Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Najprawdopodobniej padł wtrysk sterujący po 5 miesiącach od wymiany


rav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pod koniec października 2008 wymieniałem sterujący wtryskiwacz na 3 cylindrze.

I tu nagle znów się pojawił błąd 00542 - Czujnik uniesienia igły – G80.

Co może być przyczyną tej usterki. Nadmienię, iż ostatnio jak wymieniałem

ten wtryskiwacz to kupiłem nowy w ASO AUD i tak szybko padł. :mysli::rant:

Raczej nie łudzę się, że rozłaczyły się jakieś kabelki.

Czy oriętuje się ktoś z szanownych forumowiczów jaki jest okres gwarancji na

tego typu część. Bo troche się wquerwiłem jak znów zobaczyłem ten błąd.

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie za na taką czesc to conajmniej rok gwarancjii powinno byc, szkoda ze nie zapytałeś sie jak wyglada gwarancja przed zakupem w tymże ASO, poprostu jedż do nich z reklamacja wtedy zobaczysz co ci powiedzą, jednak wydaje mi sie że musisz byc pewny ze to ta czesc sie zepsuła bo jak nie to podlicza Cie za diagnoze,.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

szkoda ze nie zapytałeś sie jak wyglada gwarancja przed zakupem w tymże ASO

Nawet nie pomyślałem, o terminie gwarancji, gdyż sądziłem, iż tego typu części nie psują się po

kilku miesiącach użytkowania, bo to tak ja by padały te wtryskiwacze w kilka miesięcy po zakupie

auta.

poprostu jedż do nich z reklamacja wtedy zobaczysz co ci powiedzą, jednak wydaje mi sie że musisz byc pewny ze to ta czesc sie zepsuła bo jak nie to podlicza Cie za diagnoze,.

Mam pewność, że to ta część się zepsyła bo wcześniej też miałem ten sam błąd i skończyło się wymianą wtryskiwacza, a po jego wymianie błąd zniknoł.

A jeśli chodzi o termin reklamacji to chciałbym się upewnić wcześniej tak aby serwis nie wcisnoł mi

,że okres reklamacji już minoł, bo to w końcu nie jest część za 10 PLN.

____________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotne jest czy tą część wymieniali ci w ASO lub autoryzowanym serwisie i czy masz rachunki na to,przy reklamacjach będą czepiać się wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Istotne jest czy tą część wymieniali ci w ASO lub autoryzowanym serwisie i czy masz rachunki na to,przy reklamacjach będą czepiać się wszystkiego.

Ten wtryskiwacz nie wymieniali mi w ASO bo zaproponowali mi bardzo wysoką cenę, niemal ruwną cenie wtryskiwacza (ok 1.000,00 PLN),

lecz tam tą część zakupiłem i mam na nią fakturę VAT.

______________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fakturę to muszą uznać reklamację, oczywiście jak znam życie będą próbowali zganiać, że nie montowane u nich itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to masz gwarancji 2 lata od daty zakupu, wiec się nie martw muszą uznać mimo tego że nie montowałeś u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał,

reklamuj w ASO, nie moga nie uznac reklamacji.

Rozumiem, ze blad po skasowaniu wraca? Sprawdzales/czysciles styki? [choc to 0,1% przypadkow].

btw, tez Ci silnik zaczal pracowac jak traktor? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rafał,

...

Rozumiem, ze blad po skasowaniu wraca? Sprawdzales/czysciles styki? [choc to 0,1% przypadkow].

btw, tez Ci silnik zaczal pracowac jak traktor? :cool1:

Tak po skasowaniu błąd wraca. Byłem dzisiaj u mechanika aby mi posprawdzał styki kabli. Po oględzinach

stwierdził, że to nie problem w połaczeniach, lecz padł wtryskiwacz. :confused4:

Rafał,

...

btw, tez Ci silnik zaczal pracowac jak traktor? :cool1:

Nooo tak to mozna nazwać :angry:

Po za tym troche spadło spalanie i to mnie zaniepokoiło, gdyż wcześniej

jak mi padł ten wtryskiwacz to objaw był identyczny.

