Skocz do zawartości
IGNOROWANY

głośna praca silnika po rozgrzaniu 1.8T AVJ


BeTheDifference

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu zmagam się z problemem głośniejszej pracy silnika gdy ten się rozgrzeje. Silnik to 150 konna jednostka o pojemności 1.8 T. Poprzedni właściciel jeździł na oleju castrol 5w40, obecnie zalany został motul x-clean 8100 5w40. Po przejściu na ten olej samochód po nagrzaniu pracuje nie inaczej niż diesel. Sprawdzana była kompresja i jest prawidłowa, została wymieniona pompa oleju, zmiana oleju oraz wyczyszczona odma. Dźwięk trochę ustał ale nadal jest to głośniejsza praca niż zwykle. Dźwięk dochodzi z tylnej części silnika, gdy tylko doda się troszkę gazu to samochód pracuje już równo nie słychać klekotu, lecz jak tylko zejdzie z obrotów i jest rozgrzany to go słychać. Miał już ktoś podobną sytuację ? Czy najprawdopodobniej może to być napinacz łańcucha wraz z łańcuchem pod pokrywą zaworów ? 
Poniżej zamieszczam film .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 16:21, ziel12 napisał:

smoka czysciles?

Wyczyszczony.

22 godziny temu, adioss995 napisał:

a przełącz go na benzyne może to wtryski gazu tak klepią 

Na benzynie jest tak samo ,gaz ostatnio serwisowany ,zarówno przed serwisem jak i po była ta sama praca silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomi 69 napisał:

Zmierz ciśnienie oleju manometrem na zimnym i rozgrzanym.Od tego zacznij.

Wiesz może jakiego rozmiaru przejściówka jest potrzebna do zmierzenia ciśnienia oleju w tym modelu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomi 69, diagnoza - wymiana napinacza

Poleca ktoś jakieś napinacze, zależy mi na w miarę niskiej cenie, znalazłem firmy skv, vaico, swag w przystępnych cenach, ktoś zakładał u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skv poki co 10tys bez problemu, poranne rozruchy / dlugie postoje cisza. Na zamienniki to mozesz probowac skv, swag, autologa, lecz nikt nie gwarantuje ci, ze dlugo wytrzyma- loteria, a jak ori  taniej to bez solenoidu i wylaczyc u tunera bo zasypie checkiem na desce.

Edytowane przez ziel12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem napinacz skv w aucie ze znajomym, który sam kupił, auto przejechało ponad 7 tyś km i dalej jest cicho. Może kolega trafił na jakiś mniej dopracowany egzemplarz. Z tańszych zamienników to skv jak dla mnie jeden z lepszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie vaico przejechane już prawie 25 tys i dalej cisza czasem tylko przy porannym rozruchu na 2 sekundy zagrzechocze ale narazie nie przejmuje się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...