Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Logi wtrysków do sprawdzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, takie mam logi. Widać, że z 4 pompka coś nie tak ewidentnie. Auto po postoju odpala gorzej. Na 4 i 5 biegu drgania w zakresie 1.8-2tys obr. Co sądzicie? Pierwszy screen 900 drugi 2tyś obrotów.

audi.png

audi2.jpg

Edytowane przez Lukaszek501

Opublikowano
  • Autor
LOG.TUNEZILLA.COM

 

Tutaj na zimnym silniku. Co się dzieje, że na ciepłym zaczyna tak wariować?

Opublikowano

Na początek może zrób normalne logi zamiast wrzucać sam screen. Tak jak widzisz 4 cylinder ma wysokie korekcje, na początek zamieniłbym pompki miejscami i wymienił uszczelnienia, a potem zrobił znowu logi.

Opublikowano

mialem to samo musialem wymeinic wtrysk.

rowniez 4 

czemu w wiekoszosci przypadkow ktore widzialem na necie, przewaznie pada 4 wtrysk?

 

Opublikowano
  • Autor

Narazie podmienię 2 z 4 i zobaczymy czy coś się zmieni.

Opublikowano
4 godziny temu, kubabkb napisał:

rowniez 4 

czemu w wiekoszosci przypadkow ktore widzialem na necie, przewaznie pada 4 wtrysk?

Ktos kiedyś pisał, że może to być wina złego przelotu powietrza do 4 cylindra, że kolektor jest źle zaprojektowany...

kolektor-ssacy-vw-passat-b5-fl-awx-avf-130km-038-129-713aj.jpg

Zazwyczaj po odkręceniu to 4 kanał w głowicy jest najbardziej zasyfiony itd... 

Ile w tym prawdy, nie wiem, ale może coś w tym być...

Opublikowano
  • Autor

Statyczne:

LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM

Dynamiczne: 

LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM

 

Opublikowano

Kąt synchronizacji można ustawić na zero albo delikatnie na minus, wtryski miałeś zamienić.

Opublikowano
  • Autor

Czekam na uszczelniacze, po zmianie wrzuce logi przy okazji zmienię synchronizacje.

Opublikowano
  • Autor

Nie ma potrzeby wrzucać logów. Zmieniona 4 pompka i uszczelniacze na pozostałych. 3xba + 1xar bo nie było innej na szybko dostępnej. Auto przestało trzepać lewarkiem a na postoju już nie buja jak łajbą na morzu. 4 pompka już niestety była przez kogoś wymieniana wcześniej, było na niej widać "oznaczenia" handlarza. W najbliższym czasie jeszcze tec2000 profilaktycznie użyję bo nie wiadomo ile "nowa" pompka leżała nie używana. Można zamykać temat i dzięki za odzew :thumbup1:

Opublikowano
W dniu 3.05.2020 o 14:51, kubabkb napisał:

mialem to samo musialem wymeinic wtrysk.

rowniez 4 

czemu w wiekoszosci przypadkow ktore widzialem na necie, przewaznie pada 4 wtrysk?

 

Faktycznie problem jest na czwartym cylindrze ale tak wysokie korekcje , (szczególnie jak zmieniają się mocno w czasie rozgrzewania silnika ) wcale nie świadczą o jakimkolwiek problemie z samym pompowtryskiwaczem.

W 90 % powodem jest stan dolnego uszczelnienia pompki i przedostające się do szyny paliwowej spaliny, które ją " zapowietrzają "( pęcherzyki spalin zawarte w paliwie które napełnia pompkę powodują że pompuje ona dużo mniejsze dawki paliwa niż te które chce ECU ).

Prawidłowa wymiana uszczelniaczy i śrub  mocujących, połączona ze zamianą miejscami pompek ( w tym akurat przypadku czwartej z dowolną inną ) da odpowiedź czy to wina uszczelniaczy, gniazda czy pompki.

Jest przynajmniej 70% szansy że po takim zabiegu wszystko wróci do normy :hi:

 

Edytowane przez piotrsob1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.