Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik zapięcia pasa pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

W ostatnim czasie wymieniałem u siebie fotele z anglika. Mają one czujnik zapięcia pasa, a że fotel kierowcy trafił na miejsce pasażera to i czujnik razem z nim. Do fotela kierowcy przełożyłem ze swojego starego kompletu. Moje pytanie: jak podłączyć czujnik z fotela pasażera żeby też działał? czy wystarczy zmostkować przewody od dwóch czujników w czarnej kostce pod fotelem kierowcy?

Opublikowano

A w fotelu pasażera nie miałeś czujnika zajęcia fotela? 

Bo widzisz ja przesiadłem się na angielskie stołki i miałem błąd airbaga i inne z racji tego że w ori fotelu pasażera był czujnik zajęcia fotela a w fotelu kierowcy nie ma... No bo bez kierowcy nie pojedzie. Ja u siebie jedyne co to zrobiłem opornik który imituje to, że fotel jest zajęty. No bo... Czujnik zajętości jest związany z tym, czy pasażerowi poduszka wypali a jednak lepiej aby wypaliła w razie gongu. Co do informacji o zapięcia pasa wyłączyłem to kompem :)

Edytowane przez lewiatan1989

Opublikowano
8 godzin temu, luken66 napisał:

 czy wystarczy zmostkować przewody od dwóch czujników w czarnej kostce pod fotelem kierowcy?

nie wystarczy.

żeby podpiąć czujnik pasa na fotelu pasażera trzeba podciągnąć przewody do sterownika airbag, który jest w konsoli środkowej. Oprócz tego trzeba dołożyć czujnik zajętości fotela pasażera i również podpiąć go pod sterownik airabg.
Na koniec kodowanie i będzie ok.

Zakładałem to do siebie i trudne to nie jest ale tunel trzeba zdemontować żeby podłączyć przewody do sterownika

Opublikowano
  • Autor

Błędów żadnych nie miałem po przekładce. Być może, że te angielskie stołki miały czujnik zajętości również w fotelu kierowcy (???) One są grzane, więc może to ma z tym związek ?

14 godzin temu, kdawid napisał:

nie wystarczy.

żeby podpiąć czujnik pasa na fotelu pasażera trzeba podciągnąć przewody do sterownika airbag, który jest w konsoli środkowej. Oprócz tego trzeba dołożyć czujnik zajętości fotela pasażera i również podpiąć go pod sterownik airabg.
Na koniec kodowanie i będzie ok.

Zakładałem to do siebie i trudne to nie jest ale tunel trzeba zdemontować żeby podłączyć przewody do sterownika

A widziałeś gdzieś opis co i jak? Jakiś manual? Bo ja szukałem i nie mogę za bardzo znaleźć.

Opublikowano

Po stronie kierowcy nie ma czujnika zajętości... 

Dobra to drogą dedukcji spróbujmy: 

- czy miałeś w starych fotelach czujnik zajętości? i od razu drugie pytanie, czy miałeś powiadomienie o nie zapięciu pasa przez kierowcę i pasażera? czy może przez samego kierowcę? 

- pytanie drugie: czy pomiędzy kostkami nowych i starych foteli zauważyłeś jakieś różnice? np. w starych fotelach miałeś więcej osadzonych kabli po stronie pasażera - a teraz te osadzone kable w nowych są w fotelu kierowcy? Czy ilość kabli z fotela zgadza się w 100% z ilością kabli w gniazdach w podłodze? 

 

Bo jeżeli miałeś czujnik zajętości w fotelu pasażera w ori fotelach to instalację od gniazda w podłodze do sterownika airbag masz. Brakować Ci może czujnika zajętości w fotelu. Jak wsadzisz czujnik zajętości to wtedy będziesz mógł dowolnie sobie gongi informujące o zajętym fotelu ustawić np. tylko dla kierowcy lub dla kierowcy i pasażera. 

No to tyle :)

 

Opublikowano
9 godzin temu, luken66 napisał:

A widziałeś gdzieś opis co i jak? Jakiś manual? Bo ja szukałem i nie mogę za bardzo znaleźć.

