Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Test Nawigacji z Mapami Europy


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli AutoMapa jest jedną z lepszych, to nie wiem jak prowadzą te gorsze. Czym nawsze aktualizacje, to większ porażka. Kędzierzyn Koźle ma równoległą obwodnicę do drogi przez centrum miasta, ale AM poprowadzi przez centrum z światłami, zamiast prz pustą obwodnicę. Dziesiątki bezużytecznych funkcji, za to wyznaczanie trasy coraz gorsze. To moje odczucie po 4 latach użytkowania.

takie rzeczy dzieją się zazwyczaj po niezbyt rozsądnym grzebaniu w limitach prędkości i funkcjach związanych z trasą, wówczas program przeszukuje wg zadanych kryteriów, w każdym razie najczęściej winę ponosi nierozważny użytkownik. posiadam już chyba z 6 wersję AM, obecnie 6.10E (chyba) i nie przypominam sobie by prowadziła mnie prze manowce, po za tym istnieje jeszcze funkcja "przez" można wyznaczać punkty pośrednie. Ślepa wiara w wyznaczoną trasę jest co najmniej nierozsądna. Kierując się zdrowym rozsądkiem należny zaplanować sobie trasę i dokonać korekt w AM, a nie wyznaczyć w AM trasę z pkt. A do pkt. B i w trasie płakać, że w miasto prowadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli AutoMapa jest jedną z lepszych, to nie wiem jak prowadzą te gorsze. Czym nawsze aktualizacje, to większ porażka. Kędzierzyn Koźle ma równoległą obwodnicę do drogi przez centrum miasta, ale AM poprowadzi przez centrum z światłami, zamiast prz pustą obwodnicę. Dziesiątki bezużytecznych funkcji, za to wyznaczanie trasy coraz gorsze. To moje odczucie po 4 latach użytkowania.

takie rzeczy dzieją się zazwyczaj po niezbyt rozsądnym grzebaniu w limitach prędkości i funkcjach związanych z trasą, wówczas program przeszukuje wg zadanych kryteriów, w każdym razie najczęściej winę ponosi nierozważny użytkownik. posiadam już chyba z 6 wersję AM, obecnie 6.10E (chyba) i nie przypominam sobie by prowadziła mnie prze manowce, po za tym istnieje jeszcze funkcja "przez" można wyznaczać punkty pośrednie. Ślepa wiara w wyznaczoną trasę jest co najmniej nierozsądna. Kierując się zdrowym rozsądkiem należny zaplanować sobie trasę i dokonać korekt w AM, a nie wyznaczyć w AM trasę z pkt. A do pkt. B i w trasie płakać, że w miasto prowadzi

Otóż panie obeznany z natury nie zmieniam w ustawieniach nic. Błędy jakie wali AM wychodzą wtedy jak znasz drogę i dziwisz się gdzie cię prowadzi, ale jak będziesz w obcym terenie to już lipa. A przejazd przez centrum miasta to nie wiem przy jakich ustawieniach będzie dobrym wyznaczeniem trasy. Dobrze że to był Kędzierzyn Koźle a nie Wiedeń, bo kolego byś się popłakał. Za 170 zł rocznie to dla mnie lipa. Jesteś zadowolony to O.K. dla mnie za tą kase to za mało, a wymagań nie mam zbyt wygórowanych, bo bez AM też potrafię trafić do celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż panie obeznany..........

zbędna uszczypliwość, mój post był uogólnieniem tego co większość robi, a nie personalnym przytykiem, jeżdzę czasem również na IGO8 innych nie testowałem, no jeszcze w aucie teleatlas DX każda z tych nawigacji prowadzi inaczej, nie wiem nawet, czy jest jakiś złoty środek na usatysfakcjonowanie każdego. Powszechna opinia krąży, że AM za granicą nie jest dobrym rozwiązaniem

a Wiedeń... hmmm nie sądzisz chyba, że tylko Tobie dane było tam błądzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o to, że jadąc z AM człowiek musi znać trasę i korygować błędy jakie to cudo robi, a powinno być raczej odwrotnie. Na dodatek potrafi zdezorientować bo wskazuje co innego niż na drogowskazach. Średnia radocha jak masz trzy sekundy na podięcie decyzji, czy skręcić jak wskazuje AM, czy raczej jak drogowskaz. Naprawdę nie czepiam się drobiazgów, ale czasami to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Z każdą aktualizacją nie ma żdnej poprawy, wręcz odwrotnie. A jak zadam adres do mojego domu, to pada pytanie, czy zgadzam się na przjazd drogą z zakazem ruchu i powiem szczeże, nie wiem o co chodzi, bo żadnego zakazu po drodze nigdy nie było. Gorzej jak kurier z przesyłką za pomocą AM chce do mnie trafić, a nie mieszkam na zadupiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurier niech sobie dojeżdża jak chce, jego problem, natomiast to co piszesz o zakazie ruchu oznacza, że trasę znasz doskonale, więc po co Ci nawigacja. JAk wcześniej wspomniałem wyjazd w nieznane powinien poprzedzać przegląd i wybór trasy, raczej nie na sprzęcie używanym do nawigowania (za mały obszar do przeglądu), kiedy jeszcze nikogo nie było stać na nawi, a i komputer miał jedynie dosa, [brałem mapę papierową spisywałem punkty trasy nr dróg i wio. Sporadycznie człowiek błądził, dziś uzależniłem (upośledziłem) się od nawigacji i niby po znanej mi trasie używam do komunikatów o fotoradarach itp. to nawet moja piękniejsza połowa zwraca mi uwagę o tym że np. AM wprowadza w błąd, bo ona widzi, że na "kozią wólkę" drogowskaz pokazuje inaczej niż hołek każe jechać. Nie zmienia to faktu, że 3 km bliżej lub dalej cel zostanie osiągnięty, dla ludzi którzy nie mają pojęcia o podróżowaniu z mapą lub bez, takie ułatwienie nawet prowadzące przez centrum jest zbawieniem. często spotykam ludzi którzy wjeżdżają pod zakazy, a ich wyjaśnieniem jest, że nawigacja tak prowadziła, nie są to wyłącznie użytkownicy AM, a przy częstych zmianach organizacji ruchu np. Kołobrzeg to żadna mapa nie nadąży, stąd wniosek, nawigacja TAK, ale na Znaki trzeba patrzeć, wszak są one dla kierowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat bo widzę że daaawno nikt tutaj się nie udzielał :whistling:

