Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi Quattro 2,0 TFSI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po rocznym  szukaniu w miarę zadbanej A4 udało mi sie kupić białą limuzyne Quattro.

Co prawda autko 9 letnie bo silnik CAEB 211 KM ale dobrze wyposażone wersja USA tiptronic jedynie co w tej wersji brakuje to radia MMI jest tylko Audi Concerte.

Obawiałem sie tradycyjnie sporej konsumpcji oleju tutaj po przejechaniu 500 km narazie nic nie wzięło sprawdzane bagnetem i w komputerze cały słupek.

Poprzednik mówił że mu brało tak setkę góra dwie na 1000 km czyli w normie dla turbobenzyny.

Być może silnik miał akcje pierścienie w ASO w stanach nie mam na to dokumentacji.

Przebieg 150000 czyli raczej prawdziwy. PoVinie autko miało stuknięty przód i jak 99% amerykańskich aut przyjechało do polski i tu zostało wyremontowane.

Ogólnie po przesiadce z kompakta auto wydaje sie potęzne duże dobrze że czujniki parkowania są bo pewnie bym gdzieś zawadził.

Dlatego raczej to nie do miasta auto do tego dochodzi spalanie w korkach spore .

Gdy luz na drodze nie ma przeszkód świateł korków etc można zejść do 7 nawet 5 litrów przy spokojnej jeździe,

Jestem zadowolony z Auta spalanie 10 litrów na 100 km mnie zadowala no chyba że benzyna znowu będzie po 5-6 zł to w ostateczności pomyśli się o LPG.

 

teraz co przewiduje do roboty;

w pierwszej kolejności

rozrząd  choć narazie nic sie nie dzieje ale dla spokoju

klocki hamulcowe

20200609_103418.jpg

dokładny przegląd silnika ,zawieszenia etc

koncówki tłómków chromy czarne

hamownia i chiptuning tak programowo 250 kucyków jeśli silnik pozwoli

w pakiet s line sie nie bawię na polskie fatalne drogi  muldy dziury progi spowalniające oryginalne zawieszenie wystarczy

wizualnie s line może jedynie progi zamontuje

20200609_103400.jpg

i narazie tyle....

Szyby mam przyciemniane felgi czarne 

chromów wokół okien nie będę dawał bo nie pasuje do białego lakieru czarnych felg szyb i czarnego wnętrza.

Oby mi sie nic mechanicznego nie przytrafiło....

 

Edytowane przez slawinho

Opublikowano

Pokaż, jak tam wnętrze wygląda i napisz, jak auto wyposażone :wink:

Opublikowano

Podaj  VIN to wrzucę Ci cały wypas

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, Dev napisał:

Podaj  VIN to wrzucę Ci cały wypas

Sprawdzałem.

Przejezdzilem pół Polski szukałem w miarę zadbanego egzemplarza.

Wszystkie audice miały przygody nikt tego nie przywozi z Ameryki w całości.

Nie da się tego ukryć albo kupujesz nowke z salonu za 200 tysięcy a jak nie to masz do wyboru fura co ci się podoba ale po przejściach  albo fiata panda.

 

Opublikowano

ładny biały sedan , 200ml na 1000 KM to norma ? to miedzy wymianami trzeba dolac 2 L ? 

Mam 1.8 TFSI i od wymiany do wymiany nie  ubywa wiecej niż jedna podziałka na kompie , ostatnio trasa 600 KM i cały czas ok 120-160km/h i nie ubyło nic .

Także 200ml na 1000km moim zdaniem to bardzo dużo , i napewno nie było akcji serwisowej bo wtedy by tye nie pił oleju .

Powodzenia w modach 

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, Michu1996 napisał:

Pokaż, jak tam wnętrze wygląda i napisz, jak auto wyposażone :wink:

W środku zadbane czarna skóra ,elektryczne podgrzewane fotele ,tapicerka w bardzo dobrym stanie jak na 10 lat.

Środek nie zniszczony wszystkie pokrętła uchwyty przyciski w całości w skali 5 dał bym 5.

