Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia s-tronic opinie


555porki

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Muskel1 napisał:

Jeszcze sobie mechatronikę dolicz i upiększaj dalej:wink:

1600zl to dużo? Widzę że kolegę ktoś ładnie naciągnął na koszty skoro takie skrzywienie pozostalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że mnie nikt nie naciągał. Mam manualną skrzynie co pisze w profilu. Za to kolega chyba ma problemy z zaakzeptowaniem prawdy i lubi sobie upiększać. Wpisz sobie w wyszukiwarkę słowa s-tronic i koszty albo problemy i życzę miłej lektury na kilkanaście dni. Odpowiedz na Twoje pytanie: tak 1600 zł to dużo, zważywszy na to, że to wydatek nie potrzebny bo w manualu nie ma mechatroniki. Jeszcze cos? 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Muskel1 napisał:

Wyobraź sobie, że mnie nikt nie naciągał. Mam manualną skrzynie co pisze w profilu. Za to kolega chyba ma problemy z zaakzeptowaniem prawdy i lubi sobie upiększać. Wpisz sobie w wyszukiwarkę słowa s-tronic i koszty albo problemy i życzę miłej lektury na kilkanaście dni. Odpowiedz na Twoje pytanie: tak 1600 zł to dużo, zważywszy na to, że to wydatek nie potrzebny bo w manualu nie ma mechatroniki. Jeszcze cos? 

Tak jeszcze coś. Noe obchodzi mnie jakaś tam twoja manualną skrzynią i czego się tam naczytales w internetach. Z tego co widzę jakie ty tu bzdury wypisujesz po forum i jeszcze się upierasz przy swojej racji to odpuszczam dalszą dyskusję z Tobą. Ja wiem swoje ty swoje. Tylko proszę Cię nie wciskają więcej kitu innym użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj powiało chłodem. Nie krzycz jak lew bo miałczysz jak kotek. Wskazówke z internetem podałem tylko Tobie bo najwyraźniej niewierny Tomaszu, nie uwierzysz dopuki nie zobaczysz. Ja nie muszę czytać po internetach. Wystarczy mi to co widzę czyli 80% osób mających tą skrzynie które znam i jej awaryjność i koszty utrzymania. Masz racje, odpuść sobie oszczędzi to wielu osobom dodatkowych kosztów, chyba że Ty je pokryjesz bo dla Ciebie 1600zł to żadne koszta. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Oj powiało chłodem. Nie krzycz jak lew bo miałczysz jak kotek. Wskazówke z internetem podałem tylko Tobie bo najwyraźniej niewierny Tomaszu, nie uwierzysz dopuki nie zobaczysz. Ja nie muszę czytać po internetach. Wystarczy mi to co widzę czyli 80% osób mających tą skrzynie które znam i jej awaryjność i koszty utrzymania. Masz racje, odpuść sobie oszczędzi to wielu osobom dodatkowych kosztów, chyba że Ty je pokryjesz bo dla Ciebie 1600zł to żadne koszta. 

Idąc twoim tokiem myślenia 3.0tdi jest bezawaryjne A 2.0tdi to padaka co sypie się każdego dnia... kotku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

145tys nalatane na s-tronicu i zero klopotow, co 60tys km olej wymieniany. Na necie to ludzie roznie pisza, poza tym z regoly pisza ci co im cos sie zepsulo, nie smakowalo, itd. Malo kto lata do neta by pochwalic sie, ze kolejne 10 tys km zrobione i nic sie nie stalo. Muskel, jak zrobisz kilkadziesiat tys km s-tronic'em to mozemy pogadac. Podaj mi dowolny silnik, automatyczna skrzynie i znajde ci na necie, ze sa posty jakie to padlo jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Korton555 napisał:

145tys nalatane na s-tronicu i zero klopotow, co 60tys km olej wymieniany. Na necie to ludzie roznie pisza, poza tym z regoly pisza ci co im cos sie zepsulo, nie smakowalo, itd. Malo kto lata do neta by pochwalic sie, ze kolejne 10 tys km zrobione i nic sie nie stalo. Muskel, jak zrobisz kilkadziesiat tys km s-tronic'em to mozemy pogadac. Podaj mi dowolny silnik, automatyczna skrzynie i znajde ci na necie, ze sa posty jakie to padlo jest.

Nie muszę robić kilkudziesięciu tyś. km s-tronikiem żeby móc o nim pogadać.

