Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Poduszka pod skrzynię biegów


robert191

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec mam nastepujacy problem - od kilku dni moje auto skrzypi , na poczatku tylko przy ruszaniu , teraz troche czeciej to slychac, podczas

jazdy na nierownosciach i kierownica troche drzy przy predkosciach ponad 150km/h ,

wiec pojechalem na kanal w celu zdiagnozowania - powiedziano mi ze to poduszka(tylnia) pod skrzynia biegow. pojechalem do Audi i dostalem

dwa numery 8E0 399 105 HL( prawdopodobnie poduszka ok. 220 zl) i 8E0 399 263 BH. ( chyba lapa okolo 350 zl). No wiec mam takie pytanie- czy to

sa na pewno prawidlowe czesci? czy wystarczy samej poduszki czy musi byc komplet , czy sa jakies dobre zamieniki ? bo jak bylem w w takim

jedenym auto serwisie to powiedzieli ze wystepuje tylko w orginale i koszt 450 zl , mam natomiast jeszcze kumpla w inter carsie i powiedzial mi ze

jest zaminik Lemfordera tej czesci 8E0 399 105 HL i kosztuje okolo 140 zl(chyba hurtowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś w stu procentach pewien, że to poduszka?

Pierwsze słyszę, żeby poduszka skrzypiała (choć może jeszcze krótko żyję).

Najcześciej skrzypienie wydobywa się z wahaczy - niestety ciężko jest zlokalizować ten skrzypiący.

Coś mi się wydaje, że powinieneś dla pewności odwiedzić jeszcze innego mechanika w cely weryfikacji (tylko go nie naprowadzaj na temat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te poduchy nie mają czujników zużycia? nie ma nic na VAGu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te poduchy nie mają czujników zużycia? nie ma nic na VAGu?

jedna poduszka silnika ma czujnik, tyle ze czesto nic nie wykazuje... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec mam nastepujacy problem - od kilku dni moje auto skrzypi , na poczatku tylko przy ruszaniu , teraz troche czeciej to slychac, podczas

jazdy na nierownosciach i kierownica troche drzy przy predkosciach ponad 150km/h ,

wiec pojechalem na kanal w celu zdiagnozowania - powiedziano mi ze to poduszka(tylnia) pod skrzynia biegow. pojechalem do Audi i dostalem

dwa numery 8E0 399 105 HL( prawdopodobnie poduszka ok. 220 zl) i 8E0 399 263 BH. ( chyba lapa okolo 350 zl). No wiec mam takie pytanie- czy to

sa na pewno prawidlowe czesci? czy wystarczy samej poduszki czy musi byc komplet , czy sa jakies dobre zamieniki ? bo jak bylem w w takim

jedenym auto serwisie to powiedzieli ze wystepuje tylko w orginale i koszt 450 zl , mam natomiast jeszcze kumpla w inter carsie i powiedzial mi ze

jest zaminik Lemfordera tej czesci 8E0 399 105 HL i kosztuje okolo 140 zl(chyba hurtowo)

rozwiazales ten problem ?.....bo u mnie mam do wymiany podusze od skrzyni co zmieniles ? ( peknieta guma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poduszki silnika jest ale nic nie pokazuje :gwizdanie: właśnie jestem po wymianie tej poduszki bo olej z niej wyciekł a zaden bład nie wyskoczył :mysli:

Za poduszke w ASO dałem 220zł podruba bo w ASO chcieli 430zł :kwasny: i co mnie wkurza to troszke czuć wibracje silnika w aucie :angry: ale to jest lepsze niz stukanie przy przyspieszaniu lub zmianie biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie tez mam ta poduszke do wymiany. Ale mam pytanko czy przez uszkodzana ta poduche z czujnikiem moga trudniej wchodzic biegi czy to nie ma z tym nic wspolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja od kąd kupiłem auto to mam problem ze szkrzynią bo przy wbijaniu biegu lub też przy wyjmowaniu najczęściej czwórki lub trójki słychać tak jakby uderzenie dosyć głośno i nie przyjemnie. Dodam jeszcze do tego wszystkiego że fabrycznie auto było w automacie i jakieś 70 tyś temu była wymieniona skrzynia na 6 w ASO w Niemczech. Myślicie że takie dzwięki to również może być poducha?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...