Manual mam w głowie + schematy z elsy.

Ogólnie z fotela pasażera trzeba przeciągnąć 4 przewody do sterownika airbag,
2 idą z czujnika zapięcia pasa -jeden z nich to masa połączona do masy airbag obok sterownika airbag a drugi podpinamy do sterownika airbag
2 kolejne idą z czujnika zajętości fotela - jedn z nich to też masa podpięta do masy airbag obok sterownika airbag a drugi podpinamy pod sterownik airbag.

Numery pinów jak będziesz potrzebował to Ci znajdę i podam,

Po podłączeniu tego trzeba poprawnie zakodować w liczniku i sterowniku airbag, inaczej będzie świecił błąd airbag.

Jeżeli w fotelu jest czujnik zapięcia pasa to w wiązce fotela jest czarna wtyczka a w niej dwa przewody, jak jest dodatkowo czujnik zajętości fotela to w czarnej wtyczce pod fotelem są 4 przewody.
 

Edytowane przez kdawid

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Koledzy, może trochę odgrzewam kotleta, ale mam taki problem: coraz częściej pojawia mi sie alarm o tym, że mam niezapięty pas kierowcy, chociaż go zapiąłem. Chwilowe rozpięcie i zapięcie pasa powoduje, że alarm się wyłącza. Czytałem, nawet tu na forum, że pod fotelem kierowcy nie ma czujnika zajęcia/nacisku, ale np szarpanie za wtyczkę pasa nie powoduje załączenia się alarmu a wystarczy tylko poruszyć się na fotelu i już mam alarm. Ponadto jeśli nie zapnę pasów i odczekam, aż po jakiś czasie alarm sam się wyłączy, to wystarczy lekko poruszyć się na fotelu a alarm znowu się włącza, czyli wygląda jakbym jednak miał pod fotelem kierowcy jakiś czujnik nacisku. Auto niebite, niegrzebane, nic mi nie wiadomo aby cokolwiek było zmieniane w kablach fotelach itd.

Ktoś ma jakieś pomysły czy porady? W trasie moźna zwariować...

Edytowane przez Flaha

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 13.05.2020 o 22:38, Flaha napisał:

Koledzy, może trochę odgrzewam kotleta, ale mam taki problem: coraz częściej pojawia mi sie alarm o tym, że mam niezapięty pas kierowcy, chociaż go zapiąłem. Chwilowe rozpięcie i zapięcie pasa powoduje, że alarm się wyłącza. Czytałem, nawet tu na forum, że pod fotelem kierowcy nie ma czujnika zajęcia/nacisku, ale np szarpanie za wtyczkę pasa nie powoduje załączenia się alarmu a wystarczy tylko poruszyć się na fotelu i już mam alarm. Ponadto jeśli nie zapnę pasów i odczekam, aż po jakiś czasie alarm sam się wyłączy, to wystarczy lekko poruszyć się na fotelu a alarm znowu się włącza, czyli wygląda jakbym jednak miał pod fotelem kierowcy jakiś czujnik nacisku. Auto niebite, niegrzebane, nic mi nie wiadomo aby cokolwiek było zmieniane w kablach fotelach itd.

Ktoś ma jakieś pomysły czy porady? W trasie moźna zwariować...

Sprawdź kable pod fotelem i kostki szczególnie te idące od zapięcia. Pod fotelem na stelażu one się łączą może kostka jest luźna stąd wrażenie, że jest czujnik. 

A jak nie to wykoduj przypomnienie o zapięciu pasów i nic piszczeć nie będzie. 

Opublikowano

W zapięciu do pasów jest mikrostyk, który ma albo zabrudzony kontakt albo już odgięty i nie łączy. Zobacz na filmiku jak to zrobić. 

Odkręcasz siedzenie i je odchylasz tak by mieć dostęp do zapinacza pasów. Odpinasz kostkę wykręcasz zapinacz i wyjmujesz z niego mikrostyk w białej obudowie. Czyścisz go przedmuc**jesz i ewentualnie lekko podginasz żeby miał styk. To wszystko. 

 

Edytowane przez Muskel1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.