Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czyszczenie odmy


Sadek_WLG

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do swojego płaciłem ok. 90zł, nie pamiętam dokładnie ale 100zł nie przekreczało. Mówię o części, która najczęściej pęka bo ta druga to chyba 170zł... Najlepiej zadzwonić do ASO i się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odmę wyjmuje i czyszcze ją sam. Fakt że niestety w jednym miejscu mam pękniętą ale od czego jest taśma izolacyjna. Ją stosuje i jest oki. Oczywiście raz za czas taśmę zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odmę wyjmuje i czyszcze ją sam. Fakt że niestety w jednym miejscu mam pękniętą ale od czego jest taśma izolacyjna. Ją stosuje i jest oki. Oczywiście raz za czas taśmę zmieniam.

a mogl bys powiedziec jak to wyczyscic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie oto zupenie chodzi. Jak odma jest niezbyt szczelna to faluja obroty i nie spadają jak należy. Także żadne mycie nic nie daje bo po 10 latach użytkowania jest popękana i od oleju zmienia sztywność, także całość po prostu zurzyta i nadaje się tylko do wymiany. Nie ma co kombinować bo potem niby wszystko naprawiane, tylko silnik niezbyt sprawny. A taśma ciśnienia nie trzyma :confused4: , znaczy doraźnie na trasie można się poratować. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyczyscić- bardzo prosto. Wujmuję i czystą szmatką czyszczę jej wnętrze do momentu aż na tejże szmatce nie będzie pozostawał brud. Nie używam do tego żadnych płynów. Na jakiś czas mam spokój. Poza tym nie dawno pytałem na forum czy w naszych slnikach tzn 1.6 ADP odma wyposażona jest w filterek. Ktos napisał że odma nie posiada zadnego filtra ale za to pokrywa zaworów w miejscu gdzie ta odma wchodzi do niej powinna miec sitko czy coś w tym stylu. Z uwagi na fakt że u mnie nie mam czegoś takiego po konsultacji z mechanikiem zakupiłem za 2,60 zł szczotkę aluminiową do mycia garnków odciąłem jej niewilki kawałek i wepchnąłem w kolanko przy pokrywie zaworów. Powietrze przepuszcza idealnie a przy okazji ogranicza wydobywanie się oleju odmą. Ale się rozpisałem masakra. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Według moich informacji brak filtra nie wywołuje falowania obrotów. Moze je wywołać np nieszczelność odmy tzn pękniecia, dziury na odmie. Oczywiście należy też przyjrzeć się przepustnicy tzn czy jest czysta. Jeśli jest brudna to nalezy ją wyczyścić i zaadaptować Vag-iem, albo ,,ręcznie" ale o tym było sporo na forum. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna falowania obrotow tez nie musi byc nieszczelna odma, u mnie przykladowo przyczyna bylo zuzycie zaworow, byly nieszczelne tak jak powinny, po zregenerowaniu wszystko sie uspokoilo i jak narazie nie narzekam... ale to sprawdzalbym juz w ostatecznosci, bo jednak troche roboty jest i kosztow przy zdejmowaniu czapki.... najpierw pokombinujcie z odma moze to tylko od tego....[br]Dopisany: 02 Kwiecień 2009, 06:57_________________________________________________proponowalbym tez sprawdzic silniczek krokowy... jesli odma jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani czy mi ktos wytłumaczy łopatologicznie na zdjeciach i opisowo gdzie w moim audi a4b5 1.6 benz 1995 znajduje sie odma i silniczek krokowy aby to wyczyscic xD pozdrawiam i stawiam piwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...