Skocz do zawartości
IGNOROWANY

b5 widebody


majkelmn

Rekomendowane odpowiedzi

:siema:

Przedstawiam moje A4 B5 1.8t 150KM Avant Quattro z 97r.

Auto kupiłem w maju 2019, przebieg 302tys km jak się później okazało cofnięty.

Z seryjnego wyposażenia:

  • Quattro
  • skrzynia manual 5b
  • 4 szyby w prądzie
  • elektryczne zwierciadła z podgrzewaniem
  • felgi 16"+ zapas 16"
  • climatronic
  • 4x airbag
  • skórzane fotele
  • zawieszenie 1BE
  • podgrzewane dysze spryskiwaczy i wkładka zamka
  • ABS + EDL
  • i coś tam jeszcze pewnie

Ze zmian jakie zastałem to kierownica trójramienna, radyjko JVC, felgi amatorsko pomalowane na czarno i wyjęty moduł SRS (kontrolka z licznika też zniknęła)

Po kupnie wleciał rozszerzony pakiet startowy: filtry, olej, świece, rozrząd z pompą, żarówki H7 Philips +130%, uszczelniacze, odma, chłodniczka i czujnik temp. oleju, akumulator BOSCH S4, kompletny wielowahacz SKV, tuleje tył i chwilę potem nagrzewnica.

 

Moje mody

Silnik, napęd, podwozie:

Skrzynia DQT, wał, dyfer z 2.5 TDi, półosie przód SuperB I 1.9

Sprzęgło jednomas od ABK roztoczone pod tarczę 240mm na kewlarze z dociskiem od LT, wg instrukcji Dev

Zwrotnice S4, zaciski jednotłok B7, tarcze zimmermann sport 320mm, klocki ferodo ds performance, osłony, przewody w oplocie

Nowy zbiorniczek płynu hamulcowego, chłodniczego, oba korki, pompka sprzęgła, przeguby zewnętrzne

Gwint MTS Gold

Nowe opony Kumho Ecsta PS71

Felgi OZ 19" 8,5J + dystanse 15mm tył

Nadwozie:

zderzak przód od polifta + dokładka w kolor

halogeny oklejone na żółto

progi od Omegi B FL

tylny zderzak na nowo polakierowany z dokładką

wycieraczki przód banany od Passata B5 FL

silnik wycieraczki tył (czeka na montaż)

Wnętrze:

Podsufitka oklejona materiałem na czarno + słupki czarny mat

lampki wnętrza, uchwyty, osłony przeciwsłoneczne szare od polifta

Wnętrze na razie rozebrane, czeka na tunel 2din po lifcie, licznik z FIS, tempomat, RNS-E i parę innych pierdół. Sufit też ponownie zdjęty bo jest parę poprawek do zrobienia oraz środkową lampkę od B5 zastąpi większa od A6 C5. Będą napewno też inne głośniki, kierownica i fotele ale jeszcze nie wiem jakie.
+ klika moich fantazji ale to wrzucę jak już bedę wiedział jak je zamontować ;)

Z zewnątrz zdjąłem środkowe listwy z drzwi i ponownie zabrałem się za robienie zderzaka. Od tygodnia pracuję też nad widebody do mojego złoma:decayed: Wpadną poszerzenia błotników, lotka na klapę, nakładki na progi + zderzaki i maska będą przerobione - praktycznie full zestaw. Przy czym postaram się nie zrobić z Audi cyganowozu. Wszystko według własnego projektu, ale wzorować się będę na projekcie A4 B5 Kaleba z @builtofficial oraz A4 B5 startującego w serii BTCC. Po wszystkim całe auto będzie oklejone.

kilka dni po zakupie

d80e166de730dd0cmed.jpg   597ae0e9ca471e90med.jpg

572471268a72a150med.jpg   1c8ad0039d6b734amed.jpg

 

w trakcie modzenia

76f6904762446c4dmed.jpg   60f94d669f253bebmed.jpg

wymiana uszkodzonej nagrzewnicy                                                                           montaż progów i zderzaków

688f708cbcbc4471med.jpg   3022ca6ae5b4427emed.jpg

gotowa podsufitka do założenia                                                                                pierwsza przymiarka felg ;)

c7c1cde490d0fbbfmed.jpg   2e79c3a71f9f28d1med.jpg

demontaż środkowych listew oraz trzpieni mocujących dolne                                                                       rezanie zderzaka na gładko

