Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

tuleje w tylnym wahaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mhm, czyli na spokojnie odkręce sobie dyfer a później sanki.

Opublikowano
  • Autor

nie zapomniej o zaciskach i czujnikach ABS

Opublikowano

Panowie, co myślicie o takim zestawie?

500_500_productGfx_c41677a4c8508ddb06985
POLIURETANY.OLKUSZ.PL

Indeks: A4KPL2Komplet tulei zawieszania tylnego - AUDI A4 B6/B7 - 18szt.

Też planuję sobie zregenerować tył kompletnie, czyli sanki w proszek i w miejsce ori tulei, poliuretany, żeby to dłużej wytrzymało, bo denerwuje mnie jak tyłek lata w zakrętach..

Opublikowano
16 godzin temu, QuikSilver napisał:

nie zapomniej o zaciskach i czujnikach ABS

Zaciski mam odkrecone bo wszystko u mnie zaczelo sie od swapa tylnich hamulcy na 288. Oczywiscie jarzm nie dalo sie odkrecic, to chcialem zwrotnice wyjac no i dalej jak u Ciebie. Jeden czujnik abs musialem zniszczyc. Drugi pewnie tez bede musial.

Opublikowano

Z czujnikami ABS niestety bardzo prawdopodobne że połamiesz, miałem u siebie to samo, kupiłem u Dzika bosche i wszystko jest ok.

Opublikowano
  • Autor

no ja z czujnikiem to zrobiłem tak, obciąłem wiązkę i zlutowałem później osłony termokurczliwe i na koniec izolacja, zrobiłem tak bo sanki dokręciłem i nie chciało mi sie ich opuszczać żeby odpiąć przewód, dzis jeździłem i nie bylo błędu,.

U mnie tak mocno siedział ten czarny wahacz ze musiałem go ze zwotnica wyciągnąć i dopiero na imadle jak zwrotnice zablokowałem to go rozruszałem.

sruba z mimosrodem 50zl masakra :/

Opublikowano
  • Autor

a co do tej śruby i nakrętki samoblokującej z ktora jest tyle problemu z odkręceniem, tez wsadziłem zwykła śrubę i nakrętkę ale miałem male obawy, ta ori śruba miała pierścień który wchodził w otwór i centrował cala śrubę teraz tego niema próbowałem złapać środek i wtedy dokręciłem.

Opublikowano

A wiesz że śruby w zawieszeniu mają twardość 10.9, a niektóre chyba nawet 12.9, ciekawe jakiej twardości śrubę wstawiłeś?

 

Opublikowano
  • Autor

śrubę kupiłem w sklepie kolega mi dobrał po katalogu, wiec chyba jest okey,zbytnio tania nie byla,  z bardzo małego doświadczenia wiem ze jest cos takiego jak twardość i nie wstawiłbym zwyklej śruby z castoramy :decayed:

Opublikowano

Panowie a ktoś rozważał lub ma doświadczenie z tym co podesłałem wcześniej? Tj. poliuretany ?

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

jesli chcesz jeździć autem jeszcze kilka dobrych lat i idziesz w sztywność to pewnie, no ja osobiście do auta które ma już 16 lat jak moje nie wrzucałbym czegoś takiego drogiego, dlatego dziwi mnie ta cena dla aut które niestety juz sa w większości pełnoletnie

Opublikowano
35 minut temu, QuikSilver napisał:

jesli chcesz jeździć autem jeszcze kilka dobrych lat i idziesz w sztywność to pewnie, no ja osobiście do auta które ma już 16 lat jak moje nie wrzucałbym czegoś takiego drogiego, dlatego dziwi mnie ta cena dla aut które niestety juz sa w większości pełnoletnie

Jak masz jakas s4’ke i latasz nia glownie po trasa to dobre rozeiazanie. Ale dla dupowoza to nie widze w tym sensu. Komplet nowych tulei w zupelnosci starczy.

Opublikowano

No właśnie tu mam pewne obawy.. dobrze wiem jak robione są nowe tuleje i bardziej kierowałbym się w poliuretany ze względu na trwałość. Nie mam zamiaru brać najtwardszej mieszanki, a tej pośredniej, a co 3-4 lata wymieniać tuleje w tylnym zawieszeniu nie należy do jednego z moich hobby..

Opublikowano

Jak chcesz zrobić z samochodu taczke i obniżyć komfort jazdy to smiało ;) po coś te tuleje są gumowe a nawet niektóre gumowo-olejowe. 

Opublikowano

Trzeba tez popatrzec na koszty ile kosztuja poliuretany (ponad 1300zl i to bez tulei sanek) a ile zwykle gumy Meyle (komplet na dolny wahacz 200zl).

Opublikowano

Ja jestem właśnie na etapie regeneracji tylnej zawiechy.

Kupiłem drugie sanki i drugie wahacze trapezowe. 

W sankach oraz z wahaczach mam juz nowe tuleje wprasowane, w sankach Lemy a w wahaczach meyle. Wszystko póki co sam w domowym garazu. Zastanawiam się tylko czy sam dam rade własnie zrobić podmianke calych sanek ... 

Opublikowano

@soul87

Poduszki w sankach miałeś w złym stanie, że je wymieniałeś?

Opublikowano

Jedną mam wylaną więc w nowych sankach (uzywkach z allegro) wymieniłem wszystkie, koszt nie duzy... ponad to w ów sankach które zakupiłem dwie też byly wylane. 

Opublikowano

@soul87

Łatwo idzie poznać, że poducha wylana? Rozumiem, że powinna być umoczona w oleju.

Opublikowano

W moim przypadku ewidentnie sanki po prostu są mokre, a w tych ktore kupiłem były bardzo miekkie. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.