Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CAGA 143 zgasła


Kristofpro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:)

Dziś auto odmówiło mi posłuszeństwa, przy próbie ruszenia z krzyżówki zgasł silnik. Miałem wrażenie że szarpło ale wiecie jak to przy ruszaniu. Silnik kreci ale nie odpala. Autko na nowym rozrządzie i wsztstkich filtrach 200km temu.  Vcds nie widzi żadnych błędów. obroty wału widzi, ktoś ma pomysł co mogło się wysypać?

Edytowane przez Kristofpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnij auto do tego kto robił rozrząd :) Na pewno do zrzucenia osłona rozrządu i kontrola jak tam sytuacja wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy 3 śruby które są na kole wałka rozrządu  są dokręcone i czy jest właściwe napięcie paska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przestawieniu rozrządu sypie błędami sprężyna miga. Kręci ’normalnie’ czy słychać ’brak oporu’ na rozruszniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afik napisał:

Przy przestawieniu rozrządu sypie błędami sprężyna miga. Kręci ’normalnie’ czy słychać ’brak oporu’ na rozruszniku??

Kręci normalnie ale po chwili przerywa jakby komputer odcinał zapłon. kręci tak z max 2 sekundy i przestaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga auto rano odpaliło normalnie, a jechał a już laweta? zawiozłem je do mechanika zobaczymy...

 

Auto wróciło do domu, gościu powiedział że nie było błędów i jedyne co mu przyszło do głowy to przepustnica. Rozebrał to i powiedział że tam był pęknięty trybik który jest odpowiedzialny za gaszenie silnika. Wymienił to za 70zl ale powiedział że nie wie czy to było przyczyną. Jak myślicie trybik w przepustnicy?

Edytowane przez Kristofpro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepustnica jest zawsze otwarta, zamyka sie tylko w momencie gaszenia silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dev napisał:

przepustnica jest zawsze otwarta, zamyka sie tylko w momencie gaszenia silnika

Czyli kiedy go zdusiłem i chciałem odpalić mogła się już nie otworzyć przez ten uszkodzony trybik i to było przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzewam temat. Dziś żona wróciła z Wrocka na lawecie, stało się dokładnie to samo. Zdusiła go przy ruszaniu i już nie odpala. Mam wrażenie że kreci bez paliwa, komp nie pokazuje żadnych błędów mechanik rozkłada ręce nosz kurrrna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik pompy paliwa?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Przekaźnik pompy paliwa?

Jak to sprawdzić? wymieniacze już postawili na wtryski tylko że dwa dni temu sprawdzałem korekty

cylinder 1 - 0,17mg

cylinder 2 - 0,04mg

cylinder 3 - 0,09mg

cylinder 4 - 0,04mg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podszybiu tam gdzie sterownik silnika siedzi sa przekaźniki. Jeden z nich jest do pompy paliwa. Wyciągaj po koleji i sprawdzaj albo podmieniaj. 

Przekaźnik z nr. 404 na rysunku to ten z literą E. Nowe przekaźniki zastępujące 404 to 646

$_10.JPG

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik sprawdzony multimetrem jest ok. Jutro autko pojedzie do innego elektryka będę informował. Wielkie dzięki Muskel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij go i wsadź inny. Jak ma zimny lut to czasem przy sprawdzaniu ma przejście a jak go w gniazdo wsadzisz nie łączy. Sprawdź je wszystkie podmieniając. Słychać po włączeniu zapłonu jak pompa w baku podaje?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa nie pompuje za każdym razem. Jak auto zamknię trochę postoji wystarczy po pewnym czasie otworzyć drzwi kierowcy i to uruchamia pompe w baku na kilka sek. Nie wiem jak długo musi auto nie ruszane stać aż ciśnienie spadnie i znowu pompę uruchomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw auto zamknięte na noc. Jak rano je otworzysz powinno być pompę słychać po otwarciu drzwi kierowcy. Jak masz vcds to sprawdź tą pompę jak na filmiku czy w ogóle działa. Od 1:48 min bo masz protokół sterownika UDS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko obd eleven, sprawdzałem tam te opcje pomp paliwa to są nieaktywne, szmelc za 400zl. Rano sprawdzę czy słychać coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...