7bfc10f7032aac5cmed.jpg    c95bf0d2693eaa54med.jpg

                                                                                                                      szybkie foty po myjni

8d47b33fa9971858med.jpg

mała zachcianka odnośnie tuningu wnętrza:decayed:

i najważniejsza obecnie rzecz, czyli widebody

83600d1c275999dbmed.jpg                       499d59f74f1b75e8med.jpg

51ac9b3182dd3549med.jpg                       4a8d06594c3b7709med.jpg

2b7f1e0c721e31d0med.jpg                       3a725b77c5ebbb7dmed.jpg

3110ae6bcd608656med.jpg                       f559ee6dc952c272med.jpg

fae00c7b4c0327femed.jpg                       ded5da4f5bd47d29med.jpg

b9a7a1d3274e1c64med.jpg                       b5588a79a1315befmed.jpg

be82d4a94994cfd3med.jpg                       366ff2e70934a367med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie się zapowiada. Czekam na kolejne postępy z prac. Powiedz mi proszę ten tunel jest z passata? Oraz kolejne pytanie - jak zamierzasz rozwiązać kwestię nawiewu w tym tunelu. Skąd będziesz czerpał powietrze? Spod foteli no i czy będziesz wzmacniał moc powietrza jakimś wiatraczkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ppatryk napisał:

Bardzo przyjemnie się zapowiada. Czekam na kolejne postępy z prac. Powiedz mi proszę ten tunel jest z passata? Oraz kolejne pytanie - jak zamierzasz rozwiązać kwestię nawiewu w tym tunelu. Skąd będziesz czerpał powietrze? Spod foteli no i czy będziesz wzmacniał moc powietrza jakimś wiatraczkiem?

Dziękuję! Tunel jest ori B5 połączony z tunelem od A6 C5 + przerobione kratki nawiewu od b5. Z powietrzem chcę się wpiąć w kanał od środkowych kratek z przodu. Dodatkowego wentylatora nie planuję, chyba że będzie słabo dmuchać to wtedy będę kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majkelmn napisał:

Dziękuję! Tunel jest ori B5 połączony z tunelem od A6 C5 + przerobione kratki nawiewu od b5. Z powietrzem chcę się wpiąć w kanał od środkowych kratek z przodu. Dodatkowego wentylatora nie planuję, chyba że będzie słabo dmuchać to wtedy będę kombinował

Kawałek ma do pokonania to powietrze. Jakąś karbowaną rurką będziesz to puszczał?

No i mam nadzieję, że body będzie ładniejsze niż builta, bo zderzak itp. to bardziej zdrutował niż poprawił wygląd :P
Zderzak też będziesz coś poszerzał, zmieniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu się dzieje :shock3:

wywal tylną wycieraczkę, po co Ci ona :decayed: ja już chyba 2 lata nie mam i mi to jakoś teraz nie przeszkadza a tyłek się szerszy robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2020 o 21:54, ppatryk napisał:

Kawałek ma do pokonania to powietrze. Jakąś karbowaną rurką będziesz to puszczał?

No i mam nadzieję, że body będzie ładniejsze niż builta, bo zderzak itp. to bardziej zdrutował niż poprawił wygląd :P
Zderzak też będziesz coś poszerzał, zmieniał?

tunelami z A6 jak da radę, i racja - zderzak mu nie wyszedł:kwasny: u mnie będzie wycięty jak na zdjęciu wyżej, zamiast kratek wpadnie też plaster miodu. Do tego dokładka na wzór tej z BTCC i splitter.

Godzinę temu, karol24 napisał:

co tu się dzieje :shock3:

wywal tylną wycieraczkę, po co Ci ona :decayed: ja już chyba 2 lata nie mam i mi to jakoś teraz nie przeszkadza a tyłek się szerszy robi

Jak po co? Szybkę ma czyścić w czasie deszczu:decayed: u mnie to rzecz obowiązkowa

 

Poszerzenia z przodu ściągnięte więc zabrałem się odrazu za tył

38afa63c150438fcmed.jpg

 

3229b75940116223med.jpg

5e8bafe899e6eb1bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaj, bo jestem ciekaw jak Ci to wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję, bo zapowiada się baaardzo ciekawie :kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa;)

Po tygodniu pracy udało się uformować tylne poszycia.

aa835f04c5e8595bmed.jpg

8783b819d381a59fmed.jpg

8db43dc7132d6300med.jpg

dbce97c289c000b2med.jpg

aa11ba4384d9ffc6med.jpg

Z racji że błotnik będzie skrócony musiałem przerobić poszycie drzwi ponieważ byłby problem z jego zamocowaniem

ce517c2256edb76emed.jpg

97832681dcf88cdbmed.jpg

31765d95ea90e112med.jpg

Odrazu wzmocniłem wszystkie elementy od wewnątrz dodatkowymi 2-3 warstwami maty szklanej. Dotychczas na 6 części poszło 6m2. Teraz są już naprawdę twarde, kilka próbowałem zrzucać z różnej wysokości żeby sprawdzić czy pękną - przetrwały crash test:decayed:

93753853789ac7e4med.jpg

Kupiłem też potrzebne klamoty żeby nadać ostateczny kształt z zewnątrz:)

02acad302bfb2356med.jpg

W tym tygodniu powinno udać się zamknąć temat poszerzeń błotników. No i jak przyjedzie dostawa maty to zaczynam działać z progami i zderzakami. Pojawił się też problem ponieważ w tej chwili z wyjątkiem tylnej klapy każdy element wymaga lakierowania:facepalm: Więc prawdopodobnie całe auto będzie malowane, zastanawiam się tylko na jaki kolor.

