Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczenie podczas jazdy


CiżęLipki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, z którym borykam się od bardzo dawna i nikt nie jest w stanie mi pomóc. Na marginesie, zanim przejdę do opisu, byłbym wdzięczny za polecenie jakiegoś sensownego warsztatu na terenie (lub w okolicach) Wrocławia. 

Problem mam następujący. Gdy trochę pojeżdżę (i pohamuję) coś zaczyna mi piszczeć (chyba z przodu tylko). Pisk ustaje po naciśnięciu hamulca - tym samym zakładam, że to właśnie w hamulcach jest problem. Moja hipoteza (z tym, że nie jestem specjalistą) jest taka, że jak trochę pohamuję to albo klocki się rozgrzewają, albo coś nie odbija i dlatego piszczą podczas jazdy. Ponadto, czasami w trakcie jazdy, piszczenie pojawia się tylko przy lekko odchylonych kołach... innym razem (aczkolwiek to może być złudzenie) przy lekkim odchyleniu, pisk ustaje. Jest to niesamowicie uciążliwe. Po godzinnej jeździe na autostradzie (czy nawet po godzinie w mieście) piszczenie jest bezustanne (rytmiczne i zbieżne z prędkością toczenia). Po krótkim postoju (15-20 minut) najczęściej problem ustępuje, aby powrócić w trakcie jazdy. 

Co było robione? 

- wymiana przewodów hamulcowych

- wymiana tarcz i klocków

- szlifowanie klocków (nie prosiłem o to - warsztat samodzielnie postanowił tak rozwiązać problem)

- regeneracja zacisków

- wymiana tarcz i klocków

Borykam się z tym od roku. Będę wdzięczny za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że gdy piszczy w trakcie jazy, czasami (chyba na prostych kołach) przestaje... ale pojawia się przy wjechaniu na nierówności (generalnie gdy zawieszenie mocniej pracuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska sprawne? Rozumiem, że koła nie grzeją się przesadnie po jeździe? Osłony tarcz nie są wygięte? Jak hamujesz silnikiem to coś to daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki sam motyw,i to właśnie winne było łożysko koła przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, golfagn napisał:

Łożyska sprawne? Rozumiem, że koła nie grzeją się przesadnie po jeździe? Osłony tarcz nie są wygięte? Jak hamujesz silnikiem to coś to daje?

Nie wydaje mi się, żeby była różnica przy hamowaniu silnikiem. 

Co do łożysk, przyznam, że nie mam pojęcia - nie wiem jak to ocenić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

Miałem kiedyś taki sam motyw,i to właśnie winne było łożysko koła przedniego.

To by tłumaczyło dlaczego kilku mechaników nie daje sobie z tym rady. Jak to zdiagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

Miałem kiedyś taki sam motyw,i to właśnie winne było łożysko koła przedniego.

Mówisz, że też miałeś takie piszczenie? A jakieś inne objawy? Bo u mnie nic innego się nie dzieje w zasadzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, CiżęLipki napisał:

Mówisz, że też miałeś takie piszczenie? A jakieś inne objawy? Bo u mnie nic innego się nie dzieje w zasadzie. 

Gratuluję nicku,dopiero zauważyłem ?

Tak,popiskiwanie w różnych sytuacjach podbnych jak u Ciebie,lekkie hamowanie przerywało to na chwile. Koło było sztywne,nic się nie grzało. Po wymianie było już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha u mnie to samo, szału można dostać.Każda jazda dluzsza niż 10 km skutkuje właśnie czymś takim. U mnie to raczej z prawej strony. Jeśli to łożysko to lipa bo wymieniałem 23tkm temu z firmy FAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie problem już raczej rozwiązany, 100km od wymiany tarcz, dokładnego przeczyszczenia wszystkiego, a w szczególności prowadnic zacisku (w ogóle nie przesuwały się w gumkach) nic nie piszczy.

Edytowane przez piti82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u mnie problem dalej występuje. Załączam trzy króciutkie nagrania (z telefonem wystawionym za okno podczas jazdy przy stosunkowo małej prędkości). Tak jak wspominałem wcześniej, problem pojawia się po jakimś czasie (w trakcie jazdy) i piszczy, gdy nie hamuję (piszczy podczas jazdy i toczenia się). 

2.m4a 3.m4a 1.wav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...