Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Regeneracja turbiny


Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zna może ktoś te warsztaty co regenerują turbiny http://www.turbojulita.pl/ a drugi http://moto.allegro.pl/item584468744_regeneracja_turbosprezarki_audi_a4_a6_a8_2_5_tdi.html i jeszcze http://moto.allegro.pl/item587515843_turbina_turbosprezarka_audi_a4_a6_passat_superb.html bo myśle oddać do regeneracji i proszę o opinie chyba że ma ktoś jakiś sprswdzony warsztat lub gdzie moge kupić nową firmy GARRETT 90 km silnik 1Z w rozsądnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz regeneracja raczej nic nie da, przynjmniej nie na jakiś długi dystans. Ja bym wybrał którąś z opcji (w zależności od stanu majątkowego):

1. Regeneracja po najniższych kosztach i auto do sprzedania (po czym bym kupił następną A4 z tego forum),

2. Kupiłbym nową sztukę (gdyby mnie było stać),

3. Kupiłbym używaną z rozbitego (znak ludzi którzy rozbierają auto na części a na każdą część dają gwarancję 3 miesięczną w Gostyninie i Gąbinie)

Ale niech wypowiedzą się inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wylcznie firma : http://turbo-tec.eu/pl sam tam robiłem, profesjonalna obsluga, wysylasz stara dostajesz nowa kurierem i gwarancje na 24 miesiace, a i cena przystepna,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz regeneracja raczej nic nie da, przynjmniej nie na jakiś długi dystans. Ja bym wybrał którąś z opcji (w zależności od stanu majątkowego):

1. Regeneracja po najniższych kosztach i auto do sprzedania (po czym bym kupił następną A4 z tego forum),

2. Kupiłbym nową sztukę (gdyby mnie było stać),

3. Kupiłbym używaną z rozbitego (znak ludzi którzy rozbierają auto na części a na każdą część dają gwarancję 3 miesięczną w Gostyninie i Gąbinie)

Ale niech wypowiedzą się inni.

troche dla mnie jest nie zrozumiałe takie postępowanie i do każdej opcji mam wiele zastrzeżeń

1. Po co sprzedawać auto ktore sie nie psuje i pakować sie w nowe z nieznaną przeszłośćią i bez gwarancji że w nowym po tygodniu też sie nie wysypie turbo a dodatkowo wprowadzać kogoś na minę.

2. Opcja OK tylko że mnóstwo kasy trzeba wywalić na nową z ASO.

3. Jak miał bym kupić z rozbitka to już wole starą regenerować bo jaką masz pewność że podczas zdezenia nie zostało coś uszkodzonego w turbinie? i również nasuwa sie pytanie ile czasu taka wytrzyma?

idąc tymi śladami albo bym szukał używki na forum, sprawdzonej używki albo jak kolega kudłaty66 napisał regeneracja i dostajesz 2 lata gwarancji na to wiec nie musisz sie martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko i wylcznie firma : http://turbo-tec.eu/pl sam tam robiłem, profesjonalna obsluga, wysylasz stara dostajesz nowa kurierem i gwarancje na 24 miesiace, a i cena przystepna,

pozdrawiam

A jaka cena za regeneracje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena za regeneracje ???
]

cena zalezy od turbiny, napisz do nich maila, szybko odpisuja, napisz info o autku jakim masz a najlepiej jaki rodzaj turbiny i wtedy otrzymasz wyszystkie informcje.

Ja płacilem powyżej tysiaka gdyz to bylo gt20, w momencie odboiu miałem wszystkie potrzebne uszczelki i srubeczki nowe gratis

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz regeneracja raczej nic nie da, przynjmniej nie na jakiś długi dystans.

Regenerowałeś, że takie rzeczy wypisujesz? Czyszczenie daje marne efekty, ale regeneracja jak najbardziej :cool1: Regenerowałem swoją ponad rok temu i działa rewelacyjnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz regeneracja raczej nic nie da, przynjmniej nie na jakiś długi dystans.

