Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Termostat czy pompa wody ?


koper711

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam cały czas temp. 70 st Pierwsze co się narzuca to termostat. Ale podobno może to być też pompa wody. Jak można spr. co jest walnięte? Żeby nie wymieniać termostatu w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prawie ten sam problem, mam też 70 stopni ale dogrzewa mi czasami do 90-ciu.

Jak dogrzeje i troszkę depnę audicy to zaraz spada.

Ja myślę że to termostat, bo co ma pompa wody do tego?? :mysli:

pompa tylko pompuje płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma wachań temperatury to ja obstawiam termostat. U mnie grzało do max.82stopnie a po wymianie termostatu 91stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach termostaty będą do wymiany. Koszt w ASO około 80 zł + oring uszczelniający około 5 zł i koncentrat G12+ około 35 zł za 1,5 litra.

Wymiana opisana w dziale warsztat lub u jakiegoś fachmana to koszt około 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były te same objawy ,wymieniłem termostat i teraz jest OK :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymień termostat i wszystko wróci do normy (90 oC)

________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to była pompa wody to płyn by się gotował i nie miał byś ogrzewania .Zacznij od najprostszej rzeczy zmień termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Sosnowiec termostat 115 zł. Nie pytałem o więcej. Poszukam na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukam na allegro.

Nie polecał bym zakupu termostatu na allegro. Jedynie w ASO

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukam na allegro.

Nie polecał bym zakupu termostatu na allegro. Jedynie w ASO

No właśnie okazało się, że nawet nie ma na allegro. A jak sklepy z częściami ?

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem....wskazówka temperatury mi skacze rzadko dochodzi do 90 nigdy nie przekracza jak juz zlapie 90 to trzyma jak wbita....ale ciezko jest to 90 zalapac trzeba naprawde duzo jezdzic jakies 30 minut i to nie zawsze tylko jezeli ostro butuje.....przewaznie temperatura skacze sobie od 60 do 85 w ciagu minuty porafi zmnienic polozenie kilka razy.....wymienilem termostat ori oczywiscie i zmienilo sie to ze troszke szybciej lapie 90 stopni ale po kilku dniach ciagle jest to samo stoje w korku opada przyspieszam podnosi sie czasem jak stoje w miejscu moge zauwazyc jak wskazówka sobie wedruje...........w nastepna sobote wymieniam czujnik temperatury mam nadzieje ze to pomoze ba jak nie to juz sam nie wiem ,,,,,,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie zapominajcie o czujniku temperatury... być może macie 90st, a o tym nie wiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Sosnowiec termostat 115 zł. Nie pytałem o więcej. Poszukam na allegro.

Euro wysoko stoi to i części w aso drogie. A na allegro nawet nie próbuj zaglądać tylko idź od razu do serwisu po termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien termostat i bedzie ok, u mnie wskazówka dochodziła do 70 stopni po wymianie jak reką odjał, aha temepratura szybciej sie podnosi z zimnego silnika kiedy przez pierwze kilometry temperatura na klimatroniku jest na LO czyli najnizsza, polecam ten sposób uzytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boseron a to dobrze tak odrazu wlaczac klime?? ja slyszlem ze lepiej najpierw troche przewietrzyc auto. a wogole chyba nie dobrze dla zdrowia tak odrazu na "LO"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam ten sam problem. Też trzyma prawie cały czas 70-80 stopni, samochód kupiłem dwa tygodnie temu i tyle co wiem z historii z audi to że rozrząd z pompą wody był wymieniany przy ok. 120 tys.km a teraz ma ok 210 tys. i przy tym przebiegu podobno trzeba wymienić to po raz drugi. Można z tego wnioskować że pompa już zdycha, ale nie znam się na tym i skoro mówicie że to termostat to wymienie go razem z rozrządem i pompą i mam nadzieje że będzie po problemie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam ten sam problem. Też trzyma prawie cały czas 70-80 stopni, samochód kupiłem dwa tygodnie temu i tyle co wiem z historii z audi to że rozrząd z pompą wody był wymieniany przy ok. 120 tys.km a teraz ma ok 210 tys. i przy tym przebiegu podobno trzeba wymienić to po raz drugi. Można z tego wnioskować że pompa już zdycha, ale nie znam się na tym i skoro mówicie że to termostat to wymienie go razem z rozrządem i pompą i mam nadzieje że będzie po problemie..

90 kkm to juz górna granica do wymiany rozrządu więc umawiaj się na wizytę u mechanika i wymieniaj bo problemów możesz sobie narobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale to wiem tylko to nie mały wydatek ale do końca wakacji musze się z tym wyrobić a tym czasem spokojnie bez męczenia silnika i jak najmniej jeździć;/

Będe chciał wymienić kompletny rozrząd, za jednym zamachem ten termostat i wszystko co tam trzeba wymienić do okoła tej sprawy ale tj. ok. 1500 zł znając życie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...