Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8 AWT zgasł i nie chce odpalić

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry,

Wczoraj w trakcie jazdy stojąc w korku samochód sam zgasł, odpaliłem i co chwilę gasł.

Zjechałem już bez próby odpalenia, linka i do domu

Po podłączeniu komputera wyskakuje taki błąd. (zdjęcie) 

Rozrząd był wymieniany 40tys temu (pasek) z tyłu do napinacza ani łańcuchu nie zaglądane olej wymieniany co 10tys 5w30 

Nie chce go próbować odpalać teraz żeby nie zaszkodzić bardziej. 

Panowie stało się to tak nagle wcześniej żadnego problemu nie było 

Pomocy... 

IMG_20200618_180531.jpg

Opublikowano

Uzupełnij prawidłowo profil bo nie wiadomo o jakim aucie piszesz.

Opublikowano

Daj screena grup 90 i 93

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Uzupełnij prawidłowo profil bo nie wiadomo o jakim aucie piszesz.

Passat b5 fl 1.8t AWT 2002r 

Godzinę temu, przem8 napisał:

Daj screena grup 90 i 93

Na samym zapłonie mi nic chyba nie wskarze? 

Opublikowano
2 godziny temu, Kozak677 napisał:

Na samym zapłonie mi nic chyba nie wskarze? 

Wskaże ostatnią zapamiętaną wartość jak się nie mylę.

Opublikowano
  • Autor
35 minut temu, przem8 napisał:

Wskaże ostatnią zapamiętaną wartość jak się nie mylę.

Niestety okno nie aktywne nic nie ma... 

 

Opublikowano

To sprawdź ustawienie rozrządu i czy da się swobodnie przekręcić wałem.

 

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, przem8 napisał:
18 minut temu, przem8 napisał:

To sprawdź ustawienie rozrządu i czy da się swobodnie przekręcić wałem.

 

Kręcić kręci nie ma żadnego oporu, nie mam możliwości sprawdzenia rorzadu 

Opublikowano

To chociaz zajrzyj do paska czy nie jest luzny. Odpiac dwa zatrzaski i odchylic osłonę chyba umiesz?

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, przem8 napisał:

To chociaz zajrzyj do paska czy nie jest luzny. Odpiac dwa zatrzaski i odchylic osłonę chyba umiesz?

Umiem :)

Pasek jest na swoim miejscu, i nie jest luźny... 

Opublikowano

No to może kwestia tylko padniętego czujnika wału. Błąd od kata nie ma nic do tego, drugi błąd sporadyczny i czasem potrafi pojawić się bez powodu i mógł być już dużo wcześniej zapisany.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, przem8 napisał:

No to może kwestia tylko padniętego czujnika wału. Błąd od kata nie ma nic do tego, drugi błąd sporadyczny i czasem potrafi pojawić się bez powodu i mógł być już dużo wcześniej zapisany.

Błąd od kata jest już długo bo go nie ma :)

Mowis o czujniku wału czy wałka 

Opublikowano
  • Autor
15 minut temu, przem8 napisał:

No to może kwestia tylko padniętego czujnika wału. Błąd od kata nie ma nic do tego, drugi błąd sporadyczny i czasem potrafi pojawić się bez powodu i mógł być już dużo wcześniej zapisany.

Kurdę po tym sprawdzeniu paska mówię kurde sproboje odpalić 

Wsiadam przekręcam i co? Odpalił normalnie od strzała ! 

Minute normalnie chodził i teraz pytanie? O co chodzi 

Opublikowano

Czujnik położenia wału może walić w ciula. Jakby mi chodziło o czujnik wałka to bym napisał "czujnik położenia wałka" :facepalm:  ale bardziej to pasuje do czujnika wału wg mnie.

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, przem8 napisał:

Czujnik położenia wału może walić w ciula. Jakby mi chodziło o czujnik wałka to bym napisał "czujnik położenia wałka" :facepalm:  ale bardziej to pasuje do czujnika wału wg mnie.

Tylko pytanie teraz czemu kod błędu o tym nie mówi? 

A bardziej wskazuję na tylny napinacz? 

Opublikowano

Bo często padniętemu czujnikowi towarzyszy brak błędu. Napinacz sam w sobie nie ma nic do odpalania. Brak wartości w gr93 też może wskazywać na uszkodzony którys z czujników powiązanych z położeniem wału-wałka. Uwierz, że nawet jak rozrząd jest przestawiony o 2 ząbki to silnik odpala, a po przestawieniu o jeden ząbek 90% użytkowników nie zauważy róznicy.

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Wypnij wtyczkę od czujnika,podłącz omomierz i pokręć kołem pasowym.Wartosci mają się zmieniać w zakresie coś około 900 Ohm i mniej.Dokładnie nie pamiętam. Wepnij wtyczkę, zapal samochód i niech porządnie się zagrzeje, możesz nawet pojeździć. Zrób taki sam pomiar tylko na rozgrzanym silniku. Jeżeli będą dużo inne wartości albo będzie 0 to czujnik do wymiany.

Opublikowano
  • Autor
50 minut temu, przem8 napisał:

Bo często padniętemu czujnikowi towarzyszy brak błędu. Napinacz sam w sobie nie ma nic do odpalania. Brak wartości w gr93 też może wskazywać na uszkodzony którys z czujników powiązanych z położeniem wału-wałka. Uwierz, że nawet jak rozrząd jest przestawiony o 2 ząbki to silnik odpala, a po przestawieniu o jeden ząbek 90% użytkowników nie zauważy róznicy.

Zaprowadzam go właśnie do znajomego mechanika, około 50km jutro z rana ma się zabrać za niego sprawdzimy po tej trasie czy wyskoczy jakiś błąd, rano przed rozbieraniem pokrywy zaworów...

samochód ma i tak już 330tys przebiegu a można się domyślać ze nikt nie zajrzał do tego n205 "napinacza" 

47 minut temu, JarekST202 napisał:

Wypnij wtyczkę od czujnika,podłącz omomierz i pokręć kołem pasowym.Wartosci mają się zmieniać w zakresie coś około 900 Ohm i mniej.Dokładnie nie pamiętam. Wepnij wtyczkę, zapal samochód i niech porządnie się zagrzeje, możesz nawet pojeździć. Zrób taki sam pomiar tylko na rozgrzanym silniku. Jeżeli będą dużo inne wartości albo będzie 0 to czujnik do wymiany.

Nie wiem czy ma ten mechanik te urządzenie do sprawdzenia, zobaczymy ale z tego co mówił zaczol by od tego napinacza...

Chyba że dodatkowo wymienić ten czujnik profilaktycznie? 

Opublikowano

Kontrolka epc zazwyczaj się pojawia, gdy walnięty jest czyjnik położenia wału. Wymieniłbym dla świętego spokoju, bo raczej to jego wina. Było kilka takich tematów. Ok. 130 Boscha więc dramatu nie ma 

Opublikowano
  • Autor

 Panowie w sobotę rano też odpalił normalnie. 

mechanik wymienił napinacz z łańcuchem...

tak profilaktycznie to wymieniłem, po wymontowaniu faktycznie się przycinał ten "napinacz" 

Jak na razie jezdzi, odpalał przed wymiana i po :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.