki piszecie, że są ok.. jasne każdy ma swój gust.. ale to nie dla Mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hincó jak idzie? sa jakies postepy?

Nie przypominaj mi bo zaczynam wyklinać poczte... priorytet idzie od piątku już.. i dalej go nie widac.. :evil:

[ Dodano: 19-04-2007, 15:26 ]

No i kupa z tym neonem, w dzień to kompletnie widoczne nie będzie, ba, nawet w cieniu ciezko rozróżnić czy się świeci..

Obraz5494.jpg

Nie swieci się :>

Obraz5495.jpg

A tu 'świeci', nie widać różnicy? to po co podłączac.. :P

Obraz5497.jpg

W nocy to może coś z tego być..

Obraz5496.jpg

Na pierwszy rzut oka to myślałem, że coś pochrzaniłem, zacząłem szukac błędów w podłączeniu ale nie znalazłem, więc zaraz pisze maila do koleść z pytaniem WTF i załączonymi fotkami..

Ciekawe czy to jest 'światło'..

[ Dodano: 19-04-2007, 15:32 ]

Wylgąda na fotach jak pomarańczowy ale w sumie jet to taki łamany czerwony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być 'neon'? Dobry żart, jak dla mnie to jest światłowód z LEDą na końcu. Przecież neon potrzebuje napięcia w granicach kilku-kilkunastu kV. A przetwornicy na pewno do tego nie masz. A światłowód z LEDą na końcu to największe g.wno jakie widziałem. Montowałem czytniczek z taką sygnalizacją na hali i narzekali odbiorcy, że nie świeci :evil:

zdeniu, a Ty we wszystkich tematach w Stylizacji piszesz 'lypa'? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być 'neon'? Dobry żart, jak dla mnie to jest światłowód z LEDą na końcu. Przecież neon potrzebuje napięcia w granicach kilku-kilkunastu kV. A przetwornicy na pewno do tego nie masz. A światłowód z LEDą na końcu to największe g.wno jakie widziałem. Montowałem czytniczek z taką sygnalizacją na hali i narzekali odbiorcy, że nie świeci :evil:

Nie wiesz to nie wypowiadaj się..

pomijając fakt że leży tam kawałek odcietej końcówki neonu, do tego pisałem że neon to neon a nie jakaś 'lypa' którą montujesz..

Przetwornica też jest tam gdzie być powinna..

A może polecisz 'prawdziwy neon' o średnicy max 3,5 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod osłoną nocy to nie jest tak źle :)

Jak dla mnie jest w miare ok, nie chciałem żeby było super extra oślepiająco oczojebno jasne, jest po prostu widoczne w ciemnościach i git ;)

Dopracowana wersja napewno wyląduje na klapie bagażnika u ojca, jak pod dach wjedzie drugie audi to pomyśle nad większym znaczkiem, wtedy bedzie można grubszy neon zastosować, a moze nawet coś innego ; ]

Pająk werszyn ;) :

Obraz5502.jpg

Obraz5501.jpg

Obraz5500.jpg

Obraz5498.jpg

[ Dodano: 19-04-2007, 20:12 ]

Napewno bede u siebie lakierował boczki na czerwony nie przepuszczalny/srebrny, a powierzchnię świecoącą na ... na żaden, ewentualnie bezbarwny, jak przyjdzie mój znaczek z zamówieniem to już chyba nie będę matowił.. się zobaczy, ewentualnie czerwnoy przepuszczalny albo taki co sprawi że czerwony będzie bardziej czerwony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkdoa ze chyba tylko Wam sie podoba ;)

No i mi..

schiller, po maturze ;)

Pozatym mój znaczek jest wadliwy, tzn źle wycięty i ie są spasowane części względem siebie, dopiero jak przyjdzie druga paczka z znaczkami dla reszty bedzie w nich mój w wersji poprawionej..

No i zastanawiam się czy nie wepchnać drugiego neonu np 1,2mm żeby świecił jako pozycyjne a z przodu większy znaczek na lekko biały kolor :twisted: ale te pomysły to już chyba nie zbyt legalne ; ]

A, no i znaczek można sporo odchudzić, neon ma 3mm średnicy, przelotka jak będzie miała 4 to ąz za dobrze, pokrywke tez można lekko odchudzić z 3 na 2 mm. Z drugiej strony nie wiem jak to się zachowa, czy będzie dobrze światło iść na boki ;)

NA dodatek, przyda się jakiś lepszy klej, bo kropelką tego kleić za bardzo sie nie da bo wychodzą plamy, akrylfix czy jakieś takie do pleksy musze kupic, do tego srebrną (aluminiową?) farbke w sprayu żeby poki pomalować, a powierzchnie świecenia może kolorkiem czerwonym, ewentualnie bezbarwny lakier, na to wszystko chyba podkład jest potrzebny żeby sie trzymał ;)

Krawędzie musze tak zeszlifować żeby nie było zębów na łączeniach ale to już nie problem..

Jeszcze kwestia tego czym to zalać, klejem na gorąco czy poprostu sylikon bezbarwny ?

Nie mam pistoletu do kleju a grzejać palnikiem może sie przypalić.. a sylikon łatwo sie wymodeluje..

Ah, no i kwestia przetwornicy która piszczy jak brzęczyk do światetł, tyle że cieńczym głosem :P Musze to wygłuszyć jakoś ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a komu sie nie podoba? :evil::bicz:

co do zalewania to tak jak juz wczesniej mowilem mysle za najlepiej bedzie silikonem. u mnie to raczej bedzie jako dodatkowy stop. pozycyjne.. hmm chyba nie co za duzo to nie zdrowo :wink: a o przetwornice to sie nie martwie i tak jej nie bedzie u mnie w bagazniku sluchac :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Jestem zaskoczony tym, jak dobry efekt udało się uzyskać, tak samo jak tym, że można kupić neon z przetwornicą w rozsądnej cenie :twisted: Naprawdę, wygląda to obiecująco, jednak przemyślawszy sprawę stwierdzam, że nie będę rezał klapy :rolleyes: No i nie za bardzo wiadomo, co z tymi światełkami z przodu, dlaczego TIRowcy jeżdżą cali poobwieszani i jak to załatwiają z niebieskimi. Bo z przodu, to by nie było rezania :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej bede rezał bo pieknie to wygląda! :twisted:

'Jedynie' kwestia dopieszczenia znaczka, żeby ładne kształty miał i ładnie wyglądał w słońcu, a w nocyy.. ah.. ; ]

Czekam na noc bo zrobiłem nacięcia w łączeniach w przelotce i udało się łatwop włożyć neon do całego znaczka i zobaczymy jaki efekt :>

Napewno bedzie troche rozmyte to światło, ale to kwestia pryśnięcia boków sprejem ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest git!! Ale ja zrobię sobie z diodami. Taki mały perfidny stop diodowy :wink:

Ale ostrzegam, diode trzeba bedzie skrócić żeby weszła na wysokośc ; ]]

Dosyć upierdliwa robota ; ]

I dosyć droga ; ]

th_Obraz5507.jpg th_Obraz5506.jpg

th_Obraz5505.jpg th_Obraz5504.jpg

I jak? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...