Regenerowałeś, że takie rzeczy wypisujesz? Czyszczenie daje marne efekty, ale regeneracja jak najbardziej :cool1: Regenerowałem swoją ponad rok temu i działa rewelacyjnie :good:

Potwierdzam wypowiedź slaweq. Moja ma już 20 miesięcy po regeneracji i efekty też jak najbardziej na plus. Koszt 700 zł :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz regeneracja raczej nic nie da, przynajmniej nie na jakiś długi dystans

Zdaje mi się a nawet jestem pewny że prawda leży po środku.

Nie napisałeś czy twoja turbinka jeszcze dycha. ???????????

Co do regeneracji to ( można podyskutować jak to się ma do nowej )

Jednak jak bym miał wybierać między regenerowaną, a używaną, to bym regenerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo jeszcze chodzi ale jest juz w nim delikatny luz promieniowy (góra dół) i przez to może puszczać olej i myślę o regeneracji lub wymianie z powodu kopcenia na niebiesko przy odpalaniu ale jeszcze spróbuje wymienić uszczelniacze zaworów i zobaczę czy będzie dalej kopcił jeśli będzie kopcił to turbo do wymiany pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś gdzieś znalazłem :)

12.07.2005r. Uwaga na oszustów

W ostatnim czasie wiele firm i osób zaczęło zajmować się regeneracją i sprzedażą turbosprężarek widząc w tym łatwy i szybki zarobek ,oferują one turbosprężarki używane i po pseudoregeneracji z gwarancją !!!!

Firmy te mając dostęp do używanych turbosprężarek z rozbitych aut , myją je i czyszczą czasami wymieniają pierścienie bez sprawdzenia czy podstawowe wymiary pozostałych części mieszczą się w tolerancji producenta i składają je bez wyważenia !!!! ( Wyważenie części wirujących jest podstawą dobrego funkcjonowania turbosprężarki , a jeśli chodzi o turbosprężarki nowej generacji ze zmienną geometrią bez doważenia ich na specjalnej wyważarce nie wolno ich montować w aucie gdyż może grozić to przykrymi konsekwencjami dla użytkownika auta ,łącznie z uszkodzeniem silnika ).

Turbosprężarki takie można kupić na rynku w kwotach od 400,- do 1000,- pln , i jeśli nie puszczą oleju lub rozsypią się zaraz po zamontowaniu to wytrzymują najwyżej od kilku do kilkunastu tysięcy , trafiają się szczęśliwcy którzy przejezdżaja nawet kilkadziesiąt tysięcy , ale można policzyć ich na palcach jednej ręki .

Turbosprężarka zregenerowana prawidłowo w/g technologi naprawy producenta , ma takie same parametry jak nowa i otzrymuje taką samą gwarancję . Wiele osób zostało oszukanych przez pseudoregenerantów turbosprężarek i niesłusznie jest uprzedzona do turbosprężarek zregenerowanych w technologi producentów turbo , dlatego też każda turbosprężarka regenerowana powinna posiadać certyfikat z kartą gwarancyjną ,które dają nam pewność kto wykonał taką naprawę i co wniej było wymienione .Regnerację lub naprawę takiej turbosprężarki może wykonać serwis odpowiednio wyposażony i najlepiej z długoletnim doświadczeniem ,ktore gwarantuje nam pewność dobrze wykonanej usługi .

Ważne też jest aby naszą starą turbosprężarkę jeżeli decydujemy się na zakup drugiej sprawdził serwis turbo i określił przyczynę jej uszkodzenia jest to niewielki koszt , a pozwoli to nam na uniknięcie ponownego uszkodzenia turbosprężarki ,gdyż nie zawsze warsztaty wymieniające turbosprężarkę na drugą są w stanie prawidłowo ocenić przyczynę uszkodzenia i usunąć ją.