I żeby nie było że tylko z zewnątrz się auto modzi to zamiast RNS-E szukam tableta który zamontuję w liftowej konsoli:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawy projekt, czekam na końcowy rezultat. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, ale mogłeś już olać ten kierunek w błotniku z przodu i łagodniej zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 10:22, kristof91 napisał:

Zapowiada się ciekawie, ale mogłeś już olać ten kierunek w błotniku z przodu i łagodniej zejść.

Dzięki:) Zejście musi być ostre bo otwory chce w tym miejscu zrobić, a kierunek będzie zmieniony bo nie podoba mi się taki mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt. Narazie wygląda to słabo ale myślę że to kwestia seryjnych wąskich zderzaków. Oby coś z tego wyszło:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem jego postępy, zderzak przód totalna fuszerka, można było lepiej zrobić, to samo na tył chyba już brakło pomysłu, w każdym razie działaj i się nie podłamuj :decayed: Pamiętaj im więcej fot z relacji tym lepiej, zawsze może ktoś coś podpowie i wyjdzie lepiej jak w zamyśle :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2020 o 09:34, szafa napisał:

Śledziłem jego postępy, zderzak przód totalna fuszerka, można było lepiej zrobić, to samo na tył chyba już brakło pomysłu, w każdym razie działaj i się nie podłamuj :decayed: Pamiętaj im więcej fot z relacji tym lepiej, zawsze może ktoś coś podpowie i wyjdzie lepiej jak w zamyśle :thumbup1:

Ogólny zamysł miał dobry, ale pomijając zderzaki spasowanie elementów też pozostawia wiele do życzenia. A co do zdjęć to całkowicie się z tobą zgodzę, muszę częściej aktualizować temat:decayed:

Body wstępnie siedzi na aucie, okazało się że tył wystaje 2cm mniej niż powinien. Tak więc 2 dni szlifowania i ogarniania spasów na próżno:facepalm: Trzeba zmontować podpory które wypchną elementy na zewnątrz, ustalić ostateczne miejsca na śruby i wyrównać powierzchnię. Wtedy będzie można się zabrać za progi i zderzaki. Nie mam tylko pomysłu na tylni jeszcze:eusathink:

86c8d7ca75d24865med.jpg

d738bd6b841ed1e6med.jpg

fdf8f2826e407d18med.jpg

76775ffbd5be46e6med.jpg

8011321c067941f8med.jpg

db589a503c57c548med.jpg

fe2ceb7819fbdd20med.jpg

Jest za to pomysł na kolor:D

28addfa3766b1303med.jpg

Edytowane przez majkelmn
brak zdjęć
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo widzę że mój post odnośnie kolorów na FB pomógł:hi:

Powodzonka w działaniu, mam nadzieje ze te poszerzki finalnie będą połączone z elementami blacharskimi bez szpar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kowi87 napisał:

ooo widzę że mój post odnośnie kolorów na FB pomógł:hi:

Powodzonka w działaniu, mam nadzieje ze te poszerzki finalnie będą połączone z elementami blacharskimi bez szpar.

Bardzo pomógł, w idealnym momencie go dodałeś:lol:

Dzięki, poszerzek nie skończę póki szpary nie znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem częściej aktualizować temat ale przez ilość pracy dopiero wczoraj miałem czas żeby coś porobić przy body.

Przyszły w końcu dystanse:naughty: 75mm tył i 45mm przód. Poprawiona została też geometria zawieszenia i wymieniono butlę LPG bo poprzednia straciła ważność

8f3915186eded6f5med.jpg

c5ca53d076289e6bmed.jpg

13db23536615f45dmed.jpg

 Próbowałem zrobić wzór pod podpory z pianki montażowej ale wyszło z tego więcej szkody niż pożytku:facepalm: gąbka florystyczna jest jednak dużo lepsza do takiej roboty

b786ef7db42d885amed.jpg

07571f554be74081med.jpg

Skróciłem błotniki z przodu dzięki czemu pozbyłem się rudej na lewej stronie:decayed: Przednie poszerzki trzeba jednak przerobić bo są za wąskie i koło się nie schowa

89ddb079192059dcmed.jpg

2751f9d4549241eemed.jpg

3101e7c8c80b8138med.jpg

f5e01b660e89aaffmed.jpg

Splitter pod przedni zderzak też się tworzy. Zamiast maty szklanej użyłem tkaniny rowingowej która powinna być mocniejsza, zobaczymy jak się spisze

dd15e687c3459293med.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...