Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzęzenie na ciepłym po postoju


Bogowy15

Rekomendowane odpowiedzi

Udalo mi się nagrac 4 filmy.

 W dwa podczas jazdy trzeba się wsluchac wtedy slychac ten dzwiek

 

 

I jeden na 3cim biegu bo moze to cos z zaworem wg? Ale wtedy by nie znikał po krotkim czasie

 

Lepiej nie udalo mi się nagrac, noestety szum itd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wtyczkę od napinacza zmiennych faz - 2pin. U mnie też się głowiłem czy to blacha, czy wydech, czy dwumas czy łańcuch. 

Odpiąłem wtyczkę i przestało brzęczeć - czyli napinacz, czyli najgorzej :P  Ale przynajmniej już teraz wszystko jasne.

 

Auto na sprzedaż, więc puszczę okazyjnie, trudno. Ktoś sobie zrobi na gotowe przynajmniej.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna to zrobic na dzialajacym silniku? Czy wyskoczy jakis błąd? 

Trzeba bedzie zrobic napinacz to go zrobie ale najpierw musze wiedziec co zrobic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co chcesz to robić na rozgrzanym silniku. 

Wyciągnij po prostu wtyczkę na zgaszonym. Na pracującym nie próbowałem. Jest na wierzchu, trwa to 5 sekund.

Zobaczysz czy da to efekt. Jak tak to masz przyczne, jak nie, to wepnij i szukaj dalej. Nie wiem jak jaśniej to opisać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja pisalem ze na rozgrzanym. Pytam czy mozna na dzialajacym wiec po co drazyc temat. Mozna nie mozna i czy wyskakuje jakis blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bogowy15 napisał:

Pytam czy mozna na dzialajacym wiec po co drazyc temat.

Można. Jak tak będziesz jeździć to po pewnym czasie wywali checka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepne tylko dla testu, jak zniknie to pojutrze po prostu wymienie częsci ktore trzeba i dam znac co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wymianje lancucha rozrzadu, napinacza, poduchy przedniej, oleju, kompletnego rozrzadu dzwiek pozostal.

Jakies pomysly? 

Napinacz stary dalo sie wcisnac reka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki napinacz zastosowałeś? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz byl zalozony swag, ale wiem ze najlepiej oryginaly i wiem co powiesz ze tylko oryginal. Ale nie obstawial bym ze to napinacz jesli dzwiek jedt identyczny a na starym przy odpalaniu bylo go slychac na nowym juz nie slychac przy odpalaniu.

Gdyby to byl napinacz to nie sadze ze po przejechaniu kilometra dzwiek by znikal i juz mozesz sobie jezdzic dowoli i nie wroci az nie zgasisz i idczekasz okolo 30min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 miechy temu wymieniałem i założyłem swaga. Było cicho przez 15 minut. Poszedł na reklamację i zwrócili kasę. Założyłem ori bez wtyczki. Delikatne brzęczenie słyszę, ale dużo ciszej. U mnie nie brzęczał przy rozruchu tylko przy pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogowy15 napisał:

Napinacz byl zalozony swag, ale wiem ze najlepiej oryginaly i wiem co powiesz ze tylko oryginal. Ale nie obstawial bym ze to napinacz jesli dzwiek jedt identyczny a na starym przy odpalaniu bylo go slychac na nowym juz nie slychac przy odpalaniu.

Gdyby to byl napinacz to nie sadze ze po przejechaniu kilometra dzwiek by znikal i juz mozesz sobie jezdzic dowoli i nie wroci az nie zgasisz i idczekasz okolo 30min

Ja też będę zmieniać niedługo tylko jak idąc z napinaczami jest bardzo ciezki temat nie bez powodu jest aż tyle stronę tematu poświęconemu temu dziadostwu ?

Oddaj na gwarancję, chyba że Cię satysfakcjonuje naprawa, choć powiem Ci ze lepiej nie będzie tylko gorzej xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem oryginalny używany z nowymi ślizgami. Śmiga aż miło. Nie mam pojęcia czemu wszyscy się upierają na nowe ale zamienniki, skoro cena jest identyczna. Ja dałem 3 stówy (OLX).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 19:52, Bogowy15 napisał:

Udalo mi się nagrac 4 filmy.

To nie jest wina napinacza wg mnie, a dźwięki pochodzą od turbo, jakaś nieszczelność turbo-kolektor albo turbo-kat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przem, mi tez wydaje się ze to nie bedzie napinacz. Napinacz slychac inaczej. Przy rozruchu na starym bylo slychac i to nie ten dzwiek, tu bardziej uderzanie. Sam silnik chodzi cichutko jak orzystawiam ucho. 

Gdyby dzwiek byl caly czas bylo by latwiej znalezc, teraz moje podejrzenia sa na WG. Moze po przejechaniu kaealka sie nagrzewa i metal sie troszke zwieksza no nie wiem..  szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kolektor wydechowy. One lubią się luzować. Mi już 2 razy się zdarzyło 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po nasluchiwaniu i badaniu szukaniu, a dzwiek niosl sie ze ciezko go bylo zlokalizowac, okazalo się ze jedna nakretka na kolektorze wydechowym byla poluzowana ( od tyłu samochodu patrzac na silnik) 

Dzid rano byla cisza, jeszcze po pracy sprawdze czy dzwiek znikl.

Narazie go nie ma, jeszcze dam znac czy to bylo to.

Dzis cisza więc powód znaleziony, 

Dzieki Panowie za pomoc.

Edytowane przez Bogowy15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadki w tym mój, gdzie prawie wszystkie nakrętki w kolektorze wydechowym były poluzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...