Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Test Nawigacji z Mapami Europy


Rekomendowane odpowiedzi

Tomtom nie ma pikietażu. Jak cenisz sobie jakość wykonania to bierz Tomtom-a. Do "tomka" wklepiesz tylko mapy tomtom-a, a do Larka prawie wszystko co jest na rynku. Nie bierz Tomtoma w wersji powyżej 1000, bo na dzień dzisiejszy nie ma możliwości wgrania "darmowych" map. Jeśli navi ma być używana w "osobówce" to 7 cali jest dla dużo, ale to tylko moja prywatna opinia. Pozdrawiam

Jeśli chodzi o go730 to fajna nawigacja i raczej ją bym polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli jakoś wykonania? tomtom go 730 aktualnie posiadam i zastanawiam się nad zmiana na coś lepszego ale jest coś takiego i co by miało pikietaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżdżę sobie czasem to tu to tam i zastanawiam się która nawigacja lepsza tomtom go730 + jakaś najnowsza mapa czy może np lark 70.0 + najnowsza automapa.

jeździłem ostatnio trochę z larkiem i automapą, podobało mi się to że jak mówią na cb że stoją misiaczki na którymś tam kilometrze to na automapie na ekranie jest napisane który to kilometr danej trasy, natomiast na moim tomtomie tego chyba niema, no chyba ze nie umiem znaleźć takiej funkcji.

A może tomtom 1005 by miał taka funkcje?

Jeśli chodzi o larka 70.0 to nie polecam, testowałem go w wersji HD i strasznie procek nie wydalał na Automapie, kilka razy przejechałem zakręt gdzie po kilku sekundach dopiero mnie informował o komendzie, wszystkie porty COM i synchronizacje prędkości opóźnienia miałem dobrze ustawione.

Tom Tom 730 to jeden z najlepszych i najbardziej udanych modeli Holenderskiej firmy, ma już swoje lata (2008) ale technicznie daje radę, łatwo można sobie go z aktualizować o najnowszą mapę europy i pl, jeśli masz okazje w dobrych pieniądzach to śmiało kupuj.

Tylko pamiętaj, tak jak kolega wcześniej pisał, posiadając TT nie zainstalujesz innych map, bo to urządzenie jest na systemie coś jak Linux i tylko ich mapy podchodzą.

Tak nie ma tej funkcji o której mówiłeś, w nowej AM udoskonalili (prezentacja odległości od celu jako chorągiewki punktu trasy) i dodatkowo pokazuje na którym kilometrze się znajdujesz.

Jeśli zmienisz zdanie i będziesz chciał kupić inną navi na sprawdzonym widnowsie to chętnie pomogę jak już wielu osobom na forum :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak już pisałem posiadam tomtom go 730, co polecasz żeby AM chodziła, czy według was mapy z tomtoma są lepsze jeżeli AM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak już pisałem posiadam tomtom go 730, co polecasz żeby AM chodziła, czy według was mapy z tomtoma są lepsze jeżeli AM?

Sorry nie doczytałem Twojego ostatniego posta że już posiadasz TT 730.

Europa Tom Tom'a jest na Tele Atlasie i jest bardzo konkurencyjna, jako jedyna ma kody kreskowe na wyspach i tam jest najbardziej chwalona, mapy europy w AM są na licencji firmy Navteq (Garmin, Becker, Navigon) także też są bardzo dobre i nie spotkałem się z negatywnymi opiniami. Polska jest zdecydowanie lepsza w AM bo to polska firma Aqurat ją prowadzi chociaż najnowsza mapa TT jest już dużo aktualniejsza niż do tej pory :)

Zależy gdzie będziesz więcej podróżował :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic do tego tomtom niemam poza tym że niema tej opcji na którym kilometrze jestem co jest pomocne jak na cb mówią gdzie stoją chyba że jest jakiś inny sposób na to poza patrzeniem na słupki przy drodze. A jeśli byś miał polecić jakieś urządzenie na widnowsie to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic do tego tomtom niemam poza tym że niema tej opcji na którym kilometrze jestem co jest pomocne jak na cb mówią gdzie stoją chyba że jest jakiś inny sposób na to poza patrzeniem na słupki przy drodze. A jeśli byś miał polecić jakieś urządzenie na widnowsie to jakie?

Mio 670 5"

http://eu.mio.com/pl_PL/spirit-670.htm

Cuda z tym urządzeniem można zrobić, wgrywasz panel z karty gdzie masz ikony na Tom Tom'a (tak już działa na windowsie :gwizdanie:) Automapę, Igo itd, ikony do odtwarzania różnych playerów mp3, divx itp

Oczywiście nic przez to się nie traci gwarancji bo wszystko odbywa się przez kartę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Mio w/g mnie ma za słaby procesor jak na 128Ram-u. Co do Tomtom-a na Win to zawsze chodził, tylko stabilnie chodzi na WinCe 5 a na WinCe 6 nadal są problemy i trzeba się trochę nagłówkować żeby się cieszyć w pełni funkcjonalnym programem.

Ja na miejscu kolegi pozostałbym przy Go730.

P.s. Jakby kolega krg1 chciał sprzedać go730 to proszę o kontakt. Byłbym zainteresowany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Mio w/g mnie ma za słaby procesor jak na 128Ram-u.