Dywaniki do wymiany bo oryginalne audi i już trochę zadeptane.

20200612_090707.jpg

20200612_090737.jpg

20200612_090755.jpg

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, karolek_ust napisał:

ładny biały sedan , 200ml na 1000 KM to norma ? to miedzy wymianami trzeba dolac 2 L ? 

Mam 1.8 TFSI i od wymiany do wymiany nie  ubywa wiecej niż jedna podziałka na kompie , ostatnio trasa 600 KM i cały czas ok 120-160km/h i nie ubyło nic .

Także 200ml na 1000km moim zdaniem to bardzo dużo , i napewno nie było akcji serwisowej bo wtedy by tye nie pił oleju .

Powodzenia w modach 

Zobacze ile ubędzie jak przejadę te co najmniej 2000 km.

Mam 5 tysięcy na ewentualne poprawki.

Opublikowano

No wszystko zależy czy jest dobry olej i z odpowienia specyfikacja , wymieniany przed czasem to nic sie nie dzieje , ja zmieniam co 8 tys olej zawsze w samochodach , teraz w audi zmieniłem na Motula , zobaczymy czy cos ubędzie , poprzednio nie wiem jaki był olej bo jak kupiłem był po serwsie . 

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, karolek_ust napisał:

No wszystko zależy czy jest dobry olej i z odpowienia specyfikacja , wymieniany przed czasem to nic sie nie dzieje , ja zmieniam co 8 tys olej zawsze w samochodach , teraz w audi zmieniłem na Motula , zobaczymy czy cos ubędzie , poprzednio nie wiem jaki był olej bo jak kupiłem był po serwsie . 

Używał będę olej Motul 8100 5w30 

Opublikowano
13 godzin temu, slawinho napisał:

Używał będę olej Motul 8100 5w30 

bez sensu

tutaj masz idealny olej do swojego auta:

RAVENOL-Turbo-VST-SAE-5-W-40-USVO-1-L.jp

Edytowane przez Dev

Opublikowano
  • Autor
23 godziny temu, Dev napisał:

bez sensu

tutaj masz idealny olej do swojego auta:

RAVENOL-Turbo-VST-SAE-5-W-40-USVO-1-L.jp

Jesli poprzedni użytkownik używał cały czas motula to jak zmienię na ten Revenol nic nie pogorszy się ?

Wymiane oleju mam za 6000 km czy można teraz dolewać tego revenola do motula,

Edytowane przez slawinho

Opublikowano

Najpierw zacznie Ci brać więcej oleju, potem przestanie równo pracować, zawory powypadają Ci przez tłumik a na.koniec wylecą tłoki z korbami i wałem na ziemię 

Opublikowano
2 godziny temu, slawinho napisał:

 

Wymiane oleju mam za 60000 km czy można teraz dolewać tego revenola do motula,

za ile???:shock3:

Opublikowano

Long life olej hehe napewno miało być 6000

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, kris67 napisał:

za ile???:shock3:

6000 sorry.

Końcówki wydechu mam o średnicy 80 mm czyli nakładki nie wejdą.

Nie wiem czy to oryginalnie tak było czy ktoś przerabiał.

Edytowane przez slawinho

Opublikowano

To już wymien

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Dev napisał:

To już wymien

Zostało jeszcze pól litra motula w butelce, do wymiany starczy

Opublikowano
13 godzin temu, slawinho napisał:

Zostało jeszcze pól litra motula w butelce, do wymiany starczy

Już wymień, to jest 2.0tfsi A nie 1.8T

Skroc interwał do Max 7000km

Opublikowano
25 minut temu, Dev napisał:

Już wymień, to jest 2.0tfsi A nie 1.8T

Skroc interwał do Max 7000km

Ja, zawsze w autach max 8k a tfsi jak bierze olej to lepiej prędzej niż za późno i potem na stacji benzynowej zbiornik paliwa i litr oleju hehe

Opublikowano

Ja wymieniam co 3000 i tak spuszczam syf

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.