  Przedstawię Ci teraz fakty, które sam potewerdziłeś słowami "regularna wymiana"

1. Przy 145 kkm zrobiłeś przynajmniej dwa razy wymianę oleju. (Koszta, których nie maja posiadacze manuali, wiec nie piszcie, że te skrzynie nie generują kosztów).

2. Robisz ta wymiane regularnie przestrzegając zaleceń producenta bo wiesz co sie stanie gdy tego nie zrobisz (wiec tu potwierdzasz niejako sam, że skrzynie te są podatne na usterki).

Kupno auto z drugiej lub z trzeciej reki z s-tronikiem jest loterią. Co innego mieć to auto od początku wiedząc jak było serwisowane. 

I nie jestem przeciwnikiem s-tronika (co z resztą napisałem kilka postów wstecz więc mnie nikt tu nie musi przkonywać wypowiedziami typu "ja mam i sobie chwale), wręcz przeciwnie, uważam że sa to fajne i dynamiczne skrzynie ale kosztowne. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to może ja wtrącę swój punkt widzenia. Uważam, że po trochu wszyscy macie racje, gdyż automat generuje koszty, to jest prawda i nikt z tym nie dyskutuje, uważam, że 90% ludzi, którzy decydują się na automat zdają sobie z tego sprawę i godzą się na to w zamian za to, że nie muszą odrywać rąk od kierownicy na przykład. Ale pytanie jest jak duże są te koszty. Moim skromnym zdaniem wydatki około 2000pln na naprawę samochodu to jest już dziś norma, więc nie jest to aż tak dużo. Wiadomo, że w manualu pewnych wydatków nie będzie gdyż jest to inna technologia, więc nie ma co porównywać do końca. To tak jak z turbo, jak ktoś nie ma to mu się nie popsuje, ale chętnie jednak sięgamy po silniki z turbo z wiadomych względów. Tak jak pisałem wcześniej, zdaje sobie sprawę, że kiedyś coś może „klęknąć” w tym S-tronicu i chce wiedzieć na jakie koszta się przygotwać. Z tego co widzę to mimo wszystko teraz można już o wiele taniej naprawić automata niż powiedzmy 10 lat temu, ale wiadomo, że dla niektórych będzie to wydatek niepotrzebny, zbyt duży itd i nie chcą się w to pakować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Muskel1 said:

Kupno auto z drugiej lub z trzeciej reki z s-tronikiem jest loterią. Co innego mieć to auto od początku wiedząc jak było serwisowane. 

I tu też się zgodzę, ja osobiście nie kupiłbym auta zbyt starego lub z bardzo dużym przebiegiem w automacie ponieważ bał bym się o stan i historię skrzyni, jednakże szukam auta 3-4 letniego z jednym poprzednim właścicielem z przebiegiem do około 60000km i dlatego się waham i korci mnie ten automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kris1909 napisał:

... korci mnie ten automat.

Idź za głosem serca:decayed: kup w automacie i tyle:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Muskel1 napisał:

Idź za głosem serca:decayed: kup w automacie i tyle:wink:

 

Potwierdzam, a najlepiej jakbyś kupił Tiptronic. To najmniej awaryjne skrzynie, fakt że wolniejsze od S-tronic ale i tak wygodniejsze niż manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 15:15, Muskel1 napisał:

Nie muszę robić kilkudziesięciu tyś. km s-tronikiem żeby móc o nim pogadać.

  Przedstawię Ci teraz fakty, które sam potewerdziłeś słowami "regularna wymiana"

1. Przy 145 kkm zrobiłeś przynajmniej dwa razy wymianę oleju. (Koszta, których nie maja posiadacze manuali, wiec nie piszcie, że te skrzynie nie generują kosztów).

2. Robisz ta wymiane regularnie przestrzegając zaleceń producenta bo wiesz co sie stanie gdy tego nie zrobisz (wiec tu potwierdzasz niejako sam, że skrzynie te są podatne na usterki).

Kupno auto z drugiej lub z trzeciej reki z s-tronikiem jest loterią. Co innego mieć to auto od początku wiedząc jak było serwisowane. 

I nie jestem przeciwnikiem s-tronika (co z resztą napisałem kilka postów wstecz więc mnie nikt tu nie musi przkonywać wypowiedziami typu "ja mam i sobie chwale), wręcz przeciwnie, uważam że sa to fajne i dynamiczne skrzynie ale kosztowne. 