Otóż nie kolego :naughty:

Dobrze go przetestowałem na różnych mapach i śmiga jak ta la la, pamięć RAM też jest ważna co do szybkości działania coraz to bardziej pamięciożernych map , jeśli by miał rozdzielczość HD 800 x 480 to mogły by być problemy :wink4:

Wielu osobom na forum jak i znajomym sprzedałem ten model i ani jednej złej opinii nie usłyszałem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiś czas temu kupiłem nawigację tak na szybko firmy ''Vordon'' model TP G1066,czekałem na nią ponad miesiąc (była wysyłana na HONG-KONGU- :polew: ) Po prostu kupiłem pierwszą lepszą :) Jaką aktualną mapę byście mi polecili do tej nawigacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiś czas temu kupiłem nawigację tak na szybko firmy ''Vordon'' model TP G1066,czekałem na nią ponad miesiąc (była wysyłana na HONG-KONGU- :polew: ) Po prostu kupiłem pierwszą lepszą :) Jaką aktualną mapę byście mi polecili do tej nawigacji??

Szkoda że ma 64MB RAM, procek wystarczy (choć w rzeczywistości ma ponad 400mhz) 2-3 max lata powinieneś na niej pośmigać bez żadnych problemów.

Jeśli głównie jeździsz po PL to bez zastanowienia zainstaluj sobie AM ewentualnie z Europą, druga opcja to Igo lub TomTom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja w pazdzierniku 2010 kupilem nawigacje NAVIGON 40 EASY. Jestem z niej mega zadowolony. Mozliwosc aktualizacji po zakupie w sumie to standard ale nadajnik TMC to juz nie a moj navigon go ma i spisuje sie calkiem dobrze nie raz juz mnie uratowal przed kilku kilometrowym korkiem glownie w Niemczech. Dokladnosc map ok oczywiscie ma fabrycznie wgrane kilkanascie jezykow w tym polski. Gniazdo kart micro SD, bateria dosc dlugo wytrzymuje bez ladowania. A na koniec najwazniejsze , cena otorz to cacko kosztuje okolo 100 euro wiec stosunkowo nie duzo. Porownywalem navigon z Tom Tomem kolegi tylko nie wiem jaki mial model to w sumie Tom Tom sie chowa jest bez wbudowanego nadajnika TMC i obsluga niezbyt ale do tego mozna sie przyzwyczaic. Tak wiec jak ktos duzo jezdzi po europie szczegolnie po niemczech i po krajach gdzie TMC jest bezplatne [polecam szczerze NAVIGON na prawde warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja w pazdzierniku 2010 kupilem nawigacje NAVIGON 40 EASY. Jestem z niej mega zadowolony. Mozliwosc aktualizacji po zakupie w sumie to standard ale nadajnik TMC to juz nie a moj navigon go ma i spisuje sie calkiem dobrze nie raz juz mnie uratowal przed kilku kilometrowym korkiem glownie w Niemczech. Dokladnosc map ok oczywiscie ma fabrycznie wgrane kilkanascie jezykow w tym polski. Gniazdo kart micro SD, bateria dosc dlugo wytrzymuje bez ladowania. A na koniec najwazniejsze , cena otorz to cacko kosztuje okolo 100 euro wiec stosunkowo nie duzo. Porownywalem navigon z Tom Tomem kolegi tylko nie wiem jaki mial model to w sumie Tom Tom sie chowa jest bez wbudowanego nadajnika TMC i obsluga niezbyt ale do tego mozna sie przyzwyczaic. Tak wiec jak ktos duzo jezdzi po europie szczegolnie po niemczech i po krajach gdzie TMC jest bezplatne [polecam szczerze NAVIGON na prawde warto.

Dodatkowo jest ten Navigon na windowsie a to wielka zaleta :wink4:

---------- Post added at 13:19 ---------- Previous post was at 13:18 ----------

A co fachowcy sądzą o PENTAGRAM Nomad Q 5.0 P 9550 pod automapę ??

Nie testowałem tego modelu tak więc nie mogę osobiście wyrazić opinii na temat tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanie jaka mape sciagnac (do przetestowania ) do radia audi navigation plus

pozniewaz nagralem mape audi nvigation plus RNS-E 2012 i jak wkladam do napedu to nie wykrywa, nagralem na plycie verbatim dvd dl+ predkoscia x4

pozdrawiam i czekam na pomoc

takie same radio jak tutaj

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b845262266be4edf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczow

pytanie jak w temacie macie jakies propozycje bo tyle jest tego na rynku ze nie mam pojecia ,tym bardziej ze to pierwsza moja navi,wiec za bardzo nie wiem czym sie sugerowac.

wybieram sie do slowacji na wakacje i by mi sie przydala na wszelki wypadek

pozdrawiam i dzieki za kazda porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli AutoMapa jest jedną z lepszych, to nie wiem jak prowadzą te gorsze. Czym nawsze aktualizacje, to większ porażka. Kędzierzyn Koźle ma równoległą obwodnicę do drogi przez centrum miasta, ale AM poprowadzi przez centrum z światłami, zamiast prz pustą obwodnicę. Dziesiątki bezużytecznych funkcji, za to wyznaczanie trasy coraz gorsze. To moje odczucie po 4 latach użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie maja te nowe AM np 6.9 moim zdaniem AM 6.0 najlepej wytyczala droge. ale nic nie zmienia faktu ze AM jest jedna z nalepszych map

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...