Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Co i jak wyczyścić przed montażem Oil Catch Tank ?


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

chłopaki powiedzcie mi jaka średnice ma rura wychodząca z odmy 22mm? czy 25mm? Chodzi mi o B6 z 2001 roku.

I mam nisko z tylu w oct trzecie wyjście, mam je zaślepić czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki powiedzcie mi jaka średnice ma rura wychodząca z odmy 22mm? czy 25mm? Chodzi mi o B6 z 2001 roku.

I mam nisko z tylu w oct trzecie wyjście, mam je zaślepić czy co?

25mm

Przy okazji mam pytanie.EGR po obu stronach posiada po jednym otworze z ktorego jak wiadomo lekko saczy sie "olej".U mnie po zalozeniu OCT jest to mniej zauwazalne ale jednak.Czy moge do tych otworow z EGR'a wlozyc male rureczki przez ktore poleci ten syf,czy sa jakies przeciwskazania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach kupuję OCT- mam możliwość wyboru średnicy wejścia/wyjścia króćców- Do AWX mam wybrać 22mmm czy 25? Pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AVF bardzo ladnie pasuje przewod 25mm, mysle ze w AWX bedzie tak samo takze proponuje takie krucce zamowic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do zamarzania to troche to strasznie brzmi niechcialbym rozj... silnika :confused4: w moim rozumowaniu najlepiej byloby zalozyc wieksza srednice na wezach z odmy do oct czyli 22mm do afn naprzyklad????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się jeszcze osobistymi doświadczeniami, zamontowałem OCT z powodzeniem, jak będę miał za dużo kasy to dokupię grubsze węże, też boje się zamarznięcia, ale to na zimę po prostu odmę założę. Co do czyszczenia egr i kolektora to odłożyłem na półkę z bajkami moczenie w benzynie/ON, skrobanie, drapanie brudu, raczej nie przynosi to efektów tylko zmęczenie. Akra K2 do mycia silnika, 5 minut w tym kwasie i egr jak lusterko, kolektor bialutki i pachnący:) Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie możecie mi opisac lub rozrysowac jak podłączyc OCT do AFN poniewaz jestem w tym całkiem zielony. Gdzie podpiąć weze od OCT pod ten czarny zawór odmy czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie możecie mi opisac lub rozrysowac jak podłączyc OCT do AFN poniewaz jestem w tym całkiem zielony. Gdzie podpiąć weze od OCT pod ten czarny zawór odmy czy jak?

Jak jesteś zielony to sobie dużo poczytaj w temacie tu jest mnóstwo tematów na forum ale również poza nim. Zobacz sobie na przykład schematy z silnika i zobacz jak co jest podłączone. Przemyśl całą instalacje, pamiętaj, że należałoby wyczyścić dolot przed instalacją. Ogólnie idzie zima, która przypomina że powinno się założyć grubsze węże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ja uważam ze najpierw OCT a dopiero potem czyszczenie, polecam dla własnej satysfakcji ze zrobiło sie cos porządnie zdjąć zderzak, wyczyścić chemia coolera, wszystkie weże i na koncu zdjąc EGR i kolektor dolotowy. Jest masa roboty ale po demontażu okazuje sie ze tego syfu jest OGROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...