Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem ze skrzynią biegów


gala

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy problem polega na tym ze w czasie jazdy przy dodawaniu i puszczaniu gazu na biegach 2,3,4,5,6 drążek zmiany biegów sie rusza w górę i w dól. Na postoju gdy zmieniam biegi slychac stuki cięzko wchodzi wsteczny.Poduchy pod silnikiem sa ok, poduche od skrzyni wymienilem. Czy ktos z was mial podobny problem lub czy ktos moze mi pomoc w ustaleniu ewentualnej przyczyny z góry dziękuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to jak dwumas... ale poczekaj na inne sugestie bo to raczej ostateczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że poduszki są OK ,więc to prawdopodobnie dwumas albo coś ze sprzęgłem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy w przypadku uszkodzonego sprzęgła, może objawiać sie tym ze w czasie jazdy drążek zmiany biegów się rusza???? Mechanik powiedział ze poduchy pod silnikeim sa ok a sprzęgło sie nie ślizga chyba ze w przypadku poduch pod silnikiem mechanik sie mylił :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no My pod samochodem nie leżeliśmy...jeśli poduchy ok to trzeba sprawdzić dwumas

nie szarpie autkiem podczas ruszania, nie słyszysz wtedy jakiś metalicznych dźwięków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie metalicznych dzwiękow nie słysze, samochodem tez nie szarpie pojade jeszcze do innego mechanika sprawdzic te poduchy pod silnikiem.Bo przyznam ze te biegi nie wchodza zle po za wstecznym ze bywalo czasami ze nie chcial wejsc lub wchodzil ciezko.Tylko ten drązek mnie wku... na kazdym biegu sie rusza jak przyspieszam lub puszczam pedał gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam w swoim AVF'ie. Nie szukałem jeszcze przyczyny, bo mi to nie przeszkadza. Natomiast mogę powiedzieć ze poduszki pod silnikiem zmieniałem, nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze czeka mnie wymiana dwumasa :(,wszystkie poduchy sa ok.Panowie a czy uszkodzony dwumas moze obiawiac sie tym ze samochod glosniej chodzi,wiecej pali?? Jaki mnie czeka koszt tej calej zabawy sprzęgło+dwumas??? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumas okazyjnie 1000zł

http://www.allegro.pl/item599561202_kolo_dwumasowe_sachs_audi_skoda_vw_afn_awx_avf.html

choć kupiłbym LUKa... czyli 1200zł

sprzęgło (pamiętaj że w AVF jest większe niż w AWX !!!)

czyli http://www.allegro.pl/item579665948_sprzeglo_luk_a4_skoda_superb_vw_passat_1_9_tdi.html

takie ogłoszenie trzeba brać z przymrużeniem oka bo napisane AWX/AVF... a to nie jest możliwe

ok. 450zł

robocizna pewnie z 300zł

więc prawie 2000zł wyjdzie...[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2009, 13:54_________________________________________________jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2009, 15:16_________________________________________________dwumas+sprzegło firmy LUK wymieniłem i jest bez zmian, tzn biegi plynniej wchodzą ale stuki przy zmianie biegów pozostaly nie zawsze je slychac ale sa. Drazek jak ruszał sie góra-dól tak rusza sie dalej. A jakby tego było mało to ostatnio samochodzik buczy,głosniej chodzi i szczeze mam juz k...... dosc :wallbash: jutro jade na diagnostyke do ASO odnosnie tego buczenia bo jak do drazka sie przyzwyczaiłem to do BUCZENIA nigdy w zyciu sie nie przyzwyczje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185[br]Dopisany: 05 Kwiecień 2009, 15:16_________________________________________________dwumas+sprzegło firmy LUK wymieniłem i jest bez zmian, tzn biegi plynniej wchodzą ale stuki przy zmianie biegów pozostaly nie zawsze je slychac ale sa. Drazek jak ruszał sie góra-dól tak rusza sie dalej. A jakby tego było mało to ostatnio samochodzik buczy,głosniej chodzi i szczeze mam juz k...... dosc :wallbash: jutro jade na diagnostyke do ASO odnosnie tego buczenia bo jak do drazka sie przyzwyczaiłem to do BUCZENIA nigdy w zyciu sie nie przyzwyczje pozdrawiam

Zdaj relacje po wizycie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w ASO i po diagnostyce samochodziku panowie powiedzieli ze silnik jest w bardzo dobrym stanie :naughty: ze nie ma do czego sie przyczepic,powiedzieli mi ze samochodzik ma CHIPA o czym nie wiedzialem a faktycznie samochodzik sie zbiera,ewentualna glosna praca silnika lub tak jak im to zasegurowalem 'BUCZENIE' moze byc spowodowane tym ze samochodzik ma WIRUSA.Powiedzieli mi ze jestem przewrazliwiony to samo powiedziala moja narzyczona ktora tez jezdzi samochodem na co dzień wiec moze faktycznie tak jest bo do tej pory jezdzilem benzyniakami.Poruszylem rowniez kwestie ruszajacego sie drazka hehe mowiac im ze wymienilem poduche skrzyni a poduchy pod silnikiem sa ok co sami z reszta sprawdzili powiedzieli ze tak niekiedy sie dzieje ze nie mam sie czym przejmowac. Wiec chyba musze troszeczke ostygnąć i poprostu dbac o samochodzik tak jak do tej pory robilem i cieszyc sie z jazdy :> POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna buczenia może być zużyte złącze elastyczne tzw. plecionka. Mam plecionkę do wymiany i występuje u mnie takie buczenie w trakcie dodawania gazu Poszukaj na forum było o tym kilka tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna buczenia może być zużyte złącze elastyczne tzw. plecionka. Mam plecionkę do wymiany i występuje u mnie takie buczenie w trakcie dodawania gazu Poszukaj na forum było o tym kilka tematów.

do tego czesto plecionka ulega uszkodzeniu wlasnie przy uszkodzonych poduszkach bo silnik sie za mocno rusza na nich ..

wiec ja bym jednak dokladnie sprawdzil poduchy. dziwi mnie ze ktos tak autorytarnie stwierdza ze sa okey bez ich demontazu.

nie wiem jak wygladaja u Ciebie, ale czesto poduszka jest tak zabudowana ze dopiero po demontazu mozemy cos zobaczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oficjalnie odkopuję temat! :gwizdanie: działał ktoś w związku z tematem podnoszenia się gałki zmiany biegów przy dodawaniu gazu? U mnie nie ma żadnych oznak zużytego sprzęgła/dwumasa oprócz tej cholernej gałki :wallbash: może AVF tak ma i musi mieć? :thumbdown: w sumie mi to nie przeszkadza, ale wole zapobiec jakieś usterce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...