Orintacyjny koszt:

regeneracji podstawowej z kpl. naprawczym od 750,- do 850,- PLN*

turbosprężarki po regeneracji cena od 1400,- do 1800,- PLN *

nowej turbosprężarki od 2200 ,- do 3500,- PLN*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo jeszcze chodzi ale jest juz w nim delikatny luz promieniowy (góra dół) i przez to może puszczać olej i myślę o regeneracji lub wymianie z powodu kopcenia na niebiesko przy odpalaniu ale jeszcze spróbuje wymienić uszczelniacze zaworów i zobaczę czy będzie dalej kopcił jeśli będzie kopcił to turbo do wymiany pójdzie.

Kopcenie przy odpalaniu niekoniecznie musi znaczyć padnięta turbina :mysli:

Co do regeneracji to mogę polecić dwie firmy: REAM z Lublina i AUTO KARAMBOL z okolic Białegostoku. Ta pierwsza może niezbyt tania, ale pewniak, druga tańsza zdarzają się im wpadki, ale nie robią żadnego problemu z gwarancją.

http://www.reampoland.pl/index.html?idg=kontakt&sklep=

http://www.autokarambol.pl/kontakt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie :naughty: znajomy tam regenerował i..... no i ma nową turbinkę tyle że za regenerację nikt mu nie zwrócił :naughty:

Jeśli ja bym miał taki wybór używana czy regenerowana to oczywiście regeneracja ale w dobrej firmie z gwarancją :good:

Jeśli Cię stać to oczywiście nowa, niestety to już naciąga budżet dość mocno... przynajmniej mój :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robiłem tu: http://www.swistak.pl/a1512965,TURBOSPREZARKA-rozne-modele-GWARANCJA.html

Tak jak pisałem kosztowało mnie to 700 zł. Zawiozłem ją poczekałem (i popatrzyłem co i jak panowie z nią robili) i po ok 3 godz. zabrałem i zamontowałem w aucie. Mam ją ok 20 miesięcy i przejechałem ok 30tyś (jeśli dobrze pamiętam). Ale po regeneracji zupełnie inna jazda. Auto odżyło po tym zabiegu. Chłopaki mają rację, że nie wiadomo co ci tam zrobią w tej turbinie. Ja proponuję ją wyjąć, jak się zdecydujesz zawieźć do firmy, która się tym zajmuje i po prostu patrzeć co ci tam zrobią i niech wystawią na to papier i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tej firmie niestety zdarzają się wpadki... Ja bym nie ryzykował :)

ja też nie :naughty: znajomy tam regenerował i..... no i ma nową turbinkę tyle że za regenerację nikt mu nie zwrócił :naughty:

Jeśli ja bym miał taki wybór używana czy regenerowana to oczywiście regeneracja ale w dobrej firmie z gwarancją :good:

Jeśli Cię stać to oczywiście nowa, niestety to już naciąga budżet dość mocno... przynajmniej mój :decayed:

No tej firmie niestety zdarzają się wpadki... Ja bym nie ryzykował :)

Potwierdzam zdarzają się im wpadki: kupiłem tam turbinkę po zamontowaniu i 5 minutach pracy okazało się- padaka tel. do karambola i bez rzadnych problemów na następny dzień przysłał mi następną.

A niektóre firmy w takim przypadku szukałyby winy z mojej strony czyli nieprawidłowego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te karambole nie przekonały zajechałem pod dany adres ani tam zadnego warsztatu nie bylo tylko wisiała mała tabliczka regeneracja turbin,wyszla jakas starsza pani i powiedziała mi ze tego pana co regeneruje nie ma w domu a jest gdziestam w polsce, dzwoniłem do goscia powiedział mi ze regeneracja kosztuje 500zł,zrezygnowałem z tej usługi bo to jakis za tani koszt jak na dobra regeneracje, koles tez sprzedaje uzywane czesci z rozbitków wiec kto wie co on tam kombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...