Nawet przez pewien czas byłem z tego zadowolony, ale tylko do chwili

w której dowiedziałem sie, że mam kosztowną wymianę wtryskiwacza :decayed:

-----------

W poniedziałem jadę do ASO z reklamacją. Zobaczymy co mi powiedzą :)

____________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem w prawach konsumenta,ale możesz zagadać w ASO,ze towar który nabyłeś jest niezgodny z umową (kupna-sprzedaży). Podczas zwrotu masz prawo zastosować się do praw reklamacji, oraz niezgodności z umową. Możesz spróbować zarzucić,ze ten wtrysk miał wadę konstrukcyjną od samego początku i nie powoływać się na naprawę gwarancyjną, tylko na wymianę na nowy ze względu na niezgodność z umową - wg mnie większe szanse na odzyskanie kasy/wymianę na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze padł nowy i to po tak krótkim czasie, ja bym brał towar, faktuę i naginał do ASO, mam nadzieję ze nie bedziesz miał problemów bo w ASO VW w Zabrzu przy dziale cześci wisi duża kartka z napisem że na niektóre częsci zakupione u nich ale nie montowane w ASO nie dają gwarancji, nie wiem czy to jest zgodne z prawem konsumenta. Ja też kupowałem komplet pompek do 2,0 tdi, montowałem je poza ASO, odpukać po roku narazie nic sie z nimi nie dzieje, zmieniłem tylko stację paliw z którą miałem sprawe i pokrywali mi koszty naprawy, teraz wybrałem inną stacje i tylko tam tankuje i zbieram faktury w razie co....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem w prawach konsumenta,ale możesz zagadać w ASO,ze towar który nabyłeś jest niezgodny z umową (kupna-sprzedaży). Podczas zwrotu masz prawo zastosować się do praw reklamacji, oraz niezgodności z umową. Możesz spróbować zarzucić,ze ten wtrysk miał wadę konstrukcyjną od samego początku i nie powoływać się na naprawę gwarancyjną, tylko na wymianę na nowy ze względu na niezgodność z umową - wg mnie większe szanse na odzyskanie kasy/wymianę na nowy.

Dokładnie Lukasera ma rację, najlepiej od razu pociągnąć ich za zgodność towaru z umową. Z gwarancją jest tak że jak napiszą w warunkach że gwarancja obowiązuje tylko w przypadku montażu w autoryzowanym serwisie to się tego nie przeskoczy i napewno odmówią wymiany, tutaj jeszcze sprzedawca ma chyba obowiązek przekazać Ci warunki gwarancji do zaakceptowania a gwarancji producent nie musi wcale dawać na rok czy dwa, moze dac np szesc miesiecy, a jeżeli chodzi o zgodność towaru z umową to ona obowiązuje sprzedawcę nie producenta i przez dwa lata ale tylko w przypadku osoby fizycznej, prawo to nie skutkuje w przypadku firmy, ja kiedyś miałem przejscia właśnie z gwarancją tylko w przypadku kotła ogrzewania gazowego, po zgłoszeniu usterki jakas panienka z usmiechem stwierdziła ze gwaracja sie skonczyla i koszt roboczogodziny to 180/h plus czesci 800 i jescze dojazd, razem wszystkiego wyszło ponad 1500 zł, potem wyczytałem w necie wlasnie o zgodnosci towaru z omową i wysłalem im pisemko faksem, po godzinie ta sama panienka zadzwoniła umowic się na naprawe i wszystko zrobili za free, tak wiec od razu ciagnij ich za zgodnosc towaru z umową naipierw poczytaj w necie o zgodnosci towaru z umowa, jest tego bardzo dużo, pisząc pisemko powołaj sie na paragrafy, myśle że nie powinno być problemu z wymianą na nowy, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Kolego ja proponuje zadzwonić do Rzecznika Praw Konsumenta w swoim rejonie i On Ci powie jak taka gwarancja wygląda. Ja jak mam nieraz problem z reklamacją to się radzę tej instytucji a jak gwarant nie chce uznać reklamacji to RPK pomoże Ci napisać pismo i nawet sam zajmie się taką sprawa. Ogólnie mówiąc sprzedaż części w serwisie jest jako sklep tak że nie powinno mieć to znaczenia czy montowane u nich czy nie. Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem rozwiązany. :lol1:

Po burzliwej rozmowie w ASO uznali mi reklamację wtryskiwacz.

Dziaisj jadę na wymianę. :decayed:

___________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...