Stary ale to tak dziala, nie tylko w samochodach. Bierzesz cos ekstra wyposazenie, to liczysz sie z tym ze trzeba to serwisowac i przestrzegac zalecen producenta. Kupisz v8 to nie biadolisz, ze 8 swiec idzie i trzeba 8 litrow oleju wlac, jak ci to przeszkadza kupujesz R4. Chesz miec chlodniej w lecie, to bierzesz samochod z klima i nie biadolisz, ze trzeba co roku jej przeglad zrobic (dezynfenkcja, kontrola czynnika, itp).

Zgadzam sie co do kupna z drugiej, czy trzeciej reki, ale to dziala znowu na caly samochod, nie tylko skrzynie. Mozesz kupic ulepa z dobra skrzynia :)

Wiadomo, ze automat to wyzsze koszty niz manual, jest to jakas cena za wygode i osiagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde o czym tu pisać. Przecież to przepaść między manualem a automatem... Najbardziej lubię znawców co albo nigdy nie jeździli albo przejechali się automatem, a rozpisują się że hoho.... W każdym jednym aucie mam automat i nigdy bym na manuala nie zmienił... A na stronic nalatane mam 300k i zero problemów, auto jeszcze ma program zrobiony na 350 koni... Wymiana oleju co 40 tys i koszt 1100 zeta jest duży? No bez jaj... Jak szuka ktoś auta bezawaryjnego to tylko kupić i postawić w garażu wówczas nic nie powinno się dziać.... Chyba... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mlody020 napisał:

Kurde o czym tu pisać. Przecież to przepaść między manualem a automatem... Najbardziej lubię znawców co albo nigdy nie jeździli albo przejechali się automatem, a rozpisują się że hoho.... W każdym jednym aucie mam automat i nigdy bym na manuala nie zmienił... A na stronic nalatane mam 300k i zero problemów, auto jeszcze ma program zrobiony na 350 koni... Wymiana oleju co 40 tys i koszt 1100 zeta jest duży? No bez jaj... Jak szuka ktoś auta bezawaryjnego to tylko kupić i postawić w garażu wówczas nic nie powinno się dziać.... Chyba... 

Jak ja jeździłem automatem kolego to na księdza wołałeś zorro. Nie zarzucaj wiec nikomu, że wypowiada sie bez jakichkolwiek doświadczen i snuje niczym potparte teorie:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Muskel1 napisał:

Jak ja jeździłem automatem kolego to na księdza wołałeś zorro. Nie zarzucaj wiec nikomu, że wypowiada sie bez jakichkolwiek doświadczen i snuje niczym potparte teorie:hi:

A skąd Ty kolego wiesz ile mam lat.... A na księdza nigdy nie wolałem zorro... Ale to co piszesz raczej mówi, że tylko siedziałeś w automacie! Ale skoro jesteś znawca to nie będę dyskutował, bo co ja tam wiem.... Niech Cie cieszy bezawaryjną jazda manualem... :facepalm:. Temat schodzi na zły tor, bo pytanie jest o stronic. Jako jej użytkownik uważam ja za bardzo bobra i bardzo szybko można sprawdzić czy pracuje ona ok czy należy się spodziewać jakiegoś serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mlody020 said:

Temat schodzi na zły tor, bo pytanie jest o stronic

Dokładnie panowie, pytanie było o wysokość kosztów związanych nawet nie z samym użytkowaniem, serwisowaniem( aczkolwiek z tymi kosztami też chętnie się zapoznam) ale jeśli już się coś wysypie to co takiego może być i ile orientacyjne będzie kosztować naprawa. Chodzi mi bardziej o usterki typowe lub takie które z czasem występują lub mogą wystąpić. Jeśli jeszcze ktoś się może wypowiedzieć to zapraszam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko juz bylo powiedziane, co moze byc do zrobienia:

- dwumasa

- mechatronika

- tarcze sprzegiel

Edytowane przez Korton555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/21/2020 at 11:40 AM, Korton555 said:

No wszystko juz bylo powiedziane, co moze byc do zrobienia:

- dwumasa

- mechatronika

- tarcze sprzegiel

Dzięki panowie, moim zdaniem to nie jest aż tak źle za radość jazdy automatem, myśle, że jednak skuszę się na S-tronic. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...