Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 AV 3.0 V6 Q


bananowyludzik

Rekomendowane odpowiedzi

Z naprawami w zasadzie nic do przodu nie poszło, za bardzo lubię tym autem jeździć, żeby je znowu unieruchomić.

Tymczasem zrobiłem sobie wycieczkę po części i kupiłem idealną blendę oświetlenia tablicy z 2015 roku produkcji która niestety jest z b7 i nie działa z moim b6 :/ 

A na wycieczce zrobiłem sobie trochę jazdy po polnych drogach i parę zdjęć. BARDZO LUBIĘ WILGOTNĄ TRAWĘ I NAPĘD QUATTRO ;D

20201024_162635.jpg

20201024_163238.jpg20201024_163052.jpg

Czy jeśli do mojego samochodu wstawię fotel w którym była wystrzelona poduszka powietrzna boczna która została wymieniona na nową pojawią się jakieś błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie błędów z fotelem, o ile poduszka była faktycznie wymieniona, a nie zastąpiona atrapą. Co do takich zabaw na drogach pobocznych to sie pilnuj, ASN nisko siedzą skubane, a ja przy takich podróżach po bezdrożach zerwałem plecionkę z lewej strony pomimo powolnej jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszka na pewno będzie wymieniona bo sam to zrobię, jeśli dojdzie do zakupu foteli

no obawiałem się bardzo o to co pode mną szczególnie że zawieszenie mam albo niższe niż seria albo po prostu siadnięte ale przyjemność takiej zabawy była zbyt duża żeby się tym przejmować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stuknęło na zegarach 300000 :D (w rzeczywistości kto go tam wie ile)

20201114_113347.jpg

Niestety niedługo po 300tkm wyświetlił się check, kody błędów za jednym razem to P0421 oraz P0431. P0421 się co jakieś 1000km pojawiał ale zwalałem to na winę sondy lambda przy instalacji gazowej, niestety tym razem pojawiły się jednocześnie dwa błędy.

Po kolejnych kilku setkach km przy spokojnej jeździe pojawił się błąd P0024 i tym błędem się trochę martwię, jest do świeża usterka i dopiero szukam informacji co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej tu pełny autoscan bo sam kod błędu nic nie wnosi. Oprócz kodu błędu zawarte są inne ważne informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Wklej tu pełny autoscan bo sam kod błędu nic nie wnosi. Oprócz kodu błędu zawarte są inne ważne informacje. 

Na razie tylko mam takie screeny z najprostszej aplikacji OBD 

image.png

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy, musisz zrobić test sond aby upewnić się, czy sonda padła, czy katalizator do wymiany, bo na pewno masz jeszcze wypadanie zapłonu z tego powodu. Nie radze jazdy tym autem do czasu ogarnięcia usterki, bo możesz przywitać się z peknięciem bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie parę miesięcy temu pojawiło się jednorazowe wypadanie zapłonu na głowicy pasażera.

Ostatnio natomiast znalazłem informację, że to moje cykanie/klepanie które w tym temacie jest na filmie nagrane może być spowodowane pękniętym kolektorem wydechowym przy głowicy pasażera (cykanie, wypadanie i P0421 - też na tej samej głowicy) i pęknięty kolektor może powodować takie błędy i problemy jak się u mnie pojawiają. Szukam speca od wydechów który się podejmie sprawdzenia i wymiany kolektora ale na razie kilku odmówiło roboty przy asn.

Swoją drogą wymieniłbym kompletny wydech łącznie z kolektorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bank 2 to strona kierowcy, nie pasażera swoją drogą. A te cykanie to nie pęknięty kolektor. W kolektorze wydechowym fabrycznie są jakieś klapki (info na audizone znalazłem) i to one takie 'cykanie' powodują. Kolektory nie pękają, chyba że ktoś je potraktował czymś specjalnym, a w ASN trudno o to, bo są pod głowicami, w miejscu niedostępnym z góry (pewnie też dlatego 'spece' w Twojej okolicy pękli).

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tak, wiem która strona jest która, napisałem tylko ze cykanie, wypadanie i P0421 się pojawiło na stronie pasażera dlatego czytając internetowe fora zgrało mi się to w pęknięty kolektor, o klapkach nic nie wiedziałem ale to tak czy siak skoro cykają to znaczy, że są do wymiany.

No niestety odmawiali ze względu na trudny dostęp. 

Mam w Gliwicach vagservis i oni mi miesiąc temu sprawdzali sondy, twierdzili, że pracują poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie zrobili testu jak trzeba albo nie powiedzieli, że sondy są na wykończeniu i padną lada chwila, bo błąd jest ewidentnie od grzałki sondy. Te klapki stukają ale szkody żadnej nie robią, chociaż nie dam sobie ręki uciąć za te info, bo ja tam na kolektorach samych w necie klapek nie widziałem. Możliwe, że jak w przyszłym roku będę coś grzebać z silnikiem, to się przekonam, czy faktycznie coś tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe, że nie zrobili tego jak trzeba bo wizyta była "na szybko" a akurat do nich podjechałem bo mam z pracy blisko.

O którym błędzie mówisz, że jest od grzałki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bananowyludzik napisał:

No możliwe, że nie zrobili tego jak trzeba bo wizyta była "na szybko" a akurat do nich podjechałem bo mam z pracy blisko.

O którym błędzie mówisz, że jest od grzałki? 

https://fault-code.com/p0421/

Z reguły w ASN najpierw padają sondy i to jest najprawdopodobniej u Ciebie. Niestety masz obie do wymiany jeżeli ktoś poprawnie sprawdzi ich stan, bo błąd wskazuje oba banki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...