Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Termostat czy pompa wody ?


koper711

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ja mam podobny problem.

Chodzi o AVF.

Zaczęło się od błędu 17664 - Engine Coolant Sensor G62: open or short to Plus

P1256 - 35-10 - - - Intermitten

Kupiłem nowy oryginalny czujnik. Dzisiaj założyłem. Odpalam samochodzik a na wskaźniku pokazuje temperature około 50C.

Kilka dni temu pojechałem w traskę i w korku temperatura na zegarze poszła poza 90C. Dopiero włączyłem ogrzewanie i spadła.

Po wymianie czujnika w Instrments pokazuje temperature 53 C, natomiast w Engine pokazuje aż 108,7 C. Fuel temp 68.4 Intake Air Temp 65,7 C.

Doradzcie w czym może być problem. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale podczas zakładania czujnika wypadł mi i wpadł na "pampers" silnika.

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo to samo, wymien termostat i bedzie git, tylko jak bedziesz kupowal termostat to tylko oryginal, ja za pierwszym razem kupilem zamiennik i pochodzil 2-3 tygodnie wiec za ta niewielka w sumie roznice w cenie szkoda zachodu, ta glupota kosztowala nowy termostat tym razem orgilal nowy oring i g12 mimo ze 3 tyg temu zalany nowy, no ale nawet gdybym chcial to calego nie zlapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wymieniłem termostat + czujnik temp. i wszytsko jest OK

trzyma cały czas 90.

Pozdr..

a ile musisz przejechać zeby sie zagrzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wsiadam do samochodu, odpalam go i chodzi te minimum 3-5 minut na jałowym, później dopóki się nie nagrzeje nie przekraczam 1800 obrotów i przy takiej jeździe jak dojeżdzam ze Starówki na Targówek (tj. około 5-6km) to auto jest prawie rozgrzane( mniej wiecej 70 stopni )

Daje takie porównanie bo bardzo często robie taką trase i stąd wiem jak sie mniej więcej nagrzewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja mialem ten sam problem samochod osiagal tylko 70 stiopni. wymienilem termostat i teraz 90 stoipni osiaga :P termostat uy mechaniak kosztuje ok 40 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja mialem ten sam problem samochod osiagal tylko 70 stiopni. wymienilem termostat i teraz 90 stoipni osiaga :P termostat uy mechaniak kosztuje ok 40 zl :)

termostat kupujemy ori :wink4: w aso ok 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wsiadam do samochodu, odpalam go i chodzi te minimum 3-5 minut na jałowym, później dopóki się nie nagrzeje nie przekraczam 1800 obrotów i przy takiej jeździe jak dojeżdzam ze Starówki na Targówek (tj. około 5-6km) to auto jest prawie rozgrzane( mniej wiecej 70 stopni )

Daje takie porównanie bo bardzo często robie taką trase i stąd wiem jak sie mniej więcej nagrzewa...

tak dlugo go trzymasz na jalowym zanim ruszysz ?? :blink:

ja tak ok 1 minuty i ruszam i ok 1 minuty jak sie zatrzymam i mam zgasic,po trasie ok 2-3 minuty'

ja zalozylem termostat Wahlera,chcialem Ori ale ojciec mnie zle zrozumial i kupil zamiennika,narazie jezdze 2 miesiace i jest ok :) co wiecie o tym zamienniku ?

jak padnie to nastepny bedzie ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną sytuację - 70 stopni. jak mogę się upewnić że to na pewno termostat? Vagowanie wyjaśni sprawę? zanim wydam kasę na wymianę termostatu chcę być pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną sytuację - 70 stopni. jak mogę się upewnić że to na pewno termostat? Vagowanie wyjaśni sprawę? zanim wydam kasę na wymianę termostatu chcę być pewny

Wydaje mi się że jak wymienisz termostat i czujnik temperatury to wszystko wróci do normy (pamiętaj tylko żeby kupować w aso te części) ale najlepszym rozwiązaniem będzie jak to jeszcze sprawdzisz np: Vagiem. . Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje wymienić termo (115 + ok. 80 wymiana). czujnik nie wiem ile bo nie sprawdzałem. chce ograniczyć koszty dlatego zastanawiam się jak to sprawdzić. popytam na forum kto ma vaga.

...

kto ma VAGa? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...