Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Ocena sytuacji - korekcje wtryskiwaczy


PatrycjuszR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest to mój pierwszy post wiec bez spiny ? Posiadam silnik awx po programie 165ps/366nm. Zauwazylem, że 4 cylinder tak jak by podlewał dlatego prosiłbym o potwierdzenie moich podejrzeń i ew pokierowanie co sprawdzić i czy się martwić. Dodam że z autem nie ma problemów i nie dymi

Na pierwszych dwóch zdjęciach logi na zimnym zaraz po odpaleniu. Kolejne zdjęcia przedstawiają dane na rozgrzanym silniku. Zdaje sobie sprawę, że lepszy do diagnostyki byłby vag ale użyłem tego co było pod ręka (Delphi ori)

Jest ktoś w stanie wywnioskować coś z tych zdjęć?

63D79AD9-CF95-43D3-A24F-C6E948291552.jpeg

C3FBA572-871F-4DD4-A4FC-AF3F3CB3613C.jpeg

30A2E302-71D7-44B0-8A46-DE70CC67CDFE.jpeg

6ADCEBC6-671A-4454-83AB-903CE4CC95FD.jpeg

E0BBB852-AFBC-4E96-A8C9-D4DCC07A9962.jpeg

6E43F06B-9D7B-4B69-82DD-872D09E671D2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio miałem podobny przypadek i na jednym z wtryskiwaczy były uszkodzone oringi które przepuszczały paliwo... czy auto lekko ci nie kopci po odpaleniu np po nocy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, DarekS4 napisał:

ostatnio miałem podobny przypadek i na jednym z wtryskiwaczy były uszkodzone oringi które przepuszczały paliwo... czy auto lekko ci nie kopci po odpaleniu np po nocy ??

Dokładnie tak po nocnym postoju puszcza biały/siwy dym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawdź w pierwszej kolejności uszczelnienie wtrysków + owalność gniazd. Chociaż w awx chyba nic nie powinno się już dziać. 

Paliwo ścieka ci przez noc na tłok i efekt jest taki ja piszesz. Jeżeli wyjmiesz wtrysk i uszczelnienia będą ładne nie ścięte lub spłaszczone ze starości to może się skończyć na regeneracji wtrysku. 

Mam na warsztacie BMW 120d z tym samym efektem i też leją wtryski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie zawsze poddymia. Teraz jak z grubsza spojrzałem to szklanki tez do wymiany wiec jutro pomiar szczelności i będę działał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarekS4 A czy przez walnięte uszczelnienie wtrysków może z rana gorzej odpalać??? Kolega ma wlasinie taki przypadek jak odpala z rana ma biały/siwy czy niebieski dym coś takiego i ciężko właśnie odpala, zatrzęsie budą, potem już jest ok, odpala norlamnie.

W grupie 13 korekcję sa powiedzmy dobre 3 coś koło - 50 a 4 kolo - 80, 1 i 2 dodatni bo wiadomo ma się zrównać do 0. Do do 18 grupy same 0 przy dodaniu gazu i puszczeniu pokazują się ładnie 4 czyli jest ok. Jedynie grupa 23 jest trochę niepokojącą bo 1 cylinder - 30, 2 +14, 3 - 40, 4 - 60. Objaw odpalania nasilił się po wymianie filtra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może tak byc. A to ze kopci to wina uszczelniaczy bo paliwo ścieka obok wtrysku na denko tłoka. Za noc coś tam na kapie i kopci bo jest go poprostu za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarekS4 A powiedz mi może być jeszcze jakaś inna przyczyną tego, dodam że wtryski były wymienione gdzieś pół roku temu na zregenerowane, wraz z nowymi uszczelniaczami i nowa listawa zasilająca wtryski. Czyżby mechanicy coś spartolili, jeszcze zastanawia mnie drupa 23 czy tandem przypadkiem nie pada, ale fachowcem nie jestem więc wolę zapytac. Dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kubabkb napisał:

moze masz juz gniazda wyrobione w glowicy

No właśnie sam niewiem, goście co to wymieniali to dosyć renomowany serwis w moim rejonie i myślę że jeżeli było by coś nie tak z gniazdami to by powiedzieli, ale nie wykluczam tego, dodatkowo zrobiony test z przezroczystym wężem od i do tandemu z filtra i zero powietrza jak i na wejściu i na wyjściu z tandemu, wszędzie jest OK caky czas widać ropę, nawet wtedy rano o kiedy ciężko odpala ani bąbelek się nie pokazał, a jednak odpalił ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj kolesia z serwisu moze bedzie pamietal w jakim stanie masz gniazda

mi np powiedzial jak sie zapytalem i powiedzial ze rewelacji juz nie ma ale jeszcze pojezdze na tej glowicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...