Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BFB powracający błąd 16795/P0411


robson_k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dłuższego czasu walczę z ww problemem.

Wymieniona została pompa (nowa Topran), zaworek n112 i kombizawór (nowe Pierburg). Sprawdzona przez mechanika szczelność układu.

Robiąc nastawy podstawowe vcds'em w grupie 077 pojawia się SYSTEM NOT OK przy wartości (nie mam opisu) -100%.

Macie pomysły co jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

U mnie też występuje ten błąd związany z układem SAI czyli 16795  P0411-002 wykryty nieprawidłowy przepływ.

Checka na fisie nie wyświetla, tylko podczas skanowania VCDSEM jest. Pierwszy raz zauważyłem to w piątek, skasowałem błąd, jeździłem w sobotę oraz dzisiaj i przed chwilą poszedłem sprawdzić i błąd powrócił. Wiem że muszę sprawdzić przewody, zaworki itp. jednak moje podstawowe pytanie brzmi - czy można z tym tak jeździć i poczekać do wiosny czy muszę się tym zająć od razu?

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązał pewien "magik", który niestety nie chciał podzielić się informacją co zostało zrobione. Dziwne jest to, że w testach układów vcds pokazuje teraz "Passed", jednak w nastawach podstawowych nadal SYSTEM NOT OK. Obstawiałem jakieś zmiany w sofcie, ale SAI wydaje się, że działa prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2020 o 20:31, pelonek1 napisał:

Podepnę się pod temat.

U mnie też występuje ten błąd związany z układem SAI czyli 16795  P0411-002 wykryty nieprawidłowy przepływ.

Checka na fisie nie wyświetla, tylko podczas skanowania VCDSEM jest. Pierwszy raz zauważyłem to w piątek, skasowałem błąd, jeździłem w sobotę oraz dzisiaj i przed chwilą poszedłem sprawdzić i błąd powrócił. Wiem że muszę sprawdzić przewody, zaworki itp. jednak moje podstawowe pytanie brzmi - czy można z tym tak jeździć i poczekać do wiosny czy muszę się tym zająć od razu?

Ponawiam pytanie.

Czy można jeździć z tym błędem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...