Dla poszukujących tanią a dobrą technicznie nawigację na ten rok polecam Modecoma FreeWay MX3 (wersje HD i bez)

FREEWAY MX 3

Za takie pieniądze na prawdę warto :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama pytanie, czy do nawigacji Navi N Go iGO 8 dokładnie:[8.3.2.80621] dostępne są jakieś darmowe aktualizacje??

Ja posiadam ostatnią aktualizację tej mapy z 10 marca 2009 r :shock3:

aaa i lecę na sprzęcie MediaTek Model: TG-1001 china ale świetnie daje radę | nawet z mapką z 2009:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowych nie ma, są odpłatnie na stronie, ewentualnie kup lub wrzuć sobie inną mapę:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odblokowane urządzenie to wrzuć Auto Mapę 6.15.0

Jest dostępna skrakowana wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem nowy i od niedawna posiadam audi b8 2009 z navi chyba 2g mam pytanie czego brakuje waszym zdaniem jesli navi wyswietla tylko ile satelit wyszukalo hmm oczywiscie nie mam plyty z navi ale probowalem nagrac mapy na karte sdhc ale nie czyta czytalem ze tylko na sd powinno dzialac czy jedyne wyjscie to nagrac na dvd + DL moim zdaniem navi powinna zarzadac plyty z mapami a tu szuka satelit .Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Szukam Navi dla taty jako prezent - jednak się zupełnie nie orientuję co i jak ... Podoba mi się navigacja o nazwie Modecom FreeWAY MX3 HD + AutoMapa Polska XL za 399 zł . Kwota jaką chce przeznaczyć to max 500 zł. Zależy mi na tym aby nie było problemów z aktualizacją softu i samym działaniem sprzętu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem zobacz, czy widać coś na ekranie navi w pełnym słońcu. Na niektórych nic praktycznie nie widać jak słońce świeci na monitor. Nie polecam też TomTom-a, o ile same urządzenia są OK to mapy w nich na Polskę to porażka :facepalm:. Aktualizacje ze 2 razy do roku, brak ulic, nie ma nazw np mniejszych jezior czy tras po których jedziemy, automapa na Polskę zdecydowanie lepsza a do TT jej nie zainstalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak słońca nie będzie? Znam pasjonatów TT i jeżdżą jedynie po Polsce. Zastanawia mnie, czy tak ważne są mniejsze jeziora? A tatuś, gdzie będzie używał w kraju, czy w europie? i jak często tatuś jeździ, bo może nie warto dawać dużej kasy na wyjazd urlopowy raz w roku.

Dobrze byłoby, abyś zapytał twórcę tego wątku, ma on dodatkowo dobre oferty i jak czytam zna się i w konia nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić navi z mapami lub bez i dokupić mapy (lub torrent ;) )

Potrzebuję na trasę do Chorwacji i potem żeby była w miarę dobra na nasz piękny kraj

Możecie polecić coś dobrego w rozsądnej kasie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wyjazdu do Hiszpanii na AM, kipilem na 3 miesiące. Nie miala tylko dwóch rond w Hiszpanii w okolicy Barcelony a tak pokrycie 100%. Zrestartowala raz telefon i dwa razy się zamknęła sama, co do nawigowania to ściągnęła z S8 przez Wrocław i w samej Hiszpanii raz kazała skręcić w lewo na linii ciągłej

---------- Post dopisany at 13:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:12 ----------

Generalnie nie ma tragedii ale następnym razem pojadę na konkurencji dla sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie w necie o AM i jak w Polsce jest ok - mam w fonie i daje rade to za granicą już nie ma tak dobrych opinii

Za granica polecają tomtom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić navi z mapami lub bez i dokupić mapy (lub torrent ;) )

Potrzebuję na trasę do Chorwacji i potem żeby była w miarę dobra na nasz piękny kraj

Możecie polecić coś dobrego w rozsądnej kasie ?

Pozdrawiam

Próbowałem iGo8 może być, ale 3 razy byłem na AM i zaprowadziła mnie pod drzwi.

Teraz jest najnowsza 6.15

Dodam tylko że warto trasę taką długą podzielić na mniejsze odcinki, nawet na PC jest łatwiej.

Potem trasy wgrać do navi i jest ok.

Po to się to robi bo gdyby był jakis objazd lub inne ominięcie trasy to navi oblicza od nowa całą trasę (1400km) i trochę to trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...